hot picks
-
AvèneAvène Cicalfate+ Scar remodeling gel 40ml
Cicalfate+ Healing Gel by Avene for a boosted scar regeneration
£8.78£219.50/l -
Organic Made in France Vegan
NutreovNutreov Stim Royal Gelée Royale Bio 20 ampoules
Stim Royal® Royal Jelly BIO is a highly concentrated and 100% natural formula to boost your immune system from age 3.
£12.08£40.27/l -
New Made in France
GaranciaGarancia Christmas gift set Healthy glow hydration
A 3-formula ritual for an immmediate sparkling look and plumped skin!
£34.08£524.31/lOut of stock -
DucrayDucray Kelual Ds Anti-dandruff treatment shampoo 100 ml
Soothes itching and reduces scalp redness while effectively controlling dandruff with its anti-Malassezia action.
£13.08£130.80/l -
-15%
I-TechI-Tech Contactless infrared thermometer FI06
Infrared thermometer from I-Tech for fast, accurate measurements
£41.38 £48.67 -
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Organic Evening Primrose Oil x 60
Arkocaps Evening Primrose Oil improves a premenstrual comfort.
£8.78£231.05/kg -
-20% Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin 20 AHA gel 30 ml
Night Renewal Gel - Micro peeling
£22.25 £27.80£741.67/l -
-20% Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Lotion 25 AHA Normal to oily skin 100ml
Body micro-peel for combination to oily skin.
£25.25 £31.56£252.50/l -
-20% Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin 10 AHA 3 30ml
Night Renewal Cream - Micro peel.
£23.36 £29.20£778.67/l -
Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Magnifica Targeted Organic SOS Anti imperfections Treatment 15ml
Targeted anti-imperfections treatment with 9 organic essential oils.
£11.72£781.33/l -
-7% Made in France
La Roche-PosayLa Roche-Posay Effaclar Blemish Control Face Serum acne-prone skin 30 ml
Target blemishes, tighten pores and smooth skin with this daily peeling serum, powered by salicylic, glycolic and LHA acids.
£25.70 £27.71£856.67/l -
DucrayDucray Dexyane Barrier repair cream for sensitive, irritation-prone or atopic eczema skin 100 ml
Protects and strengthens dry skin prone to irritation or atopic eczema.
£12.64£126.40/l -
New
BiothermBiotherm Aquapower Men's gift set
Biotherm Gift Box for men: moisturizer, shower gel & shaving foam.
£36.95£369.50/lOut of stock -
-15% Organic Vegan
LogonaLogona Organic Argane Leave-In Fluid for Tips and Lengths 75ml
Logona L'Argan Bio Restructuring Leave-In Fluid is a leave-in care product designed for brittle, damaged hair with dry ends.
£11.21 £13.19£149.47/l -
-15% Organic Vegan
LogonaLogona Organic Sea Buckthorn Repair Masks 150ml
Sea Buckthorn Bio Repair Mask, a vegan and natural formula that strengthens, smoothes and repairs damaged and tired hair. Content : 150ml.
£9.25 £10.90£61.67/l -
-15% Organic Vegan
LogonaLogona Organic Aloe Vera Hydrating Shampoo 250ml
Hydrating shampoo with Aloe Vera. Organic ingredients. Contents : 250ml
£8.87 £10.44£35.48/l -
-15% Organic Vegan
LogonaLogona Purifying shampoo with lemon balm 250ml
Purifying shampoo with Logona lemon balm for oily hair, regulates excess sebum. 250 ml bottle.
£11.68 £13.74£46.72/l -
-15% Organic Vegan
LogonaLogona Soothing Shampoo Souci Officinal Bio 250ml
Soothes sensitive scalp.
£9.34 £10.99£37.36/l -
-15% Organic
LogonaLogona Volumea Organic Beer and Honey Shampoo 250ml
Volumising shampoo with beer and honey from Logona Bioes for fine, dry and fragile hair. Gives volume and shine. 250 ml bottle.
£8.87 £10.44£35.48/l -
-15% Organic
LogonaLogona Volumea Organic Beer and Honey Shampoo 500ml
Volume shampoo with beer and honey from Logona Bioes for fine, dry and fragile hair. Gives volume and shine. 500 ml bottle.
£14.02 £16.49£28.04/l -
-15% Organic Vegan
LogonaLogona Organic Aloe Vera heat protection spray 150ml
Thermo-protective hydrating spray with Aloe Vera. Organic ingredients. Content : 150 ml
£12.61 £14.84£84.07/l -
UriageUriage Bébé 1st Solide Cleansing Cream 125g
Solid cream cleanser that cleanses and protects Baby's delicate skin in the shower.
£4.94£39.52/kg -
EucerinEucerin Dermopure Triple action fluid 40 ml
This triple-action serum helps reduce post-acne marks, blemishes and shine for visibly clearer skin in just 2 weeks.
£14.29£357.25/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergyphilus Ergyphilus Intima X 60 Capsules 60 Gelules
ERGYPHILUS Intima (ERGYPHILUS Fem for Belgium) is a dietary supplement consisting of a unique synergy of 5 live strains.
It contains lactobacilli and bifidobacteria rigorously selected for their properties£14.00 £16.48£500.00/kg -
Organic Vegan A gift for you
NovexpertNovexpert Trio-Zinc Triple black mask 70g
NOVEXPERT Triple black mask ensures a triple effect: mattified, clear & smooth skin.£20.80£297.14/kg -
20% from 2
TenaTena Proskin Maxi Pants Urinary Absorbent Size L 100-135 cm x10
Bladder weakness, incontinence.
£23.54£2.35/u -
UriageUriage Bébé 1st Cold Cream 75ml
Moisturising, ultra-nourishing and protective face care to protect your Baby's skin from environmental damage.
£7.69£102.53/l -
UriageUriage Bébé 1st Cleansing Oil 500ml
Uriage 1st Cleansing Oil nourishes baby's face and body
£12.64£25.28/l -
UriageUriage Bébé 1st Peri-Oral Treatment 30ml
Uriage Thermal Water + organic Edelweiss formula, combined with a patented TLR2-Regul, soothes minor irritations, reduces redness and durably protects your baby's delicate skin.
£6.92£230.67/l -
UriageUriage Bébé 1st Repairing Drying Spray 100ml
Uriage Thermal Water helps rapidly restore skin comfort by preventing over-infection of wet areas.
£8.47£84.70/l -
SkinceuticalsSkinceuticals Phyto Corrective Soothing Essence Mist sensitive skin 50ml
Skinceutocals Phyto Corrective Essence Mist hydrates, soothes discomfort and immediately reduces visible redness while strengthening your cutaneous barrier.
£54.38£1,087.60/lOut of stock -
-20% Organic
NatessanceNatessance Capillary Ultra nourishing organic shampoo with plant-based keratin 500 ml
Gently cleanses hard-to-manage hair while nourishing and adding shine with organic shea butter and plant-based keratin.
£6.52 £8.14£13.04/l -
Vegan
KorresKorres Nail polish 11ml
A gel varnish with a perfect finish and no need for UV lamps.
£11.42£1,245.45/l -
Vegan
KorresKorres Body lotion 200ml
Velvety-smooth moisturising milk that wraps your body in a veil of softness, with a delicate Perfumes fragrance.
£11.56£69.35/l -
KorresKorres Eau de Toilette natural 50ml
Eau de toilette made with 86% natural origin ingredients. Irresistible scent. Long-lasting.
£42.70£1,024.80/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Habitat Sanitizing Spray 200ml
Habitat Sanitizing Spray with Phytosun Arôms essential oils can be used Daily use in all rooms of the Home, on carpets and mattresses.
£16.39£81.95/lOut of stock