🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Women’s health: up to 25% off

  1. -15% Made in France
    Nutergia Ergyphilus Ergyphilus Intima X 60 Capsules 60 Gelules
    Nutergia

    Nutergia Ergyphilus Ergyphilus Intima X 60 Capsules 60 Gelules

    ERGYPHILUS Intima (ERGYPHILUS Fem for Belgium) is a dietary supplement consisting of a unique synergy of 5 live strains. 
    It contains lactobacilli and bifidobacteria rigorously selected for their properties

    (54)
    £14.00 £16.48
    £500.00/kg
  2. -15%
    Solgar Gentle iron 25 mg supports energy levels 90 capsules
    Solgar

    Solgar Gentle iron 25 mg supports energy levels 90 capsules

    Highly absorbable iron for optimal tolerance – non-constipating.

    (157)
    £13.92 £16.38
    £325.61/kg
  3. -15%
    Effik Vaginal Gel Geliofil Protect 7x5ml
    Effik

    Effik Vaginal Gel Geliofil Protect 7x5ml

    Eases intimate discomfort, neutralises odours and helps restore the vagina’s natural pH balance with lactic acid.

    (137)
    £12.06 £14.20
    £344.57/l
  4. Promo
    Saugella CottonTouch Cotton Touch Hygienic Sanitary Towel Night 12 Avec Ailettes x12
    Saugella

    Saugella CottonTouch Cotton Touch Hygienic Sanitary Towel Night 12 Avec Ailettes x12

    Saugella cotton touch, 12 extra-thin, winged sanitary towels with thyme and garden marigold extract.

    (17)
    £4.06
    £0.34/u
  5. Promo
    Saugella CottonTouch Cotton Touch Panty Liners X40 Hypoallergénique x40
    Saugella

    Saugella CottonTouch Cotton Touch Panty Liners X40 Hypoallergénique x40

    Saugella cotton touch ; 40 100 % cotton panty liners.

    (51)
    £4.39
    £0.11/u
  6. -15% Made in France
    Nutergia Ergyonagre feminine balance 60 capsules
    Nutergia

    Nutergia Ergyonagre feminine balance 60 capsules

    Supports women’s balance and skin beauty with pure evening primrose oil, rich in omega-6.

    (26)
    £10.74 £12.64
    £261.95/kg
  7. Promo
    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 2 x 500 ml
    Saugella

    Saugella Dermoliquids Intimate & body wash 2 x 500 ml

    Saugella Dermoliquide gentle intimate wash with sage extract for daily feminine hygiene – promotes everyday comfort, twin pack 2 × 500 ml

    (69)
    £15.40
    £15.40/l
  8. -15% Made in France
    Nutergia Ergynatal 60 capsules
    Nutergia

    Nutergia Ergynatal 60 capsules

    ERGYNATAL is recommended to women wishing to get pregnant, to pregnant women and breast-feeding mothers.

    (37)
    £13.54 £15.92
    £365.95/kg
  9. Promo
    Saugella Intimate soothing cream 30 ml
    Saugella

    Saugella Intimate soothing cream 30 ml

    Saugella’s intimate soothing cream eases itching and burning while keeping delicate skin hydrated and balanced

    (46)
    £5.48
    £182.67/l
  10. Promo
    Saugella Poligyn 50+ 3-in-1 intimate wash specifically formulated for menopausal skin 2 x 500 ml
    Saugella

    Saugella Poligyn 50+ 3-in-1 intimate wash specifically formulated for menopausal skin 2 x 500 ml

    A 3-in-1 intimate wash for menopause-related dryness, burning, itching and odour, gynaecologically tested

    (73)
    £15.29
    £15.29/l
  11. Promo
    Saugella Antiseptic Intimate wash natural 250 ml
    Saugella

    Saugella Antiseptic Intimate wash natural 250 ml

    Gentle intimate wash to restore natural balance, soothing irritation and discomfort.

    (66)
    £6.49
    £25.96/l
  12. Promo
    Saugella CottonTouch Maternity pads hypoallergenic 10 units
    Saugella

    Saugella CottonTouch Maternity pads hypoallergenic 10 units

    Saugella Cotton Touch maternity pads offer reinforced post-partum protection with high absorption and leak defence – pack of 10.

