🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Women’s health: up to 25% off

  1. -25% Made in France Vegan
    Juvamine Millepertuis x30 tablets
    Juvamine

    Juvamine Millepertuis x30 tablets

    Juvamine Laboratories have selected St John's Wort for your emotional balance and well-being.

    (2)
    £6.18 £8.24
    £193.12/kg
  2. -20% Organic
    Nat&Form Organic Heather Herbal Tea 60g
    Nat & Form

    Nat&Form Organic Heather Herbal Tea 60g

    Bruyere herbal tea: contributes to normal urinary elimination functions.

    (0)
    £5.80 £7.25
    £96.67/kg
  3. Promo
    Saugella CottonTouch Extra-thin sanitary towels with wings 2 x 12
    Saugella

    Saugella CottonTouch Extra-thin sanitary towels with wings 2 x 12

    Hypoallergenic extra-thin cotton pads with thyme and calendula for odour-free comfort.

    (0)
    £4.99
    £0.21/u
  4. -20% Organic Vegan
    Coslys Balancing pH8 organic intimate wash 250 ml
    Coslys

    Coslys Balancing pH8 organic intimate wash 250 ml

    Soothing ph8 organic Intimates gel to soothe the mucous membranes.

    (2)
    £6.89 £8.60
    £27.56/l
  5. -20% Organic Made in France
    Coslys Fresh Solide Intima Cleanser A La Rose Bioes Delicate Mucosa 85g
    Coslys

    Coslys Fresh Solide Intima Cleanser A La Rose Bioes Delicate Mucosa 85g

    Gently cleanses and soothes sensations of discomfort.

    (1)
    £5.71 £7.14
    £67.18/kg
  6. -20% Made in France Vegan
    Nat&Form Probiotics 12 billion CFU supports immunity 30 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Probiotics 12 billion CFU supports immunity 30 capsules

    Food supplement with probiotics and vitamins C & D to support immunity.

    (0)
    £19.19 £23.99
    £564.41/kg
  7. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Horse Chestnut Organic 45 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Horse Chestnut Organic 45 capsules

    Horse chestnut helps support healthy circulation and maintain strong veins and capillaries.

    (0)
    £6.19 £8.26
    £269.13/kg
  8. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Complexe 4+ Circulation 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Complexe 4+ Circulation 120 capsules

    This blend combines red vine, blackcurrant, nettle and horse chestnut in dry extracts and powder form.

    (0)
    £13.94 £18.59
    £116.17/kg
  9. Made in France
    Ccd Gyndelta Microbiota Urinary Comfort 30 capsules
    Ccd

    Ccd Gyndelta Microbiota Urinary Comfort 30 capsules

    Post-Coïtal Urinary Comfort x6 sticks Gyndelta, The post-coïtal preventive solution.

    (0)
    £20.32
    £1,016.00/kg
  10. Organic Made in France
    Arkopharma Arkocapsules Healthy and Clean Skin Organic Burdock 45 capsules
    Arkopharma

    Arkopharma Arkocapsules Healthy and Clean Skin Organic Burdock 45 capsules

    Burdock root helps keep skin healthy, clear and soothed.

    (0)
    £6.59
    £156.90/kg
  11. -15%
    Ineldea Santé Naturelle Mafloril® Intima women's intimate comfort 30 capsules
    Ineldea Santé Naturelle

    Ineldea Santé Naturelle Mafloril® Intima women's intimate comfort 30 capsules

    Probiotics for women’s intimate comfort

    (1)
    £20.72 £24.38
    £1,748.52/kg
  12. -20% Organic Made in France Vegan
    Coslys Protective Care Deodorants Refill bioes 100ml
    Coslys

    Coslys Protective Care Deodorants Refill bioes 100ml

    Economical, eco-responsible refill bottle with organic French lotus.

    (0)
    £7.91 £9.89
    £79.10/l
  13. -25%
    Flora Natura Slimming complex flat stomach 300ml
    Flora Natura

    Flora Natura Slimming complex flat stomach 300ml

    Slimming complex for a flat stomach.

    (0)
    £17.58 £23.44
    £58.60/l
  14. -25% Made in France
    Kotor Pharma Meno 45 Menopause & Pre-Menopause 60 capsules
    Kotor Pharma

    Kotor Pharma Meno 45 Menopause & Pre-Menopause 60 capsules

    A complete, natural formula to reduce menopausal symptoms.

    (6)
    £15.59 £20.80
    £649.58/kg
  15. -25% Made in France
    Juvamine Expert Transit Fennel Prune 45 capsules
    Juvamine

    Juvamine Expert Transit Fennel Prune 45 capsules

    EXPERT TRANSIT 3-in-1, Improved transit, bloating, intestinal gas, 15 to 45 days, 45 capsules

    (1)
    £7.42 £9.89
    £742.00/kg
  16. -20%
    Nat&Form Pregnancy Complex The Essentials Nutrients 90 Capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Pregnancy Complex The Essentials Nutrients 90 Capsules

    With vitamins, minerals and Omegas-3 fatty acids.

    (0)
    £17.96 £22.46
    £193.12/kg
  17. -20% Organic Made in France
    Coslys Body Organic neutral skincare cream Pour toute la famille 200ml
    Coslys

    Coslys Body Organic neutral skincare cream Pour toute la famille 200ml

    Coslys is a multi-use skincare product for the most sensitive and fragile skin.

    (0)
    £10.55 £13.19
    £52.75/l
  18. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Gynae Flora 30 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Gynae Flora 30 capsules

    Intimal flora balance
    (0)
    £22.73 £26.74
    £1,515.33/kg
  19. -25%
    Flora Natura Slimming cellulite complex 300ml
    Flora Natura

    Flora Natura Slimming cellulite complex 300ml

    Slimming cellulite complex.

    (0)
    £17.58 £23.44
    £58.60/l
  20. -25%
    Intimy Patches For Scars X3
    Intimy

    Intimy Patches For Scars X3

    Intimy Care Heat Patches relieve menstrual pain in the lower abdomen.

    (4)
    £12.78 £17.04
  21. -20% Made in France
    Aromalogie Urinary comfort 30 capsules
    Aromalogie

    Aromalogie Urinary comfort 30 capsules

    A natural solution to help relieve urinary discomfort and support a healthy urinary system.

    (0)
    £11.35 £14.20
    £756.67/kg
  22. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Complexe 4+ Urinary Comfort 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Complexe 4+ Urinary Comfort 120 capsules

    This blend combines cranberry, nettle, heather and meadowsweet in dry extracts and powder form for urinary support.

    (0)
    £12.76 £17.02
    £106.33/kg
  23. Made in France
    Arkopharma Arkofemina Painful periods 30 tablets
    Arkopharma

    Arkopharma Arkofemina Painful periods 30 tablets

    From day one of your period, adjust the number of tablets to suit your needs. A natural way to support relief from menstrual discomfort, backed by Arkopharma’s recognised expertise.

    (0)
    £9.67
    £386.80/kg
  24. -15%
    Ineldea Santé Naturelle Hyalurid 30 Gelules
    Ineldea Santé Naturelle

    Ineldea Santé Naturelle Hyalurid 30 Gelules

    Dietary supplement based on Hyaluronic Acid, marine Collagen and Vitamin C.
    (1)
    £21.04 £24.74
    £1,282.15/kg
  25. -20%
    Nat&Form Antioxidant Borage Oil 60 Capsules Nat&Form
    Nat & Form

    Nat&Form Antioxidant Borage Oil 60 Capsules Nat&Form

    Antioxidant*

    (3)
    £6.53 £8.16
  26. Made in France Vegan
    Ccd Intimate Desire Feminine 60 tablets
    Ccd

    Ccd Intimate Desire Feminine 60 tablets

    Supports intimate balance and feminine wellbeing with damiana, tribulus and plant-based vitamins B6 and D3.

    (0)
    £28.81
    £400.14/kg
  27. -15% Made in France Vegan
    Nutreov Menopause forte + 30 Triolinum capsules
    Nutreov

    Nutreov Menopause forte + 30 Triolinum capsules

    Nutreov Triolinum Menopause Forte is designed for menopausal women experiencing signs linked to this period.

    (16)
    £16.73 £19.68
  28. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Cynae Cycle hormonal balance support 30 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Cynae Cycle hormonal balance support 30 capsules

    Supports hormonal balance and menstrual comfort with chasteberry, magnesium and vitamins B6, B9, B12 and D3.

    (1)
    £15.89 £18.68
    £1,027.81/kg
  29. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Complexe 4+ Weight loss weight support 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Complexe 4+ Weight loss weight support 120 capsules

    This blend combines linden sapwood, dandelion, meadowsweet and chicory in powder and dry extract form.

    (0)
    £13.10 £17.48
    £109.17/kg
  30. -20% Organic Made in France Vegan
    Coslys Gentle Care Deodorants bioes 50ml
    Coslys

    Coslys Gentle Care Deodorants bioes 50ml

    Organic 48-hour efficiency refillable deodorant, made in France.

    (0)
    £5.71 £7.14
    £114.20/l
  31. Made in France
    Gomenol Hepatocare 40 tablets
    Gomenol

    Gomenol Hepatocare 40 tablets

    A food supplement to support healthy liver function.

    (0)
    £11.54
    £221.92/kg
  32. -20% Organic Made in France
    Santarome Gemmo Cranberry Bioes Menopause and urinary problems 30ml
    Santarome

    Santarome Gemmo Cranberry Bioes Menopause and urinary problems 30ml

    Airelle Bio is a supplement based on gemmotherapy, which supports the urinary system and helps to cope with menopausal problems. Our product is made in France
    (0)
    £9.64 £12.05
    £321.33/l
  33. -25% Organic Made in France
    Flora Natura Cranberry Bioes 45 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Cranberry Bioes 45 capsules

    Food Supplements based on Cranberry Vaccinium Macrocarpon Aitum.

    (0)
    £6.19 £8.26
    £458.52/kg
  34. -13%
    Ortis Minacia Regular 36 tablets
    Ortis

    Ortis Minacia Regular 36 tablets

    Feeling heartburn? Minacia REGULAR is a unique formula, 100% natural origin

    (0)
    £7.64 £8.78
    £141.48/kg
  35. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Materninov 1 Pregnancy 30 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Materninov 1 Pregnancy 30 capsules

    Materninov 1 is a combination of vitamins, minerals and plant extracts specifically selected for preconception and the 1st trimester of pregnancy

    (0)
    £14.02 £16.49
  36. -25% Organic
    Flora Natura Organic konjac 150 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Organic konjac 150 capsules

    Organic konjac capsules help promote satiety and support digestive comfort, thanks to natural glucomannane fibre.

    (0)
    £17.02 £22.68
    £340.40/kg
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara