hot picks
-
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Optimum Serenity Enhanced Happy Family Refill Chat 48ml
FELIWAY Optimum - Anti-stress refill for cats - Soothing pheromone complex - 30 days - Made in France£31.99£666.46/l -
Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin Peel 5 AHA tonic lotion 100 ml
Pre-exfoliating toning Water.
£18.14£181.40/l -
-15%
Aloe ParisAloe Paris Hydrogel face mask 1 x
Deeply hydrates, smooths and revives skin’s natural glow in 45 minutes.
£5.63 £6.62£5.63/u -
A gift for you
ApurnaApurna Apricot almond energy bar 25 g
Helps sustain energy during exercise and reduces fatigue, thanks to vitamins B and C plus natural carbohydrates.
£2.08£83.20/kg -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Protein shampoo for strength and volume fine and fragile hair 250 ml
Gives fine, fragile hair lasting volume and strength with plant-based keratoprotein, reinforcing each strand.
£7.70£30.80/l -
MartidermMartiderm The Originals Proteos Screen SPF50+ All Skin Types Tous types de peaux 40ml
Martiderm Proteos Screen SPF50 + protects and moisturizes.
£28.88£722.00/l -
LazartigueLazartigue Curl Specialist Cleansing Care Balm Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml
cleansing Balm gently cleanses and soothes the scalp. Hair is softer, nourished and hydrated. Curls are redefined.
£19.13£76.52/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Classic Refill for Anti-Stress Diffuser cat 48 ml
Helps reduce signs of stress in kittens and adult cats.
£26.74£557.08/l -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Hydration Boost cola flavour 24 effervescent tablets
Supports optimal hydration and replenishes lost minerals with its blend of electrolytes and vitamins.
£8.78£96.48/kg -
LadrômeLadrôme Shepherd's purse flowering aerial part extract 50 ml
Supports women’s comfort throughout the menstrual cycle, thanks to shepherd’s purse traditional properties.
£6.56£131.20/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Bio Frequent Wash Shampoo Sulfate Free Grapefruit And Honey 200ml
Ce shampooing associe des huiles aux propriétés nourrissantes pour nettoyer vos cheveux en douceur.
£9.12£45.60/l -
DarphinDarphin Prédermine Anti-Wrinkle Cream 50ml
Prédermine Anti-Wrinkle Cream from Darphin Laboratories is a targeted cream that firms the skin and smoothes wrinkles for normal to dry skin.
£94.38£1,887.60/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Syrups For Throats And Vocal Strings 150ml
Phytosun Arôms Throat & Vocal Cords Syrups contains plant extracts including Thyme.
£8.34£55.60/l -
LadrômeLadrôme Valerian officinalis root extract 50 ml
Helps promote relaxation and quality sleep with the soothing properties of valerian root.
£6.56£131.20/l -
-20%
DarphinDarphin Intral Soothing & Fortifying Intensive Serum 30ml
An Expert serum to visibly soothe irritation and strengthen reactive-looking skin.
£48.08 £60.11£1,602.67/l -
20% from 2
TenaTena Slip ProSkin Plus medium all-in-one changes 30 capsules
Provides discreet, reliable protection against moderate to heavy bladder leaks for all-day comfort.
£76.51£2.55/u -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible Anti-Ageing Sun Fluid SPF50 50 ml
Effectively protects against UVA/UVB rays and pollution while helping prevent signs of ageing with niacinamide and antioxidant vitamins.
£19.25£385.00/l -
New
SkinceuticalsSkinceuticals P-Tiox Anti-Age Wrinkle and Pore Correcting Cream 48 ml
£226.80£4,725.00/l -
LieracLierac RADIANCE EXPRESS EXFOLIATING MASK all skin types 75ml
Highly concentrated in absorbent powders and purifying microbeads, LIERAC Exfoliating Mask with menthol leaves your skin cleansed, divinely soft and radiant.
£18.68£249.07/l -
InovanceInovance Vitaminum 30 tablets
A food supplement made with deactivated brewer’s yeast, acerola, vitamins and minerals.
£15.95£455.19/kgOut of stock -
DarphinDarphin Hydraskin Gel Crème Continuous Hydration 30ml
This Darphin Gel-Cream quenches thirst instantly, leaving skin supple and radiant thanks to continuous hydration throughout the day.
£36.37£1,212.33/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Thé Blanc Perfume Water 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..£8.69£579.33/l -
A gift for you
NovexpertNovexpert Vitamin C Radiance Peeling Care 30ml
A micro-smoothing, anti-ageing and anti-dull complexion night peeling care product
£37.39£1,246.33/l -
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss AHA Peeling Masks 75ml
An express peel mask that smoothes, revives radiance and purifies in just 5 minutes. Formulated with 5% glycolic acid and green and white Clays, it refines skin texture and absorbs excess sebum without drying it out. Ideal for combination to oily skin looking for a real boost of freshness.
£19.21£256.13/l -
-25% Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Meno 45 Menopause & Pre-Menopause 60 capsules
A complete, natural formula to reduce menopausal symptoms.
£15.59 £20.80£649.58/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Royal Honey Shower Gel with Essential Oils 250ml
Gently cleanses. Preserves natural hydration and soothes dry skin. Provides a moment of relaxation.
£9.67£38.68/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Calmocanil Spray Calme et Soulage les Démangeaisons Chiens Chats 200ml
Calmocanil soothing shampoo - Clément Thékan for dogs and cats
£9.71£48.55/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Colour Mask + shampoo set colour-treated and highlighted hair
Preserves hair colour shine and vibrancy for up to 9 weeks.
£23.53£94.12/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice and Alpha Arbutin Glow Serum 30 ml
Brightens and evens skin tone with alpha-arbutin and rice bran water for a radiant, hydrated complexion.
£21.29£709.67/l -
Promo
VitascorbolVitascorbol Acerola fatigue 30 tablets
VitascorbolAcérola 1000 is a dietary supplement based on 100% natural vitamin C, derived 100% from acerola.
£5.48£84.31/kg -
20% from 2
TenaTena Proskin Slip Maxi Absorbents for bladder weakness Size L x24
Protection designed for heavy to very heavy bladder weakness
£32.06£1.34/u -
Flora NaturaFlora Natura Minevita® Iron 14 mg bisglycinate 60 capsules
Helps reduce fatigue and supports energy metabolism with highly bioavailable bisglycinate iron.
£14.28£14,280.00/kg -
Forte PharmaForté Pharma ImmuVit'4G Senior Vitamins Minerals à croquer 60 tablets
ImmuVit' 4G Sénior combines 12 vitamins 7 minerals + 4 micro-encapsulated microbiotic strains (200 million CFU**) + a complex based on 4 plants.£25.67£394.92/kg -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Prostate Urinary comfort 60 capsules
A plant-based formula that acts on urinary problems linked to prostate dysfunction.
£25.57£987.26/kg -
A gift for you
RedkenRedken Extreme Strengthening shampoo for weakened hair 300ml
Strengthening shampoo for weakened hair.
£19.36£64.53/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Tech Concentrates C15 Propolis Correct Anti-Wrinkle and Radiance Serum 30ml
Anti-Wrinkle & Radiance Antioxidant Serum with 15% stabilised pure Vitamin C, 1% Vitamin E and patented AoX-CR Propolis. Non-comedogenic.
£41.74£1,391.33/l