    (9)
    £4.94
    £0.49/u
  13. Promo
    Saugella Poligyn Chamomile Intimates Wipes x15
    Saugella

    Saugella Poligyn Chamomile Intimates Wipes x15

    Saugella Poligyn Wipes ensure hygiene, protection and softness wherever you are.

    (13)
    £3.29
    £0.22/u
  14. Promo
    Saugella Hydrating intimate lubricating gel for woman 30 ml
    Saugella

    Saugella Hydrating intimate lubricating gel for woman 30 ml

    Apply a small amount of gel to the external genital area and gently massage in.

    (17)
    £6.05
    £201.67/l
  15. -20%
    Nat&Form Marine magnesium + vitamin B6 fatigue and stress 40 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Marine magnesium + vitamin B6 fatigue and stress 40 capsules

    Marine magnesium with vitamin B6 helps combat fatigue and nervous tension, providing essential support for your body.

    (15)
    £3.95 £4.94
    £180.37/kg
  16. -15% Made in France
    Naturactive Urisanol Cranberry Maintenance 20 sticks
    Naturactive

    Naturactive Urisanol Cranberry Maintenance 20 sticks

    Naturactive Urisanol Cranberry provides 36 mg of proanthocyanidins*

    (34)
    £9.34 £10.99
    £467.00/l
  17. -15%
    Organyc Extra pads for bladder weakness x12
    Organyc

    Organyc Extra pads for bladder weakness x12

    Organyc Light Incontinence Towel Extra 12 units adapted to sensitive skin and made from 100% organic cotton

    (4)
    £6.26 £7.37
    £0.52/u
  18. Made in France
    Ccd Oligobs Premenstrual comfort (PMS) 28 30 tablets
    Ccd

    Ccd Oligobs Premenstrual comfort (PMS) 28 30 tablets

    OLIGOBS 28 based on Saffron, Magnesium, Zinc is designed for your premenstrual well-being.

    (6)
    £10.88
    £494.55/kg
  19. -15% Organic Made in France
    Naturactive Urisanol Urinary comfort maintenance Bio 30 capsules
    Naturactive

    Naturactive Urisanol Urinary comfort maintenance Bio 30 capsules

    Urisanol provides 36 mg of ProAnthoCyanidins in a single daily dose and dandelion for good urinary comfort.

    (49)
    £12.16 £14.29
    £579.05/kg
  20. Arkopharma Cys-Control Urinary Comfort 14 sachets
    Arkopharma

    Arkopharma Cys-Control Urinary Comfort 14 sachets

    Food supplement with sugar and sweetener, based on Cranberry, Heather and D-Mannose.

    (32)
    £14.18
    £301.70/kg
  21. -15%
    Effik Ainara Vaginal hydrating gel 30 g
    Effik

    Effik Ainara Vaginal hydrating gel 30 g

    A non-hormonal vaginal gel recommended for symptoms of vaginal atrophy and dryness.

    (19)
    £11.58 £13.63
    £386.00/kg
  22. Ccd Oligobs Lactation boost supports breastfeeding 14 capsules
    Ccd

    Ccd Oligobs Lactation boost supports breastfeeding 14 capsules

    Lactation Boost is made with galactagogue plants to support breast milk production

    (5)
    £6.59
    £1,176.79/kg
  23. Promo
    Saugella HydraSerum Hydrating intimate wash for comfort 200 ml
    Saugella

    Saugella HydraSerum Hydrating intimate wash for comfort 200 ml

    A gentle daily intimate wash with oat milk and matodextrin to cleanse while helping to hydrate sensitive skin.

    (32)
    £6.37
    £31.85/l
  24. -15%
    Effik Zelesse® Intimate Hygiene 250ml
    Effik

    Effik Zelesse® Intimate Hygiene 250ml

    Zelesse® is a soap-free cleansing care product enriched with Burdock, Aloe Vera and Chamomile extracts.

    (10)
    £5.14 £6.04
    £20.56/l
  25. Made in France Vegan
    Ccd Oligobs Vitamins D3+K2 Bone health & Immunity 460 Drops
    Ccd

    Ccd Oligobs Vitamins D3+K2 Bone health & Immunity 460 Drops

    Dietary supplement based on plant vitamin D3, vitamin K2-MK7 (menaquinone 7, from the K2VITAL® brand) and organic virgin rapeseed oil. Suitable for pregnant and breast-feeding women

    (2)
    £8.23
    £548.67/l
  26. Promo
    Saugella Antiseptic Natural intimate cleansing wipes with active protection 10 units
    Saugella

    Saugella Antiseptic Natural intimate cleansing wipes with active protection 10 units

    Saugella’s natural antiseptic intimate wipes offer instant freshness during pregnancy, periods, post-childbirth, workouts or travel

    (9)
    £3.50
    £0.35/u
  27. -15%
    Ineldea Santé Naturelle Endomelia® Menstrual Comfort 60 capsules
    Ineldea Santé Naturelle

    Ineldea Santé Naturelle Endomelia® Menstrual Comfort 60 capsules

    Eases discomfort and mild symptoms before and during your menstrual cycle

    (3)
    £25.27 £29.74
    £757.49/kg
  28. -25%
    Intimy Classic Lubricating gel 70 ml
    Intimy

    Intimy Classic Lubricating gel 70 ml

    Enhances intimate comfort and eases relations with its water-based, hydrating formula, safe for use with condoms.

    (15)
    £4.12 £5.48
    £58.86/l
  29. Promo
    Saugella Intilac Intravaginal gel pH balancing 7 doses
    Saugella

    Saugella Intilac Intravaginal gel pH balancing 7 doses

    Saugella Intilac Rebalancing pH 7 Single Doses of 5ml is a vaginal gel containing lactic acid and maltodextrins which helps to rebalance the vaginal flora and to eliminate unpleasant odors. Indeed, the presence of lactic acid and maltodextrins will help restore and maintain the physiological balance of the vaginal ecosystem.

    (11)
    £8.78
    £250.86/l
  30. -25%
    Intimy Maxi Format Lubricating Gel 150ml
    Intimy

    Intimy Maxi Format Lubricating Gel 150ml

    Intimy Classic Intimate Lubricating Gel 150ml enables to improve sexual comfort of the couple.

    (27)
    £5.69 £7.57
    £37.93/l
  31. Ccd Bactigyn oral x30 capsules
    Ccd

    Ccd Bactigyn oral x30 capsules

    Helps restore intimate flora balance and supports natural defences with its 4 lactobacillus strains.

    (13)
    £14.28
    £1,146.99/kg
  32. -15%
    Nutergia Ergynatal 180 capsules
    Nutergia

    Nutergia Ergynatal 180 capsules

    Supports maternal health and baby’s development with an advanced formula rich in iron, folate, iodine, DHA and active vitamins.

    (3)
    £31.32 £36.85
    £381,951.22/kg
  33. Promo
    Saugella CottonTouch Cotton Touch Sanitary Towels 14towels x14
    Saugella

    Saugella CottonTouch Cotton Touch Sanitary Towels 14towels x14

    Saugella cotton touch, 14 extra soft towels with sides with thyme and calendula extracts.

    (189)
    £4.06
    £0.29/u
  34. -15% Organic Made in France
    Naturactive Painful Periods Bioes 30 capsules
    Naturactive

    Naturactive Painful Periods Bioes 30 capsules

    This formula with 100% plant-derived and organic active ingredients helps to quickly soothe painful periods, with effects felt in less than an hour by 93% of users*. Chamomile and Yarrow are the plants selected for their action on menstrual comfort and abdominal cramps.

    (96)
    £11.20 £13.18
    £1,142.86/kg
  35. -15% Made in France
    Nutergia Ergypaine Vegetal Enzymes 60 capsules
    Nutergia

    Nutergia Ergypaine Vegetal Enzymes 60 capsules

    ERGYPAINE Plus with Papaya and pineapple extracts promotes tissue drainage, stimulates blood circulation.

    (14)
    £16.81 £19.79
    £840.50/kg
  36. -15%
    Ménophytea Intimate hydration 30 capsules
    Ménophytea

    Ménophytea Intimate hydration 30 capsules

    Ménophytea Intimate Hydration is an oral solution. 

    Its formula, suitable for all women, especially during menopause or post-pregnancy

    (48)
    £10.27 £12.08
    £618.67/kg
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara