Women’s health: up to 25% off
-
Promo
SaugellaSaugella Dermoliquids Intimate Wet Wipes Pack Of 15 x15
Saugella Poligyn 15 Intimate Wipes with chamomile moisturizes and soothes fragilized mucous.
£3.29£0.22/u -
Promo
SaugellaSaugella Triple protection intimate wash intimate discomfort 250 ml
Saugella Triple Protection intimate wash with thyme and zinc offers reinforced care for women during pregnancy, periods, or sports.
£7.58£30.32/l -
-25% Organic Made in France
Flora NaturaFlora Natura Desmodium Bioes Liver Well-being 20 ampulas
Desmodium is a hepato-protector, promoting liver function and wellbeing.
£9.56 £12.74£31.87/l -
ArkopharmaArkopharma Cys-Control Urinary Comfort Cranberry 20 sachets
Supports urinary comfort with cranberry rich in proanthocyanidins (PAC).
£12.74£159.25/kg -
Made in France Promo
SaugellaSaugella Triple protection intimate wash intimate discomfort 2 x 250 ml
Saugella Triple Protection intimate wash with thymol and zinc offers reinforced care for women during pregnancy, periods, or intense activity.
£11.11£22.22/l -
Promo
SaugellaSaugella Triple Effect Vaginal Ovules Bacterial Vaginosis Treatment x7
Saugella Vaginal Ovules treat bacterial vaginosis.
£10.44£1.49/u -
-20%
CavaillèsCavaillès Intimate Dryness Intimate Wipes 15 Wipes Antibacterial Agent X15
Intimate wipes with anti bacterial agent
Protects and relieves
Extra-gentle formula
Daily use£2.89 £3.62£0.19/u -
ArkopharmaArkopharma Cys-Control Flash 20 gélules
Arkopharma Cys-control Flash 20 Capsules 20 days program, allows to enhance the urinary comfort of women. The box contains 10 capsules with cranberry and heather and 10 capsules of 2 plant extracts and 4 essential oils with famous properties
£9.34£778.33/kg -
Promo
SaugellaSaugella Poligyn Intima Wipes x10
10 sachets of Intime Wipes for fragile mucous membranes.
£3.41£0.34/u -
Promo
SaugellaSaugella Man Intimate & body wash refreshing 200 ml
Saugella Homme’s intimate & body wash for men fights unwanted odours with helichrysum and clove – gentle yet effective daily hygiene.
£5.82£29.10/l -
-15%
Ineldea Santé NaturelleIneldea Santé Naturelle Menogyne 60 Gelules
Reduces hot flushes and night sweats, Reduces fatigue, agitation and irritability, Pollen + Black Cohosh + Rhodiola + Vitamins
£21.82 £25.67£765.61/kg -
CcdCcd Hyalidra vaginal gel Intimate dryness 30ml
Moisturising and lubricating vaginal gel with a long-lasting effect.
£8.46£282.00/l -
ArkopharmaArkopharma Phyto Soya Menopause Intense X 180 Caps
feminine hormonal balance
regulation of sides effects during the pre menaupose and menaupose period.
The soy extract contained in Phyto Soya® has clinically demonstrated its safety / safety with respect to breast and endometrium.
£41.62 -
Promo
SaugellaSaugella Antiseptic Intimate gel natural 30 ml
Saugella’s intimate hydrating gel soothes discomfort with refreshing long-lasting protection, neutralising odours and moisturising delicate skin, enriched with thymus and hyaluronic acid.
£6.38£212.67/l -
-25%
Diet HorizonDiet Horizon Menopause 60 tablets
Menopause* is a plant and vitamin complex for mature women* Sage helps support comfort and wellbeing during menopause
£9.89 £13.19£145.44/kg -
-15%
OrganycOrganyc Normal bladder weakness pads Mild incontinence x12
Organyc Incontinence Light Normal Towel 12 units adapted to sensitive skin and made from 100% organic cotton
£5.41 £6.37£0.45/u -
Promo
SaugellaSaugella Poligyn 3-in-1 daily intimate wash for menopausal women 500 ml
A gentle daily intimate wash designed for women during and after the menopause
£9.00£18.00/l -
Made in France
ActivaActiva Chrono Urinary Ultra-fast Targeted Action 15 gelules
Promotes urinary comfort and renal elimination.
