🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Women’s health: up to 25% off

  1. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Eco-refill hydrating cleansing wash dryness 500 ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Eco-refill hydrating cleansing wash dryness 500 ml

    This gentle intimate wash from Rogé Cavaillès soothes dryness with a 97% natural-origin formula, helping relieve discomfort while maintaining your natural balance – gynaecologist recommended.

    (3)
    £7.48 £9.34
    £14.96/l
  2. Promo
    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 100 ml
    Saugella

    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 100 ml

    Saugella Dermoliquide gentle intimate wash for daily feminine hygiene, enriched with sage extract to support everyday comfort, 100 ml travel size

    (2)
    £2.74
    £27.40/l
  3. Promo
    Saugella Dermoliquids Intimate cleansing wipes x 10
    Saugella

    Saugella Dermoliquids Intimate cleansing wipes x 10

    Gentle dermatological wipes for intimate hygiene, individually wrapped for convenience.

    (10)
    £3.50
    £0.35/u
  4. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Eco Refill Ultra-soft Cleansing Care 500ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Eco Refill Ultra-soft Cleansing Care 500ml

    enriched with prebiotics, our soap-free formula with 97% naturally-sourced ingredients gently cleanses and helps protect the intimate balance.

    (2)
    £7.48 £9.34
    £14.96/l
  5. Promo
    Saugella Poligyn Daily 3-in-1 intimate wash for menopausal women 2 x 250 ml
    Saugella

    Saugella Poligyn Daily 3-in-1 intimate wash for menopausal women 2 x 250 ml

    Eases dryness, burning and itching with hyaluronic acid and chamomile oil for lasting intimate comfort every day.

    (8)
    £10.37
    £20.74/l
  6. Promo
    Saugella Poligyn Menopause intimate wash 100 ml
    Saugella

    Saugella Poligyn Menopause intimate wash 100 ml

    A gentle daily intimate wash designed for women during and after menopause

    (4)
    £3.29
    £32.90/l
  7. -25% Organic
    Diet Horizon Maca Force 3 Bio X 60 Capsules
    Diet Horizon

    Diet Horizon Maca Force 3 Bio X 60 Capsules

    Dietary supplement

    extraordinary nutritional benefits

    considerable source of vitamins, minerals, trace elements, fatty acids, proteins and complex sugars. 

    (4)
    £10.72 £14.29
  8. Promo
    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 250 ml
    Saugella

    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 250 ml

    Saugella Dermoliquide is a gentle daily intimate wash for adult women, enriched with sage extract to support everyday intimate comfort.

    (161)
    £5.48
    £21.92/l
  9. 20% from 2
    Abena Abri-Let Protection straight through 5G 16x61cm Maxi x20
    Abena

    Abena Abri-Let Protection straight through 5G 16x61cm Maxi x20

    Straight, flow-through absorbent Protection for a wide range of uses

    (3)
    £6.26
    £0.31/u
  10. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Red Vine Bioes Circulation 20 ampulas
    Flora Natura

    Flora Natura Red Vine Bioes Circulation 20 ampulas

    Red Vine promotes good leg Circulation and prevents heavy legs.

    (6)
    £6.59 £8.78
    £21.97/l
  11. -15%
    Ménophytea Menophytea silhouette Flat Bellies 2x30 Tablets
    Ménophytea

    Ménophytea Menophytea silhouette Flat Bellies 2x30 Tablets

    Ménophytea® Ventre Plat, a triple-action formula: reduces bloating, supports normal digestion and provides digestive comfort.

    (5)
    £12.98 £15.28
  12. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Dandelion root Bioes Removal 20 ampulas
    Flora Natura

    Flora Natura Dandelion root Bioes Removal 20 ampulas

    Dandelion, a real detoxifier, is a diuretic that helps maintain urinary tract function.

    (8)
    £7.16 £9.56
    £23.87/l
  13. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Hepatic Bioes Complex 4+ Artichoke 20 ampulas
    Flora Natura

    Flora Natura Hepatic Bioes Complex 4+ Artichoke 20 ampulas

    Complexe 4+ Foie - Artichoke supports liver health, helps protect it and promotes liver function.

    (5)
    £8.99 £11.98
    £29.97/l
  14. Organic
    Arkopharma Arkocapsules Organic Nettle 45 capsules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkocapsules Organic Nettle 45 capsules

    Arkocaps® Nettle is a food supplement specially formulated to maintain a clear and healthy skin.

    (3)
    £6.59
    £532.31/kg
  15. -20% Made in France
    Nat&Form Rhodiola stress 60 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Rhodiola stress 60 capsules

    Rhodiola helps combat physical and mental fatigue while promoting a calmer, more balanced mood.

    (11)
    £6.32 £7.91
    £280.89/kg
    Out of stock
  16. -15%
    Vitamin'22 Specific women 60 capsules
    Vitamin'22

    Vitamin'22 Specific women 60 capsules

    A unique combination of vitamins, minerals, plant extracts, amino acids and probiotics, Vitamin’22 Specific Women offers an answer for all women

    (5)
    £8.40 £9.89
    £236.09/kg
  17. -15% Made in France
    Nutergia Oligomax Iron 150ml
    Nutergia

    Nutergia Oligomax Iron 150ml

    In cases of iron deficiency.

    (4)
    £10.19 £11.98
    £67.93/l
  18. Promo
    Saugella Triple Effect Gel Bacterial Vaginosis Treatment 7 applicator tubes
    Saugella

    Saugella Triple Effect Gel Bacterial Vaginosis Treatment 7 applicator tubes

    Saugella vaginal gel treats bacterial vaginosis.

    (1)
    £9.71
    £1.39/u
  19. -15% Made in France
    Nutergia Ergycranberryl Urinary Comfort Confort Urinaire 250ml
    Nutergia

    Nutergia Ergycranberryl Urinary Comfort Confort Urinaire 250ml

    ERGYCRANBERRYL combines cranberry and solidago for an improved urinary health.

    (8)
    £11.20 £13.18
    £44.80/l
  20. Promo
    Saugella Dermoliquids Dermoliquids Cleansing Emulsion 500ml
    Saugella

    Saugella Dermoliquids Dermoliquids Cleansing Emulsion 500ml

    Saugella Dermoliquids is a gentle cleansing emulsion for daily use in intimate hygiene and for sensitive skin.

    (19)
    £9.05
    £18.10/l
  21. -20% Organic
    Nat&Form Bilberry Bioes Visual comfort 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Bilberry Bioes Visual comfort 200 capsules

    Organic bilberry food supplements

    (11)
    £9.59 £11.98
    £127.87/kg
  22. Arkopharma Arkocapsules Chasteberry 60 capsules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkocapsules Chasteberry 60 capsules

    Supports women’s comfort by easing hormonal fluctuation discomfort.

    (12)
    £10.44
    £696.00/kg
  23. -25% Organic
    Diet Horizon Organic Liquid Maca Vitality, Sexual tonus 25ml
    Diet Horizon

    Diet Horizon Organic Liquid Maca Vitality, Sexual tonus 25ml

    Contributes to vitality and sexual tone.

    (4)
    £12.37 £16.49
    £494.80/l
  24. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Extra Dry Skin Natural Intimate Care Sécheresse 2x250ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Extra Dry Skin Natural Intimate Care Sécheresse 2x250ml

    Enriched with prebiotics, Rogé Cavaillès 97% natural formulas respect and protect your intimate balance.

    (5)
    £11.35 £14.20
    £22.70/l
  25. -20% Organic
    Nat&Form Red yeast rice and garlic Bioes Cholesterol 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Red yeast rice and garlic Bioes Cholesterol 200 capsules

    Garlic helps maintain normal cholesterol levels

    (8)
    £9.23 £11.54
    £123.07/kg
  26. -20% Organic
    Nat&Form NAT&FORM Organic Borage Oil 120 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form NAT&FORM Organic Borage Oil 120 capsules

    NAT&FORM Borage Organic cold pressed Oil for your skin beauty & elasticity

    (11)
    £19.68 £24.60
  27. -25% Organic
    Phytoceutic Organic Evening Primrose & Borage Oils AB Label 120 Capsules
    Phytoceutic

    Phytoceutic Organic Evening Primrose & Borage Oils AB Label 120 Capsules

    Evening Primrose and Borage oils, labeled AB, boost female well-being and skin beauty

    (8)
    £16.85 £22.46
    £140.42/kg
  28. -20% Organic Made in France Vegan
    Nat&Form Bioes red yeast rice 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Bioes red yeast rice 200 capsules

    Dietary supplement based on organic red yeast rice.

    (3)
    £10.55 £13.19
    £138.45/kg
  29. Arkopharma Arkocapsules Evening Primrose and Borage Oil mature skin 180 capsules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkocapsules Evening Primrose and Borage Oil mature skin 180 capsules

    Borage oil and Evening Primrose oil help to keep the skin supple and elastic, particularly in the event of hormonal changes.

    (3)
    £24.50
    £207.63/kg
  30. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Organic lime sapwood Drainage and Detox 20 ampulas
    Flora Natura

    Flora Natura Organic lime sapwood Drainage and Detox 20 ampulas

    Linden sapwood helps to drain the body and promote liver and kidney function.

    (9)
    £7.34 £9.79
    £24.47/l
  31. -15% Made in France Vegan
    Nutreov Menopause Fort Triolinum
    Nutreov

    Nutreov Menopause Fort Triolinum

    Nutreov
    Triolinum strong
    Omega-3 & linseed.
    Menopause + intense symptoms
    soya free.
    dietary supplement
    60 capsules 

    (19)
    £24.55 £28.88
  32. Promo
    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 2 x 250 ml
    Saugella

    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 2 x 250 ml

    Saugella Dermoliquide gentle intimate wash with sage extract for daily feminine hygiene – promotes intimate comfort in a convenient 2 × 250 ml pack.

    (12)
    £9.32
    £18.64/l
  33. -20% Organic
    Nat&Form BIOES RED VINE 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form BIOES RED VINE 200 capsules

    Organic red vine-based food supplements.

    (11)
    £8.35 £10.44
  34. Made in France
    Activa Prébiopro Gyn slow-release formula 30 capsules
    Activa

    Activa Prébiopro Gyn slow-release formula 30 capsules

    Contributes to a woman's natural balance and defences.

    (1)
    £22.67
    £1,580.89/kg
  35. -20% Organic
    Nat&Form ORGANIC ST JOHN'S WORT 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form ORGANIC ST JOHN'S WORT 200 capsules

    Organic St John's Wort-based food supplements.

    (7)
    £7.91 £9.89
  36. -15%
    Ineldea Santé Naturelle Fertilia® Women's Conception female fertility support 30 sachets
    Ineldea Santé Naturelle

    Ineldea Santé Naturelle Fertilia® Women's Conception female fertility support 30 sachets

    Supports normal fertility and reproduction while helping to restore regular ovulation.

    (0)
    £24.01 £28.25
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara