🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Women’s health: up to 25% off

  1. -25% Organic
    Flora Natura Desmodium liver wellness support 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Desmodium liver wellness support 120 capsules

    Naturally supports liver function and helps detoxify the body with organic desmodium in plant-based capsules.

    (0)
    £12.88 £17.17
    £330.26/kg
  2. -20%
    Nat&Form Orthosiphon Bio 90 Gelules Nat&Form
    Nat & Form

    Nat&Form Orthosiphon Bio 90 Gelules Nat&Form

    Organic orthosiphon-based food supplements.

    (1)
    £6.14 £7.68
  3. -20% Organic Made in France
    Coslys Protective Care Deodorants bioes 50ml
    Coslys

    Coslys Protective Care Deodorants bioes 50ml

    Organic 48-hour efficiency refillable deodorant, made in France.

    (0)
    £5.71 £7.14
    £114.20/l
  4. -25%
    Intimy Exotic Massage Gel 200ml
    Intimy

    Intimy Exotic Massage Gel 200ml

    A massage Gel with an exotic Perfumes.

    (0)
    £6.59 £8.78
    £32.95/l
  5. -20% Organic Made in France
    Santarome Gemmo Pre-Menstrual Comfort Premenstrual discomfort and pain 30ml
    Santarome

    Santarome Gemmo Pre-Menstrual Comfort Premenstrual discomfort and pain 30ml

    Confort pré-menstruel Bio is a supplement based on gemmotherapy, which supports the body in the face of disorders occurring before menstruation. Our product is made in France
    (0)
    £11.87 £14.84
    £395.67/l
  6. Made in France
    Gomenol Liver care 10 tablets
    Gomenol

    Gomenol Liver care 10 tablets

    A food supplement to support healthy liver function.

    (0)
    £3.62
    £278.46/kg
  7. -25% Made in France Vegan
    Juvamine Light legs red vine blackcurrant
    Juvamine

    Juvamine Light legs red vine blackcurrant

    Promote circulatory well-being for lighter legs with red vine.

    (7)
    £5.69 £7.58
    £299.47/kg
  8. -25% Organic Made in France
    Phytoceutic Circulation Bioes x60 Tablets
    Phytoceutic

    Phytoceutic Circulation Bioes x60 Tablets

    Helps legs feel lighter and more comfortable

    (0)
    £8.24 £10.99
    £457.78/kg
  9. -25%
    Flora Natura Slimming complex for slim legs 300ml
    Flora Natura

    Flora Natura Slimming complex for slim legs 300ml

    Slimming complex for slim legs.

    (0)
    £17.58 £23.44
    £58.60/l
  10. Ccd Oligobs Vitamins D3+B9 immunity and tiredness support 84 capsules
    Ccd

    Ccd Oligobs Vitamins D3+B9 immunity and tiredness support 84 capsules

    Supports normal immune function and helps reduce tiredness with vitamins D3 and B9.

    (0)
    £14.84
    £706.67/kg
  11. -15%
    Stc Nutrition Spirulina 1500 90 capsules
    Stc Nutrition

    Stc Nutrition Spirulina 1500 90 capsules

    Energy and vitality

    (0)
    £13.08 £15.38
    £408.24/kg
  12. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Gynae Endo hormonal balance 60 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Gynae Endo hormonal balance 60 capsules

    Supports hormonal balance and women’s wellbeing with plant extracts, B vitamins (B6, B9, B12), magnesium and zinc.

    (0)
    £36.37 £42.79
    £800.22/kg
  13. -20%
    Nat&Form St John's Wort Organic 90 Gelules Nat&Form
    Nat & Form

    Nat&Form St John's Wort Organic 90 Gelules Nat&Form

    Organic St John's Wort-based food supplements.

    (0)
    £7.82 £9.78
  14. -25%
    Phytoceutic Menstrual Comfort 30 capsules
    Phytoceutic

    Phytoceutic Menstrual Comfort 30 capsules

    Phytoceutic Menstrual Comfort offers an organic formula for a female well-being during their period.

    (2)
    £13.30 £17.72
    £950.00/kg
  15. -15% Made in France
    Effinov Nutrition Materninov 3 Pregnancy 30 capsules
    Effinov Nutrition

    Effinov Nutrition Materninov 3 Pregnancy 30 capsules

    Materninov 3 is a nutritional complex (vitamins and minerals) specifically designed to meet the needs of the 3rd trimester of pregnancy

    (1)
    £14.02 £16.49
  16. Ccd Baume Apaisant Période Menstruelle 50ml
    Ccd

    Ccd Baume Apaisant Période Menstruelle 50ml

    Apaise les sensations d’inconfort pendant les règles grâce à son action chauffante douce. Dès 12 ans. Usage externe.

    (0)
    £14.29
    £285.80/l
  17. -15% Made in France Vegan
    Nutreov Cys-Regul Urinary Comfort Flash 5 sticks fast-acting formula
    Nutreov

    Nutreov Cys-Regul Urinary Comfort Flash 5 sticks fast-acting formula

    Nutreov’s Cys-Régul® Flash combines 5 plant extracts and vitamin C in convenient sticks for urinary comfort.

    (1)
    £6.12 £7.20
  18. -20%
    Ortis Liver Detox 15 tablets
    Ortis

    Ortis Liver Detox 15 tablets

    Supplements: liver cleansing 20-day programme: Artichoke, Dandelion, Milk Thistle + Melon.

    (2)
    £4.43 £5.57
    £192.61/kg
  19. -25% Made in France
    Phytoceutic Joints Femicollagen 8 g 20 ampoules
    Phytoceutic

    Phytoceutic Joints Femicollagen 8 g 20 ampoules

    A food supplement designed to support joint comfort during menopause.

    (0)
    £23.42 £31.24
    £117.10/l
  20. -15%
    Stc Nutrition Mincifibres 50 Doses
    Stc Nutrition

    Stc Nutrition Mincifibres 50 Doses

    Regulates blood sugar levels/ promotes weight loss and intestinal health

    (0)
    £29.93 £35.21
    £126.02/kg
  21. -25% Organic
    Flora Natura Red Vine supports healthy circulation 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Red Vine supports healthy circulation 120 capsules

    Supports healthy venous circulation with organic red vine extract in easy-to-take capsules.

    (0)
    £14.50 £19.33
    £370.84/kg
  22. 20% from 2
    Abena Slip Premium Change Complete Severe Night Incontinence

    Multiple choice

    Abena

    Abena Slip Premium Change Complete Severe Night Incontinence

    Unisex, eco-labelled and fully breathable, dependent or bedridden users, severe incontinence, Night.

    (0)
    £17.72
  23. 20% from 2
    Abena Abri-Fix Pants Super Support underwear x3

    Multiple choice

    Abena

    Abena Abri-Fix Pants Super Support underwear x3

    Seamless underwear for incontinence protection.

    (0)
    £3.29
    £1.32/u
  24. -20%
    Aromalogie Algotherapy Alga 9 Maternité 60 capsules
    Aromalogie

    Aromalogie Algotherapy Alga 9 Maternité 60 capsules

    Contributes essential minerals and trace elements.

    (0)
    £12.31 £15.38
    £397.10/kg
  25. -25% Organic
    Flora Natura Black radish 120 capsules
    Flora Natura

    Flora Natura Black radish 120 capsules

    A food supplement designed to harness the traditional benefits of black radish.

    (0)
    £12.88 £17.17
    £330.26/kg
  26. 20% from 2
    Abena Light Protection for women with moderate leakage

    Multiple choice

    Abena

    Abena Light Protection for women with moderate leakage

    Protection Abena Light is recommended in cases of light incontinence, such as frequent moderate bladder weakness

    (0)
    £2.41
  27. 20% from 2
    Abena Light Women's urine protection for light leaks

    Multiple choice

    Abena

    Abena Light Women's urine protection for light leaks

    Protection Abena Light is recommended in cases of light incontinence, such as accidental urine loss

    (0)
    £2.52
  28. 20% from 2
    Abena Slip Premium Change Complete Severe Day Incontinence

    Multiple choice

    Abena

    Abena Slip Premium Change Complete Severe Day Incontinence

    Unisex, eco-labelled and fully breathable, dependent or bedridden users, severe incontinence, Night.

    (0)
    £23.53
  29. 20% from 2
    Abena Pants Premium Absorbent Pants Heavy Incontinence Nightwear

    Multiple choice

    Abena

    Abena Pants Premium Absorbent Pants Heavy Incontinence Nightwear

    The eco-friendly Abena Pants Premoum range is designed to offer all-round protection against leaks.

    (7)
    £15.38
  30. -15%
    Ménophytea Hot Flashes Hormone-Free 28 Capsules
    Ménophytea

    Ménophytea Hot Flashes Hormone-Free 28 Capsules

    NUTREOV
    Menophytea without hormone 
    Hot flashes 
    Well-being 
    Dietary supplement 

    (50)
    £14.02 £16.49
    £844.58/kg
    Out of stock
  31. -25% Made in France
    Juvamine Cherry stalk and meadowsweet drainer
    Juvamine

    Juvamine Cherry stalk and meadowsweet drainer

    JUVAMINE
    Slimming
    Drainers
    Cherry stalk, meadowsweet
    25 days
    50 capsules

    (2)
    £6.18 £8.24
    Out of stock
  32. -20% Organic
    Nat&Form NAT&FORM Organic Borage & Evening Primrose Oil Skin beauty 120 Capsules
    Nat & Form

    Nat&Form NAT&FORM Organic Borage & Evening Primrose Oil Skin beauty 120 Capsules

    NAT&FORM Borage & Evening Primrose Organic cold pressed Oils for your skin beauty & elasticity

    (35)
    £10.55 £13.18
    £122.11/kg
    Out of stock
  33. Made in France
    Ccd Oligobs Procrea M+ male fertility 30 sachets
    Ccd

    Ccd Oligobs Procrea M+ male fertility 30 sachets

    A food supplement designed to support normal male fertility and reproductive health.

    (11)
    £25.66
    £244.38/kg
    Out of stock
  34. Made in France
    Ccd Menocia Hot flushes Menopause&Perimenopause 30 capsules
    Ccd

    Ccd Menocia Hot flushes Menopause&Perimenopause 30 capsules

    Food Supplements Menopause and Peri-menopause

    (70)
    £17.64
    £610.38/kg
    Out of stock
  35. Promo
    Saugella Antiseptic Natural intimate cleansing wipes with active protection x 15
    Saugella

    Saugella Antiseptic Natural intimate cleansing wipes with active protection x 15

    They can be uses all the day.

    Indication: During the pregnancy and the rules, after the delivery...
     
    (18)
    £3.70
    £0.25/u
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara