hot picks
-
Vegan
KorresKorres Solid colour eyeliner crayon 1.2 ml
Define your eyes with precision using this creamy eyeliner, enriched with volcanic minerals and natural emollients for long-lasting, comfortable wear.
£18.16£18,158.33/l -
-15% Made in France Vegan
NutreovNutreov Capileov Hair & Nail Growth Taste Red fruits 60 gummies
Capileov® Gummies Growth strengthens your hair and nails with a unique formula inspired by nature.
£14.02 £16.49£100.14/kg -
IsispharmaIsispharma Teen Derm Soin intense anti-imperfections anti-marques AZ 30ml
£17.05£568.33/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Cannabis Sativa 45 capsules
Cold-pressed hemp seed oil delivers a balanced blend of essential fatty acids and key nutritional actives for premium quality.
£9.89 -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Hydrating Day Cream 50ml
CATTIER Hydrating day cream ensures an optimal comfort.£13.98 £17.48£279.60/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Sleeping Hydrating Cream 50ml
CATTIER Sleeping Hydrating Cream replenishes water reserves for an optimal cell recovery.£16.50 £20.63£330.00/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Sos Hydratation Serum 30ml
CATTIER SOS Serum is a real hydration booster!£16.42 £20.52£547.33/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Hydrating Mask 50ml
A real hydration bath, CATTIER Hydrating melting mask quenches even the thirstiest skin.
£12.52 £15.64£250.40/lOut of stock -
Vegan
KorresKorres Nourishing lip balm 5ml
The lip stick provides a feeling of comfort, for soft, supple lips.
£5.93 -
Made in France
NutergiaNutergia Ergystress mental overload 60 capsules
Magnesium and vitamins B3 and B6 support the normal functioning of the nervous system and contribute to normal psychological functions.
£15.28£477.50/kg -
New
KersiensKersiens First sleep 2 x 60 capsules
Helps reduce the time it takes to fall asleep and ease the effects of jet lag, with an optimal dose of melatonin and marine peptides.
£30.50£535.09/kg -
-20% Organic
SantaromeSantarome Gemmo Raspberry Bio Gémmothérapie 30ml
Discover Santarome Raspberry buds, an essential for a female well-being.
£12.12 £15.14£404.00/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Day Care SPF15 normal to combination skin 50 ml
Eucerin HYALURON-FILLER + 3x EFFECT Day Care SPF15 with hyaluronic acid is ideal for normal to combination skin.
£28.78£575.60/l -
-20% Organic
CattierCattier Shower Gel Detangling Shampoo 2 in 1 Marshmallow flower 500ml
Cattier 2-in-1 Marshmallow Shower Gel & Shampoo gently cleanses children's sensitive skin without drying, does not sting eyes.
£7.84 £9.79£15.68/l -
-20% Organic
CattierCattier Cattier Shower Gel Detangling Shampoo 2-in-1 Green Apple Fragrance 500ml
CATTIER Shower Gel Shampoo Detangler 2-in-1 gently cleanses children's sensitive skin without drying it out.
Washes delicate hair without stinging their eyes.£7.84 £9.79£15.68/l -
-20% Organic
CattierCattier Detangling Spray Marshmallow flower 200ml
Cattier Detangling Spray makes styling easier and allows a quick and efficient detangling.
£6.59 £8.24£32.95/l -
-20% Organic
CattierCattier 2 in 1 Curls Care Shampoo 250ml
The 2-in-1 Care shampoo is ideal for wavy to curly hair. Its creamy, sulphate-free* formula gently cleanses and helps to redefine curls. Aloe Vera and the Hydrating Complex help to tame curls, leaving hair sheathed and sublimated
£6.86 £8.58£27.44/l -
-20% Organic
CattierCattier Curls Styling Care 150ml
Leave-in Curls Defining Skincare helps nourish hair and define curls thanks to a combination of Castor and Coco plant oils.
£9.49 £11.87£63.27/l -
Made in France
BiodermaBioderma Crealine Foaming Gel Micellar Soothing Cleanser Peaux sensibles visage et yeux
Créaline Foaming gel gently cleanses, soothes and moisturizes sensitive skin.
£14.62£29.24/l -
-10%
Les Petites ChosesLes Petites Choses Bioes tampons with applicator - Flux Super Plus x14
100% organic cotton tampons, chlorine-free, pesticide-free, GMO-free, Super PLUS absorption.
£5.29 £5.88£0.38/u -
DarphinDarphin Soleil Plaisir Anti-aging Sun Care Face SPF50 50ml
DARPHIN Anti-ageing Sun Care ensures a high SPF50 protection against UVA and UVB rays.
£27.95£559.00/l -
A gift for you
ApurnaApurna CLA 105 capsules
CLA APURNA® is therefore ideal for strength or Resistence athletes looking to lose weight or stay lean.
£19.25£129.19/kgOut of stock -
A gift for you
ApurnaApurna L-Carnitine x120 capsules
L-Carnitine's primary function is to transport fatty acids to the mitochondria, where they are oxidised to provide energy.
£32.95£323.04/kg -
A gift for you
ApurnaApurna Burner 126 capsules
A Burner is designed to stimulate the Metabolism. The APURNA® Burner is made up of 3 active plant ingredients: yerba maté, green tea and caffeine.
£19.99£192.21/kgOut of stock -
A gift for you
ApurnaApurna BCAA 2:1:1 Red Fruit 400g
APURNA® BCAA 2:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports
£28.88£72.20/kg -
A gift for you
ApurnaApurna BCAA 2:1:1 120 tablets
APURNA® BCAA 2:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports
£22.00£171.88/kg -
A gift for you
ApurnaApurna BCAA 4:1:1 Red Fruit 400g
APURNA® BCAA 2:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports
£28.99£72.48/kg -
A gift for you
ApurnaApurna EAA Amino Acids Mango Passion 400g
APURNA® EAA essential amino acids are ideal for athletes practising Resistence or power sports. They help to promote recovery
£28.99£72.48/kg -
A gift for you
ApurnaApurna BCAA 4:1:1 120 tablets
APURNA® BCAA 4:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports. They help to promote recovery
£25.99£154.70/kgOut of stock -
A gift for you
ApurnaApurna Complex Amino x120 tablets
The Amino Complex contains 8 essential amino acids (including BCAA 2.1.1) which cannot be synthesised by the body
£25.99£153.79/kgOut of stock -
A gift for you
ApurnaApurna Pure Creatine 500g
APURNA® Pure Creatine is designed to increase muscle power. It promotes an immediate increase in energy
£26.64£53.28/kgOut of stock -
A gift for you
ApurnaApurna Fruit Pre Workout 420g
APURNA® Pre Workout is a concentrate of active ingredients ideal for sportspeople looking to increase the intensity of their training sessions and optimise their performance.
£35.30£84.05/kg -
A gift for you
ApurnaApurna Complex Vitamins and Minerals x30 capsules
APURNA® Vitamin & Mineral Complex is a real shot of vitality.
£10.00£333.33/kgOut of stock -
A gift for you
ApurnaApurna L-Glutamine 500g
APURNA® L-Glutamine is ideal for all types of sport, whether strength or Resistence.
£37.82£75.64/kg -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Vitamin C Night Peeling Cream 40ml
Novexpert Night Peeling Cream combines gentle exfoliating active ingredients, hyaluronic acid and natural vitamin C
£45.08£1,127.00/l -
AvèneAvène Sun Cream SPF 50+ UVB UVA Blue Light HEV Peaux sensibles sèches 50ml
Avene velvety SPF 50+ Cream ensures a very high sun protection for a sensitive dry facial skin.
£13.74£274.80/l