£10.90£1,816.67/kg -
Promo
SaugellaSaugella Hydrating intimate freshness gel 50 ml
Hydrating intimate gel for women experiencing dryness during daily activities or intimacy.
£9.89£197.80/l -
CcdCcd Oligobs Feminine Fertility Procrea F+ 30 sachets
A food supplement to support normal female fertility and reproductive health.
£21.29£141.93/kg -
Promo
SaugellaSaugella Intimate hygiene foam gentle yet effective protection 150 ml
Saugella Intimate Hygiene Foam gently restores and protects your natural balance, soothing burning and itching sensations.
£5.39£35.93/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergyfemina Cycle Menstruel 250 ml
ERGYFEMINA is recommended for the female well-being during the menstrual cycle, peri- and post-menopausal period.
£11.20 £13.18£44.80/l -
-15%
SolgarSolgar Folate 400 µg Maternité 0,4mg
Folic acid is a water-soluble B Vitamin and member of the B Complex. Folic acid intake is important for pregnant women and helps promote heart health
In addition, it plays a significant role in the health of red blood cells, and helps support a healthy nervous system.
£7.01 £8.24£250.36/kg -
CcdCcd Oligobs Pregnancy 90 Capsules+90 Comprimes
CCD
Oligobs grossesse
desire for pregnancydietary supplement
90+90 tablets£18.58£141.89/kg -
-20%
CavaillèsCavaillès Intimate Dryness Hydrating Wipes Olivier Nourrissant x15
Disposable Intimate Wipes provide hygiene, hydration and freshness.
£2.89 £3.62£0.19/u -
-25% Made in France
-
Promo
SaugellaSaugella Poligyn 50+ intimate wash for menopause Fragile mucous membranes 250 ml
Gentle soap-free cleanser with natural extracts of Chamomile and Bisabolol for gentle Intimate hygiene. Fragile or dry mucous membranes.
£6.10£24.40/l -
CcdCcd Oligobs Breastfeeding X 30 Tablets + 30 Capsules
Dietary supplement
lactation and breastfeeding
omega 3, vitamins and minerals
£10.42£209.28/kg -
Promo
SaugellaSaugella You Fresh Fresh Washing Care Fraîcheur & Hydratation 200ml
Saugella You Fresh Fresh Cleansing Care Daily use Hygiene with physiological pH has been specially designed for women's intimate hygiene.
£6.59£32.95/l -
-15%
SolgarSolgar Metafolin® folic acid 400 µg for pregnancy support 50 tablets
Solgar’s Metafolin® is a vitamin B9 supplement, an essential nutrient during pregnancy.
£15.79 £18.58£1,263.20/kg -
-20%
CavaillèsCavaillès Intimate Dryness Cleansing Care Mycolea+ 200ml
Gently cleanses and helps reduce feelings of discomfort and tightness. Suitable for moments of intimate discomfort.
£7.82 £9.78£39.10/l -
Promo
SaugellaSaugella Girl Intimate Hygiene 2x200ml
Saugella Girl is a gentle cleansing emulsion for the daily hygiene of girls from 3 years old to puberty, based on natural extracts of Mallow and Calendula.
£8.78£21.95/l -
-20% Organic
Nat & FormNat&Form Organic Valeriana Nat&Form 200 plant capsules
Improve your sleep with Organic Valeriana by Nat&Form!
£8.35 £10.44 -
-25% Organic Made in France
Flora NaturaFlora Natura Nettle Bioes Remineralizing 20 ampulas
Nettle helps maintain the flexibility of joints, muscles and tendons and reduces joint Pains.
£7.33 £9.78£24.43/l -
-20%
Nat & FormNat&Form Omgéa-3 600 MG 200 capsules
A fish oil-based dietary supplement rich in Omegas-3 fatty acids.
£13.19 £16.49£91.60/kg -
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Red clover 45 capsules
red clover dietary supplement
helps combat menopause discomforts
£7.69