hot picks
-
-20%
Marie RoseMarie Rose Anti-Lice and Nits Comb Striated Teeth All Hair Types
For all hair types without damaging it.
£15.13 £18.92£15.13/u -
DarphinDarphin Ideal Resource Ideal Ressource Smoothing Perfecting Serum 30ml
Darphin Ideal Resource Smoothing Perfecting Serum 30ml is the ideal solution to fight the first signs of aging, in case of loss of radiance and softness, wrinkles and fine lines apparition.
£62.88£2,096.00/l -
-23%
GaranciaGarancia Sulfureuse Marabout paste 150 g
This extraordinary paste wraps the driest skin in a smoothing second skin (no greasy film) for soft, nourished, hydrated, velvety results.
£23.48 £30.48£156.53/kg -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic Cistus essential oil 5 ml
Organic cistus essential oil (Cistus ladaniferus) from Phytosun Arôms.
£14.62£2,924.00/l -
New Made in France
Vitavea SantéVitavea Santé Magnesium bisglycinate 45 tablets
Helps reduce fatigue and supports the nervous system with bisglycinate and marine magnesium, plus vitamin B6.
£9.92£268.11/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Invisible Face Fluid SPF50 50ml
Apivita invisible dry touch face fluid SPF50 provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and BLUE LIGHT
£20.78£415.60/l -
-30% Vegan
KorresKorres White Pine - MenoReverse Anti-Wrinkle & Anti-Spot Serum Concentrate 30ml
This serum corrects the signs of the menopause on the skin: dryness, loss of density and firmness, dark spots.£39.61 £56.59£1,320.33/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Natural Sleep 60 capsules
A complete herbal formula designed to help you fall asleep naturally & promote more restful sleep.
£19.15£413.16/kg -
LadrômeLadrôme California poppy flowering aerial parts extract 50 ml
Supports natural sleep and optimal relaxation with the soothing properties of California poppy.
£9.71£194.20/l -
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Anti-Wrinkle Lifting Serum 30ml
APIVITA Wine Elixir Lift serum reactivates skin youth, improves density and elasticity, protects from oxidative stress.
£40.44£1,348.00/l -
Organic
BohoBoho Gentle exfoliating body scrub 150 ml
Gently exfoliates with apricot kernel shells and organic argan oil for smooth, glowing skin.
£18.68£124.53/l -
LieracLierac Arkéskin Coffret Ménopause
Regenerating Night Care with a total lifting effect.
£39.17£489.62/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Soothing Green Tea Serum 30 ml
Instantly soothes sensitive skin and reduces redness with antioxidant green tea and hydrating panthenol.
£25.67£855.67/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Women's Hot Drink 250 ml
Supports female hormonal balance, boosts libido and helps reduce fatigue with vitamins C and B6.
£20.22£80.88/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler Longevity Epigenetic Night Care 50 ml
Regenerates skin overnight to reduce wrinkles and signs of fatigue with hyaluronic acid
£58.56£1,171.20/l -
Made in France Vegan
Nat & FormNat&Form Multivitamin' liposomal x60 vegetarian capsules
Dietary supplement with 12 vitamins and 8 minerals in liposomal form and melon SOD.£12.64£383.03/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Aqua Beelicious Refreshing and Moisturising Eye Gel 15ml
APIVITA Aqua Beelicious provides an immediate and long-lasting hydration and revitalizes the area around the eyes with flower extract, honey, aloe and hyaluronic acid.
£17.48£1,165.33/l -
LadrômeLadrôme Saffron Stigma Plant Extract 50 ml
Saffron extract helps promote relaxation, restful sleep and a positive mindset.
£22.42£448.40/l -
Organic
BohoBoho Beauty Glow Skin Enhancer 40 ml
Brighten and even out skin tone with vitamin C and hyaluronic acid for long-lasting hydration and an instant healthy glow.
£19.68£492.00/l -
Made in France
LieracLierac Firming day gel-cream gift set
This gift set includes a 50ml Firming Day Gel-Cream, a free 15ml Tightening Serum and a complimentary travel pouch.
£47.38£728.92/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Top Desire gel 60 ml
Boosts desire and heightens intimate sensations with its natural menthol-enriched formula for tingling excitement.
£22.46£374.33/l -
KersiensKersiens Spirulina 3000 MG Bioes 150 tablets
Tone and vitality, immune defences
£16.49£219.87/kg -
Nat & FormNat&Form Acerola 500 24 tablets
Nat& Form acerola contains a particularly high level of natural vitamin C - an excellent general tonic for our body, a perfect solution in case of fatigue or overwork.
£5.39 -
Organic Promo
MelvitaMelvita Floral Bouquet Organic Gentle Exfoliating Powder 30g
A more luminous complexion and refined skin texture.
£13.85£461.67/kg -
-25%
AventAvent Accessories Milk Storage System
AVENT.
Breast milk storage system.
Effectively collect your milk, store it and give it to your baby.
A system with multiple possibilities.
Contains: 10, 180ml reusable storage cups + 10 covers + 2 adapters.£17.46 £23.27 -
LadrômeLadrôme Epilobe Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
Supports urinary comfort and helps maintain normal prostate function with epilobe extract.
£6.56£131.20/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Friends Refill for diffuser conflict management for cats 48 ml
Helps reduce aggression and ease tension between cats sharing the same home.
£26.74£557.08/l -
-10%
Herboristerie de ParisHerboristerie de Paris Magnesium vitamin B6 30 tablets
Magnesium and vitamin B6-based food supplements
£4.94 £5.48£219.56/kg -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Breathe nose, throat and bronchi 90 capsules
Soothes the throat and supports a healthy respiratory system.
£17.15£714.58/kg -
A gift for you
ApurnaApurna Mass+ Chocolate Gainer 1,1kg
Gainer Mass+ by APURNA Fat-free, a Protein/Carbohydrate ratio that promotes rapid weight gain
£29.42£26.75/kg -
A gift for you
RedkenRedken Color Extend Blondage Neutralising conditioner for blonde hair 300ml
Neutralising conditioner for blonde hair.
£21.40£71.33/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Nectar Sublime Supreme velvet cream 50ml
This melting velvet-textured cream enhances your skin while delivering intensive action on key signs of ageing.
£48.10£962.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Tanning Enhancing Oil SPF30 200ml
Apivita tanning oil provides broad-spectrum UVA and UVB protection, offers a sublime tan, moisturises and nourishes.
£20.10£100.50/l -
A gift for you
ApurnaApurna BCAA 2:1:1 Red Fruit 400g
APURNA® BCAA 2:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports
£28.88£72.20/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Baby Milks Caprea 1 organic goat's milk powder From 0 to 6 months 400 g
Organic goat’s milk infant formula enriched with omega-3, suitable from birth.
£21.39£53.48/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Just Bee Clear Resurfacing serum for blemishes and marks 30 ml
Reduces blemishes and acne marks with azelaic and salicylic acids for smoother, more even-toned skin.
£23.12£770.67/l