🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Women’s health: up to 25% off

  1. -20% Organic
    Nat&Form Borage and evening primrose oil 200 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Borage and evening primrose oil 200 capsules

    Nat&Form borage and evening primrose oil to support healthy, radiant skin

    (12)
    £10.99 £13.74
    £77.39/kg
    Out of stock
  2. -20%
    Nat&Form Evening Primrose Oil Antioxydant Nat&form 200 Capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Evening Primrose Oil Antioxydant Nat&form 200 Capsules

    Evening Primrose oil by Nat & Form with Vitamin E protects cells from oxidative stress

    (15)
    £9.85 £12.31
    £69.86/kg
    Out of stock
  3. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Special Anti-Bacterial Natural Toilet Care 2x250ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Special Anti-Bacterial Natural Toilet Care 2x250ml

     Rogé Cavaillès intimate care 2x250ml respects the intimate balance thanks to its 97% natural origin formula and helps reduce intimate discomfort (irritation, itching). Product recommended by gynecologists.

    (7)
    £11.35 £14.20
    £22.70/l
    Out of stock
  4. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Extra Gentle Intimate Wipes X 15 15 lingettes
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Extra Gentle Intimate Wipes X 15 15 lingettes

    These intimate, extra-soft wipes protect, refresh and give you long-lasting protection against bad odours and microbes thanks to its Aloe Vera and Chitoglycan content.

    (25)
    £2.89 £3.62
    £0.19/u
    Out of stock
  5. -15%
    Solgar Women's multivitamin 60 capsules
    Solgar

    Solgar Women's multivitamin 60 capsules

    Supports daily energy with a gentle, well-tolerated blend of 13 vitamins, 9 minerals and botanical extracts enriched with iron.

    (0)
    £25.19 £29.63
    £500.80/kg
    Out of stock
  6. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Materninov 2 Pregnancy 30 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Materninov 2 Pregnancy 30 capsules

    Materninov 2 is a nutritional complex (vitamins and minerals) specifically designed to meet the needs of the 2nd trimester of pregnancy.

    (0)
    £14.02 £16.49
    £591.31/kg
    Out of stock
  7. -15%
    Organyc Slip covers for bladder weakness Mild incontinence x24
    Organyc

    Organyc Slip covers for bladder weakness Mild incontinence x24

    Organyc Light Incontinence Protective Slip 24 units adapted to sensitive skin and made from 100% organic cotton

    (3)
    £3.73 £4.39
    £0.16/u
    Out of stock
  8. -20% Made in France Vegan
    Nat&Form Liposomal iron 60 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Liposomal iron 60 capsules

    Helps reduce fatigue and supports vitality with liposomal iron, plus vitamins C, B9 and B12 for optimal cellular absorption.

    (0)
    £9.23 £11.54
    £258.54/kg
    Out of stock
  9. -20% Made in France
    Nat&Form Premium Omega 3 Brain & Cardiovascular 90 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Premium Omega 3 Brain & Cardiovascular 90 capsules

    EPAX® fish oil-based dietary supplement rich in Omegas-3 fatty acids.

    (1)
    £15.40 £19.24
    £179.07/kg
    Out of stock
  10. -15%
    Ineldea Santé Naturelle Fertilia® pregnancy for pregnant women 90 capsules
    Ineldea Santé Naturelle

    Ineldea Santé Naturelle Fertilia® pregnancy for pregnant women 90 capsules

    Essential nutrients tailored to the specific needs of pregnant women

    (2)
    £23.64 £27.80
    £236.21/kg
    Out of stock
  11. -20%
    Nat&Form L-Tryptophan 30 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form L-Tryptophan 30 capsules

    Supports mood and sleep regulation with tryptophan, a precursor to serotonin and melatonin.

    (0)
    £5.63 £7.03
    £536.19/kg
    Out of stock
  12. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Natural Intimate Freshness 250ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Natural Intimate Freshness 250ml

    ROGE CAVAILLES Freshness intimate cleanser for daily use
    (0)
    £6.68 £8.35
    £26.72/l
    Out of stock
  13. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Extra-soft Intimate Cleansing Gel 250ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Extra-soft Intimate Cleansing Gel 250ml

    Provides your intimate area with gentle daily protection.

    (0)
    £6.68 £8.35
    £26.72/l
    Out of stock
  14. -20%
    Cavaillès Intimate Dryness Extra-soft Intimate Cleansing Gel 2x250ml
    Cavaillès

    Cavaillès Intimate Dryness Extra-soft Intimate Cleansing Gel 2x250ml

    Provides your intimate area with gentle daily protection.

    (3)
    £11.35 £14.20
    £22.70/l
    Out of stock
  15. Promo
    Saugella CottonTouch Cotton Touch Sanitary Towels 14towels 2x14
    Saugella

    Saugella CottonTouch Cotton Touch Sanitary Towels 14towels 2x14

    Saugella cotton touch, 14 extra soft towels with sides with thyme and calendula extracts.

    (2)
    £7.68
    £0.27/u
    Out of stock
  16. -20% Organic
    Coslys Ultra-soft Organic Intima Cleansing Care Gentle and comfortable 100ml
    Coslys

    Coslys Ultra-soft Organic Intima Cleansing Care Gentle and comfortable 100ml

    Ultra-soft intimate gel is ideal for daily use.

    (0)
    £3.70 £4.62
    £37.00/l
    Out of stock
  17. New Organic
    Phytoceutic Ménopause Bio 240 tablets
    Phytoceutic

    Phytoceutic Ménopause Bio 240 tablets

    Helps reduce hot flushes and maintain bone density with 60 mg of soya isoflavones, clary sage, fennel and peppermint.

    (0)
    £33.91
    £196.24/kg
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara