🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Women’s health: up to 25% off

  1. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Bilberry Bioes Removal 20 ampulas
    Flora Natura

    Flora Natura Bilberry Bioes Removal 20 ampulas

    Bilberry promotes elimination and is a genuine natural antioxidant.

    (0)
    £7.16 £9.56
    £23.87/l
  2. Novodex MenoRegul Menopause 30 Tablets
    Novodex

    Novodex MenoRegul Menopause 30 Tablets

    Ménorégul®, a nutritional solution of natural origin without any source of hormone, which relieves all the symptoms of the menopause.

    (19)
    £18.14
    £731.45/kg
  3. Ccd Oligobs Menstrual comfort for difficult periods 3-cycle 45 tablets
    Ccd

    Ccd Oligobs Menstrual comfort for difficult periods 3-cycle 45 tablets

    Supports comfort during difficult periods and promotes physical wellbeing with fennel, magnesium and ginger.

    (1)
    £14.16
    £314.67/kg
  4. -20% Organic Made in France
    Coslys Bioes Dermatology Cleansing Cream Perfumes Almond for Reactive Skin with Atopic Tendency 1L
    Coslys

    Coslys Bioes Dermatology Cleansing Cream Perfumes Almond for Reactive Skin with Atopic Tendency 1L

    Protects against dehydration and dryness.

    (0)
    £13.19 £16.49
    £13.19/l
  5. Arkopharma Cys-Control Cranberry urinary comfort 20 capsules
    Arkopharma

    Arkopharma Cys-Control Cranberry urinary comfort 20 capsules

    Cys-Control® Capsules provide an urinary comfort.

    (6)
    £10.99
    £1,099.00/kg
  6. -15%
    Ménophytea Menophytea silhouette Flat stomach 30 capsules
    Ménophytea

    Ménophytea Menophytea silhouette Flat stomach 30 capsules

    The exclusive formula in Ménophytea® VENTRE PLAT is designed for women who want a visibly flatter stomach and easier digestion.

    (14)
    £7.85 £9.23
  7. -20%
    Aromalogie Aromatherapy Fémina + 90 capsules
    Aromalogie

    Aromalogie Aromatherapy Fémina + 90 capsules

    To help women with menopausal problems.

    (1)
    £17.11 £21.38
    £394.24/kg
  8. Organic Made in France
    Arkopharma Arkocapsules Healthy and Clean Skin Organic Burdock 150 Capsules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkocapsules Healthy and Clean Skin Organic Burdock 150 Capsules

    Burdock root helps keep your skin healthy, clear and soothed.

    (0)
    £17.50
    £154.87/kg
  9. -20% Organic Made in France
    Santarome Gemmo Organic Menopause Complex Gémmothérapie 30 ml
    Santarome

    Santarome Gemmo Organic Menopause Complex Gémmothérapie 30 ml

    Santarome Menopause Complexe with a Raspberry bush extract helps your live better through the menopause period.

    (5)
    £12.05 £15.06
    £401.67/l
  10. -20% Organic
    Nat&Form Red yeast rice and garlic Bioes Cholesterol 90 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Red yeast rice and garlic Bioes Cholesterol 90 capsules

    Garlic helps maintain normal cholesterol levels

    (4)
    £7.87 £9.84
    £174.89/kg
  11. -10%
    Les Petites Choses Ultra thin Slip cover Organic Cotton Box of 24
    Les Petites Choses

    Les Petites Choses Ultra thin Slip cover Organic Cotton Box of 24

    Extra-thin pants protectors for optimum protection.

    (1)
    £4.15 £4.61
  12. -10%
    Ortis Liver cleansing 60 tablets
    Ortis

    Ortis Liver cleansing 60 tablets

    Supplements: liver cleansing 20-day programme: Artichoke, Dandelion, Milk Thistle + Melon.

