hot picks
-
NeutrogenaNeutrogena Anti-Bouton + AHA/PHA and Salicylic Acid Daily use serum 30ml
Reduces pimples and improves the appearance of acne marks in just one week.£11.98£399.33/l -
LieracLierac Make-up Removers Micellar Water All Skin Types 400ml
Gently removes make-up and impurities.
£15.28£38.20/l -
Vegan
AbenaAbena Unscented impregnated wipes 30x30cm body hygiene wipes 50 units
Gently cleanses and refreshes skin without water or soap, using pH-neutral wipes suitable for the whole body.
£3.17£0.06/u -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Volumize Volume Shampoo 250ml
Lazartigue volume shampoo, enriched with rice proteins, brings volume to thing, brittle hair
£19.79£79.16/l -
ParanixParanix Extra Fort Anti-Lice And Nits Lotion 200ml + metal comb included
Anti-Lice lotion eliminates lice and nits in a single application.
£18.18£90.90/l -
-11%
KloraneKlorane Quinine Strength and vitality 90 capsules
Strengthens fragile hair and nails with a rich blend of quinquina, keratin, biotin and B vitamins to help reduce breakage.
£28.87 £32.28£426.44/kg -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Apricot Blossom Exfoliating Gel 100 ml
Gently removes dead skin cells and brightens the complexion with plant cellulose and hydrating plum blossom water.
£14.23£142.30/l -
-25%
AventAvent Natural Response Feeding bottle From Birth 125ml
Designed to reduce colic, gas and reflux.
£7.34 £9.79£7.34/u -
Organic Made in France
SanofloreSanoflore Sublima Repairing & Hydrating Shampoo Refill 400ml
SUBLIMA Hydrating Repair Shampoo repairs, strengthens and plumps hair, thanks to its patented complex of Collagen, Retinol* and Keratin.
£18.18£45.45/l -
LieracLierac Sunissime Silky Suncare Oil SPF30 Body 150ml
Sunissime Silky Suncare Oil SPF30 offers high protection for the Body thanks to its Broad Spectrum filtering system [UVB + UVA + Blue Light + Infrared] and prevents the signs of photoageing
£16.38£109.20/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Elixir smoothing enhancing oil 100ml
Elixir Huile de Care Absolue provides a bath of nutrition and revitalises dry to very dry hair.
£24.35£243.50/l -
WeledaWeleda Arnica Baume de Massage à l'Arnica 150ml
massage oil with arnica
Sports preparation and recovery
£17.04£113.60/l -
Made in France
Energie FruitEnergie Fruit Coco & shea butter pH-neutral shower gel 500 ml
Nourishing organic coconut & shea butter shower gel, made with 98% natural-origin ingredients to care for very dry skin
£6.26£12.52/l -
Made in France Vegan
NutreovNutreov Stim e Booster 5G 20 ampulas + 10 free of charge 300ml
Stim E® ENERGY BOOSTER 5G®, a new-generation, high-dose vitality cocktail.
£16.49£54.97/l -
Made in France
JuvamineJuvamine Magnesium & B vitamins x 60 ChewableTablets
Juvamine Magnesium ensures a normal nurvous and muscular balance.£8.53£765.02/kg -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Gentle Conditioner All Hair Types 150 ml
This rich and smooth conditioner combines the softening qualities of Safflower Oil and the nourishing properties of Shea Butter for supple and silky hair.
£7.58£50.53/l -
-20%
SanogylSanogyl Bi-fluor care Cavity prevention 75 ml
Toothpaste Bi-Fluor Sanogyl caries prevention Care.
£3.88 £4.85£51.73/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe SPF50 Anti-Pigmentation & Anti-Aging Face Cream 50ml
APIVITA Bee Sun Safe SPF50 anti-aging & anti-pigmentation face cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light.
£15.90£318.00/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Impulse Nourishing Hands Cream 30ml
This deliciously Perfumes hand cream helps to nourish and repair dry skin and soothe feelings of discomfort.
£8.24£274.67/l -
New
La Roche-PosayLa Roche-Posay Mela B3 Intensive day and night care 40 ml
Corrects dark spots and firms skin with Melasyl and Proxylane.
£37.61£940.25/l -
Duo Lp ProDuo Lp Pro Gentle shampoo head lice treatment shampoo 200 ml
Complements anti-lice treatments by removing nits and soothing the scalp with lavender essential oil and lemon balm floral water.
£8.75£43.75/l -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Gentle Shampoo for all hair types 100 ml
A gentle daily shampoo for the whole family that balances and protects the scalp.
£6.48£64.80/l -
SolgarSolgar Ester-C Plus 1000 mg vitamin C for immune support 30 tablets
Solgar’s Ester-C® Plus delivers 1000 mg of premium, highly absorbable, non-acidic vitamin C in a potent formula.
£18.58£320.57/kg -
Organic Made in France Vegan
Laboratoires De BiarritzLaboratoires De Biarritz Hydra-Protect + Bioes Replumping Face Serum 50ml
The Face Moisturising Serum meets the fundamental needs of the skin, providing intense 24-hour hydration and overall protection against everyday aggressions and skin ageing.
£28.79£575.80/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Sweet almond soothing hydrating organic oil 50 ml
This organic sweet almond oil nourishes, softens and protects skin from dryness, leaving it instantly hydrated and comfortable.
£10.22£204.40/l -
Promo
MelvitaMelvita Melvita Nectar Pur Gelee Nettoyante Purifiante Bio 200 ml
Gelée nettoyante purifiante et rééquilibrante
£14.06£93.73/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Shampoo for Sensitive Scalp 250ml
Apivita Shampoo for Sensitive Scalp gently cleanses, soothes your scalp and reduces itching.
£10.02 £12.53£40.08/l -
LazartigueLazartigue Ageless Anti-ageing shampoo for weakened hair 250 ml
Revive weakened hair with Lazartigue’s Age-Defying Shampoo—a burst of hydration and antioxidants for youthful-looking locks.
£19.79£79.16/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Roman Chamomile Essential Oil 5 ml
Phytosun Arôms Roman Chamomile Essential Oil meets HEBBD standards for botanically and biochemically defined essential oils.
£13.09£2,618.00/l -
Kotor PharmaKotor Pharma Magnesium 60 capsules
Our exclusive 100% natural plant-based Magnesium formula. High Magnesium content and optimised assimilation, guaranteed without digestive problems!
£19.15£145.08/kgOut of stock -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Magnesium Fluide Douceur Hydro-Biotique 30ml
Renforcer votre FILM HYDRO-LIPIDIQUE et dynamiser votre FLORE MICROBIOTIQUE
£26.64£888.00/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Vanilla Eau de Parfum 15ml
Treat yourself to vanilla eau de parfum: suave, mysterious, unctuous, luminous, silky, carnal...
£8.69£579.33/l -
NutreovNutreov Magnécontrol Cramp 30 capsules
A complete formula for optimum fitness!£8.24£274.67/kg -
Organic 25% from 2
OemineOemine Organic Witch Hazel Floral Water Astringent and soothing 200ml
Oemine Organic Hamamelis Floral Water is known for its pore tightening effect.
£9.34£46.70/l -
-20%
DarphinDarphin Intral Daily use Micellar Toner 200ml
Enriched with Hyaluronic Acid and powerful botanical active ingredients, the ideal combination to soothe, hydrate and remove make-up.
£20.53 £25.67£102.65/l -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Coco Curl light hydrating cream curly hair 200 ml
Lightweight hydrating cream that nourishes and defines fine to curly hair without greasiness, thanks to coconut oil and plant-based gums.
£8.52£42.60/l