hot picks
-
DarphinDarphin Essential Oils Elixir Elixir Chamomile Aromatic Care 15ml
chamomile aromatic care
strengthens the protective barrier of the epidermis to help reduce the appearance of irritations and rosacea.
£45.89£3,059.33/l -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Airlift Boost volume and density spray serum fine and fragile hair 100 ml
Instantly boosts volume and strengthens hair fibres with a lightweight keratin-protein and peptide formula.
£13.19£131.90/l -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Green Tea Polyphenols Boost Serum 30ml
Pollution stains not only the planet, but your Skin too! In addition to its anti-spot efficiency, this Serum has anti-ageing properties and restores radiance to the complexion.
£52.39£1,746.33/l -
KorresKorres Greek yohurt Roll-On Eye Contour Gel 15ml
A triple-action, all-over eye contour care to reduce puffiness, dark circles and brighten the skin.£19.80£1,320.00/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic Jojoba Plant Oils Oily Skin and Hair 50ml
Phytosun Arôms Jojoba Plant Oil reduces the cutaneous imperfections of oily skin*.
£9.89£197.80/l -
A gift for you
ApivitaApivita Mini Bees Gentle children's shower gel 500 ml
Children's Gentle Hair & Body Wash has been carefully formulated to provide gentle cleansing, hydration and protection, and contains biodegradable ingredients. The delicious, playful Perfumes and heroic bee are the perfect combination for a fun and relaxing Bath time.
£13.40£26.80/l -
A gift for you
RedkenRedken Extreme Strengthening shampoo for weakened hair 500 ml
Strengthening shampoo for damaged hair
£24.60£49.20/l -
-20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Ultra length-boosting serum 50 ml
Boosts hair growth and strengthens strands from root to tip with ginseng, pumpkin and a protective botanical complex.
£25.60 £31.99£512.00/l -
SolinotesSolinotes Perfumed Water Almond 50ml
Awaken your emotions with Almond, a soft fragrance for a moment of Well-being that's both surprising and delicious.
£15.29£305.80/l -
Made in France
CaudalieCaudalie Vinoclean Micellar Cleansing Water for face and eyes 100 ml
Gently cleanses and removes makeup from face and eyes while hydrating and soothing skin with organic grape water.
£10.30£103.00/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Calm up stress support 60 capsules
Helps reduce stress and nervous fatigue with rhodiola, magnesium and vitamin B6 for natural emotional balance.
£17.59£443.07/kg -
LadrômeLadrôme Christmas Spirit Herbal Tea 30 g
Aids digestion while offering a delicious moment with notes of orange, cinnamon and warming spices.
£3.13£104.33/kg -
Organic Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 38 g
Hydrates, nourishes, soothes and removes makeup—ideal for face and body, all skin types.
£7.58£199.47/kg -
-20%
DarphinDarphin Intral Environmental Lightweight Shield Spf50 30ml
DARPHIN
Intral
Environmental lightweight shield
SPF50
sensitive skins£29.00 £36.26£966.67/l -
VitryVitry Boost eyelash and eyebrow serum 9.5ml
SERUM BOOST is the solution for beautifying thin, sparse eyelashes and eyebrows.
£26.21£4,765.45/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Fortify Fortifying Anti-hair loss treatment 50ml
LAZARTIGUE fortifying anti-hair loss shampoo enriched with guarana and ricinus improves scalp blood circulation and activates hair growth.
£5.48£109.60/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Neojuv Expert 300 60 capsules
Neojuv Expert 300 helps combat visible signs of skin ageing for a more youthful complexion.
£21.38£1,069.00/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Violet Repairing brightening mask Bleached Blonde, Grey, White Hair 200 ml
Revives the shine of cold highlights while repairing damaged hair.
£21.29£106.45/l -
Made in France
ArkomedicaArkomedica Activox Nasal spray 20 ml
Soothe and hydrate irritated nasal passages with dexpanthénol-enriched seawater for instant comfort.
£5.48£274.00/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Shampooing Anti Sceptique Anti-chute Unique Pro 500ml
Pure African shea shampoo.
£28.15 £35.20£93.83/l -
WeledaWeleda Breastfeeding Massage Oil All Skin Types 50ml
Weleda massage oil specially designed warm your breast, easing lactation.
£9.59£191.80/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Intense Curls Gelée Curly and Frizzy Hair 250ml
The gel that fixes the natural shape of curls and hydrates the hair fibre.£17.59£70.36/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Nails and Hair 60 capsules
Restore strength and radiance to your skin.
£18.18£364.33/kg -
Organic
OemineOemine Eau Florale De Bleuet Bio Hydratante Et Apaisante Belle Hydratante et Apaisante 200ml
Oemine Cornflower Floral Water is known for its soothing and moisturizing properties.
£9.89£49.45/l -
Made in France
Effinov NutritionEffinov Nutrition Bucalinov Oral health 14 sticks
Bucalinov® is a complementary formula of nutrients designed to optimise long-term oral health
£18.68£1,102.72/kg -
Armonia CosmetiqueArmonia Cosmétique Helix Activ Snail Eye Contour Regenerator All Skin Types 30ml
Made from certified organic snail slime extract.
£14.20£946.67/l -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto Delaying gel for ejaculation 60 ml
MaxiControl Delay Gel helps enhance endurance and intimacy for longer-lasting male pleasure.
£23.44£390.67/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Nectar Sublime Supreme Velvet Cream Refill 50ml
This Care with a melting Velvet texture sublimates your skin by offering an intense action on the main signs of time.
£42.70£854.00/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling By Texturizing Matte Clay 20 49g
Redken modelling clay gives an intense matt texture with a maximum control.
£19.36£258.13/l -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Mega Curls Conditioner 300 ml
Nourishing All Soft Mega Curls Conditioner for very dry, curly to frizzy hair
£21.40£71.33/l -
UrgoUrgo Acne patches 9 units
Targets and reduces spots as soon as they appear, with a formula enriched in niacinamide, hyaluronic acid and vitamin E.
£11.56£1.28/u -
LazartigueLazartigue Hair Styling Protective Detangling Care 250ml
Enriched with ginger and magnolia extracts, this leave-in Care instantly detangles and improves styling.
£26.74£106.96/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Shampooing Beurre De Karite Pur D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
£21.40 £26.75£71.33/l -
Nat & FormNat&Form Premium Nutraceuticals Shilajit 90 capsules
Boosts vitality and immune balance with shilajit—rich in fulvic acid—and vitamin B6 to help reduce fatigue.
£13.37£212.22/kg -
Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Nutri Intense 2in1 Powder and Organic Cocoa Butter Mask Curly to frizzy hair 300ml
Ultra-nourishing silicone-free Masks with 98% naturally-sourced ingredients to intensely hydrate curly to frizzy hair.
£8.52£28.40/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Hair Plumping Mask 150 ml
Boosts hair thickness and softness while repairing the hair fibre with royal jelly and silk amino acids.
£12.52 £15.65£83.47/l