    (2)
    £10.85 £11.99
  13. -20%
    Nat&Form Organic Cherry Stalks 60 Capsules Draining Nat&form
    Nat & Form

    Nat&Form Organic Cherry Stalks 60 Capsules Draining Nat&form

    Cherry stalks

    Traditionally used to facilitate the elimination functions of the body

    (3)
    £4.31 £5.38
  14. Made in France
    Activa Chrono Fort Prébiopro Gyn ultra-fast targeted action 15 capsules
    Activa

    Activa Chrono Fort Prébiopro Gyn ultra-fast targeted action 15 capsules

    Supports women's natural balance and defences.

    (1)
    £12.32
    £1,718.27/kg
  15. -20%
    Nat&Form Red Rice Yeast and Gugulon 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Red Rice Yeast and Gugulon 200 capsules

    Gugulon helps maintain healthy cholesterol levels

    (0)
    £13.19 £16.49
    £168.67/kg
  16. -25% Made in France
    Juvamine Slimming Green Tea Guarana 30 Capsules 30 Gélules
    Juvamine

    Juvamine Slimming Green Tea Guarana 30 Capsules 30 Gélules

    Juvamine 
    green tea guarana 
    30 days 
    Food supplement 
    30 capsules

    (0)
    £5.05 £6.73
    £505.00/kg
  17. Made in France
    Activa Well-being Immediate Release Weight Loss 30 capsules
    Activa

    Activa Well-being Immediate Release Weight Loss 30 capsules

    Supports weight management and promotes a feeling of fullness with green tea, guarana, fucus and ginger for an active metabolism.

    (1)
    £17.93
    £1,250.35/kg
  18. -20% Made in France Vegan
    Nat&Form Probiotics 12 billion CFUs Intestinal Flora 30 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Probiotics 12 billion CFUs Intestinal Flora 30 capsules

    Probiotic-based food supplements to help balance the intestinal flora.

    (1)
    £15.23 £19.03
    £447.94/kg
  19. -15% Made in France Vegan
    Nutreov Hormone-Free Menopause Intense discomfort 56 Capsules
    Nutreov

    Nutreov Hormone-Free Menopause Intense discomfort 56 Capsules

    A solution tailored to the intense discomforts of the menopause.

    (1)
    £25.37 £29.84
    £490.72/kg
  20. -20% Organic Made in France Vegan
    Coslys Gentle Care Deodorants Refill bioes 100ml
    Coslys

    Coslys Gentle Care Deodorants Refill bioes 100ml

    Economical, eco-responsible refill bottle with French Bioes Oats.

    (0)
    £7.48 £9.34
    £74.80/l
  21. -10%
    Les Petites Choses Organic Cotton Flex Slip Cover Box of 24
    Les Petites Choses

    Les Petites Choses Organic Cotton Flex Slip Cover Box of 24

    Extra-thin pants protectors for optimum protection.

    (1)
    £4.15 £4.61
    £0.17/u
  22. -20% Organic
    Acorelle Déodorant Roll-On 24h Peaux Sensibles Bio Certifié Sensitive Skin 50ml
    Acorelle

    Acorelle Déodorant Roll-On 24h Peaux Sensibles Bio Certifié Sensitive Skin 50ml

    ACORELLE

    Deodorant 

    sensitive skin

    Chamomile floral water
     
    Without aluminum and alcohol-free 

    Organic cosmetics 

    50ml

     

    (0)
    £6.59 £8.24
    £131.80/l
  23. -15%
    Ménophytea Menophytea Herbal Teas Flat Belly Bioes 20 sachets
    Ménophytea

    Ménophytea Menophytea Herbal Teas Flat Belly Bioes 20 sachets

    Bloating? Digestive disorders? Looking for a flat stomach?
    To help you get back into shape, Ménophytea® FLAT BELLY ORGANIC HERBAL TEAS brings you all the benefits of plants.

    (1)
    £3.73 £4.39
    £156.07/kg
  24. -15%
    Stc Nutrition Drainaxyl 500 Red Berries 500 ml
    Stc Nutrition

    Stc Nutrition Drainaxyl 500 Red Berries 500 ml

    DRAINAXYL 500® 

    dietary supplement

    22 plant extracts

    promotes elimination

    (3)
    £17.18 £20.21
    £34.36/l
  25. Made in France
  26. -15%
    Ineldea Santé Naturelle Cystinil urinary comfort 90 capsules
    Ineldea Santé Naturelle

    Ineldea Santé Naturelle Cystinil urinary comfort 90 capsules

    Supports urinary comfort and healthy kidney function with cranberry, hibiscus, dandelion and probiotics.

    (2)
    £21.19 £24.94
    £466.23/kg
  27. -15%
    Ménophytea Intimate Hydration Cream 30ml
    Ménophytea

    Ménophytea Intimate Hydration Cream 30ml

    Menophytea Intimate Mosture cream maintains a natural mucosa hydration, protects against external aggressions for an optimal intimate well-being.

    (8)
    £4.96 £5.83
    £165.33/l
  28. -15% Made in France Vegan
    Nutreov Cys Regul D-Mannose 7 sticks
    Nutreov

    Nutreov Cys Regul D-Mannose 7 sticks

    Each stick of Cys Regul D-Mannose provides 2 g of D-mannose, a well-researched compound naturally found in small amounts in the body.

    (3)
    £9.96 £11.71
    £711.43/kg
  29. -20% Made in France Vegan
    Nat&Form Drainocyte® liver detox support 30 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Drainocyte® liver detox support 30 capsules

    A food supplement with 11 concentrated actives, including 3 patented ingredients, to support liver health.

    (0)
    £10.12 £12.64
    £246.83/kg
  30. -25%
    Intimy Hydrating & Lubricating Gel High Tolerance 150ml
    Intimy

    Intimy Hydrating & Lubricating Gel High Tolerance 150ml

    Intimy High Tolerance lubricating gel improves the comfort of the couple during an intimate intercourse. 

    (7)
    £9.47 £12.62
    £63.13/l
  31. -20%
    Coslys Superfatted Bread Cleansing Cream Face, Body and Hair For All The Family 85g
    Coslys

    Coslys Superfatted Bread Cleansing Cream Face, Body and Hair For All The Family 85g

    Gently cleanses the skin and hair of the whole family.

    (2)
    £7.03 £8.78
    £82.71/kg
  32. -10%
    Les Petites Choses Flux Super Tampons With Bioes Cotton Applicators x4
    Les Petites Choses

    Les Petites Choses Flux Super Tampons With Bioes Cotton Applicators x4

    Biological swabs with applicators.

    (1)
    £5.15 £5.72
  33. Ccd Oligobs Menstrual Comfort for Difficult Periods 1 Cycle 15 tablets
    Ccd

    Ccd Oligobs Menstrual Comfort for Difficult Periods 1 Cycle 15 tablets

    A dietary supplement containing chamomile extract, ginger, magnesium, zinc and vitamin B6. Fennel helps make menstruation more comfortable

    (2)
    £5.81
    £387.33/kg
  34. -20% Organic Made in France
    Nat&Form Organic Red Rice and Garlic Yeast Cholesterol 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Organic Red Rice and Garlic Yeast Cholesterol 200 capsules

    Maintains cholesterol levels in the body.

    (1)
    £9.23 £11.54
    £137.35/kg
  35. -20%
    Acorelle Long-lasting efficiency 24-hour roll-on deodorant refill Sensitive Skin 100ml
    Acorelle

    Acorelle Long-lasting efficiency 24-hour roll-on deodorant refill Sensitive Skin 100ml

    The new economical and ecological way to refill your roll-on Deodorants.

    (0)
    £8.23 £10.28
    £82.30/l
  36. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Gynae Hyal 30 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Gynae Hyal 30 capsules

    Intimate comfort
    (0)
    £14.02 £16.49
    £1,301.76/kg
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara