hot picks
-
New
Petit ChênePetit Chêne Immunity probiotics 5.5 ml
Supports immunity and digestive comfort with probiotics and vitamin D3.
£11.40£2,072.73/l -
A gift for you
ApivitaApivita Intense Hydration Hand Cream Texture Riche 50ml
Deeply hydrates. Nourishes and softens. Prevents dryness and chapped hands.
£7.14£142.80/l -
New
FilorgaFilorga The iconics expert protocol case
Filorga’s 100% Hydration Expert Protocol case with creams, mask and hydrating serum.
£13.90£220.63/l -
Armonia CosmetiqueArmonia Cosmétique Helix Activ Body Cream Regenerator All Skin Types 200ml
Body lotion that moisturises, nourishes and repairs.
£14.20£71.00/l -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Intense 1-second bronzing mousse 100 ml
Achieve a natural, streak-free tan in seconds with this sun-free bronzing mousse, enriched with aloe vera and natural-origin pigments.
£13.00£130.00/l -
ActimoveActimove Leukotape® K elastic adhesive bandage 5m x 5cm black 1 x unit
This breathable, hypoallergenic adhesive bandage provides secure support for up to 9 days without irritating the skin.
£11.32£11.32/u -
-20%
Nat & FormNat&Form St John's Wort Organic 90 Gelules Nat&Form
Organic St John's Wort-based food supplements.
£7.82 £9.78 -
A gift for you
-
Phytosun AromsPhytosun Aroms Virginia cedar essential oil 5 ml
Pure Virginia cedar essential oil by Phytosun Aroms for natural aromatherapy use.
£5.05£1,010.00/l -
LieracLierac Lift Integral Giftboxes Anti-Ageing Day Cream 50ml + Reusable Patches Mature Skin
A Giftboxes for mature skin.
£44.40£888.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Anti-Wrinkle & Firming Lift Cream Texture Riche 50ml
Reduces wrinkles. Firms the skin and lifts contours. Intensely nourishes
£42.68£853.60/l -
-30% Vegan
KorresKorres White Pine - MenoReverse Smoothing Eye & Lip Contour 15ml
Eye and Lips contour. Compensates for the visible impact of the menopause by improving the appearance of the Skin.£33.73 £48.19£2,248.67/l -
New
3C Pharma3C Pharma Lymphaveine 2x60 tablets
Lymphaveine helps you prevent and fight venous, lymphatic and hepatic insufficiency, protecting your blood vessels.
£27.24£515.91/kg -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Wild Rose Exfoliating Cleanser 150ml
Korres exfoliating face cream gently cleanses and removes impurities and dead skin cells for a new skin effect.
£18.26£121.73/l -
Organic Vegan
BohoBoho Cleansing care oil 100 ml
Gently removes eye and face makeup while nourishing skin with organic plant oils, rinsing clean with no greasy residue.
£14.89£148.90/l -
DietaromaDietaroma Acerola 1000 organic cherry flavour 60 chewable tablets
Organic acerola vitamin C helps reduce fatigue and boost vitality.
£11.28£72.31/kg -
LadrômeLadrôme Ginkgo leaf extract 50 ml
Supports memory and mental sharpness while promoting healthy circulation, thanks to ginkgo.
£7.91£158.20/l -
LadrômeLadrôme Nausea spray 20 ml
Helps relieve travel sickness and nausea with peppermint essential oil and fresh ginger.
£9.34£467.00/l -
Promo
InovanceInovance Vita C+ 20 Sachets
Inovance Vita C dietary supplement
helps:
- to reduce fatigue,
- normal functioning of the immune system.
£14.18£236.33/kg -
Organic Made in France 20% from 2
SantaromeSantarome Manuka Royal Bioes Throat Spray 20ml
To soothe irritated or sensitive throats.
£10.25£512.50/l -
New Made in France
Vitavea SantéVitavea Santé Marine magnesium + vitamin B6 30 capsules
Helps combat fatigue and supports nervous system and muscle function, thanks to marine magnesium and vitamin B6.
£4.97£497.00/kg -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Macadamia Plant Oils Dull, Tired, Normal to Dry Skin 50ml
Massage helps to tone the skin, reviving the radiance of the Face.
£8.02£160.40/l -
LazartigueLazartigue Clear Anti-Dandruff Shampoo Dry scalp 250ml
Anti-dandruff shampoo for dry scalp
£19.74£78.96/l -
Babynat MaternitéBabynat Maternité Postpartum 60 capsules + 30 capsules
Supports hormonal and physical balance after childbirth with vitamins B6, B12, D, iodine and iron.
£26.74£587.69/kg -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Hyalucaps 60 capsules
Supports joint mobility and flexibility with a dual-action blend of natural and fungal hyaluronic acid.
£20.46£1,038.58/kg -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Apothecary Balancing + Brightening Kit
Balances the skin microbiome, deeply hydrates and refines texture with probiotics and antioxidant grape extract
£29.99£428.43/l -
LazartigueLazartigue Repair Strength & Shine 60 gummies
REPAIR Gummies food supplement strengthens₁ hair and makes it more beautiful
1. Thanks to horsetail£25.67£171.13/kg -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face & Body SPF50+ Emulsion Spray 150ml
Suncare Emulsion Spray SPF50 offers very high UVA + UVB protection for the face and body, suitable for all the family.
£22.42£149.47/l -
Organic
PranarômPranarôm Aromaforce Organic respiratory syrup 225 ml
Soothes the respiratory tract and throat with a blend of organic eucalyptus, Scots pine and lemon essential oils.
£9.31£41.38/l -
-15%
CalindooCalindoo Syringes for nasal cleansing x2
Nasal irrigator used to clean the nasal cavity of Children and adults with blocked, runny noses or to remove mucus. Helps you breathe easier
£7.30 £8.58£3.65/u -
A gift for you
ApurnaApurna BCAA 2:1:1 120 tablets
APURNA® BCAA 2:1:1 branched-chain amino acids are ideal for athletes involved in Resistence or power sports
£22.00£171.88/kg -
Organic Vegan
AcorelleAcorelle Shimmering Sublimating Oil 100 ml
Nourishes and illuminates skin and hair with organic sunflower and karanja oils for a naturally radiant glow.
£21.00£210.00/l -
LadrômeLadrôme Calendula macerated oil 100 ml
Soothes and softens dry, irritated or sensitive skin with organic calendula oil’s regenerating properties.
£11.05£110.50/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Sedakan Mal des Transports Dogs and Cats 30 tablets
Complementary food to help combat anxiety and feelings of nausea for dogs and cats - Sedakan 30 tablets
£9.34£233.50/kg -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Xl Power sexual potency and performance 10 capsules
Helps support erectile function and testosterone levels in men while aiding blood circulation and boosting vitality thanks to caffeine.
£22.48£4,201.87/kg -
OrofluidoOrofluido Argan Light Mask 250ml
Masks Lumière Argan 250ml Orofluido provides shine, nutrition, discipline and softness.
£15.38£61.52/l