hot picks
-
-20%
LieracLierac Anti-Wrinkle Protocol The cream 30 ml
This concentrated 0.3% pure retinol cream delivers complete anti-ageing action, smoothing and reducing wrinkles in 3D.
£27.38 £34.22£912.67/l -
Made in France Vegan A gift for you
NovexpertNovexpert Vitamin C Light Cream 40ml
Certified non-photosensitive and non-phototoxic by an independent body, this fluid-textured day cream can be applied in all seasons, to all skin types, even the most sensitive.
£42.74£1,068.50/l -
Forte PharmaForté Pharma Ultra Boost 4G Memory & concentration ginseng ginkgo 15 tablets
Forté Pharma’s ULTRA BOOST 4G Memory & Concentration blends the energising 4G complex with targeted actives (magnesium, vitamin B6) to support brain performance.
£12.08£805.33/kg -
Sante VerteSante Verte ActiRub Throat spray soothes the throat 15 ml
Helps soothe your throat in winter with a pine-rich formula for natural relief.
£6.47£431.33/l -
Made in France Vegan A gift for you
NovexpertNovexpert Hyaluronic Acid Sérum Booster 10ml
Anti-Aging ultra concentrated hyaluronic acid serum
£20.80£2,080.00/l -
-20% Made in France
KersiensKersiens Atlantic Marine Collagen Joint Comfort Blueberry Fruit Taste 450g
Promotes supple joints, muscles and tendons
£42.16 £52.39£93.69/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytopolleine Phyto Rebalancing Plant Concentrate Roll-on 20ml
Phyto POLLEINE is a 100% plant-based oil concentrate - a real vitality cure for your scalp.
£23.53£784.33/l -
Organic 10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Phycospir 500 Tablets Spiruline Bio
Spirulina is a micro-alga with exceptional composition: vegetable proteins, amino acids, minerals, trace elements, vitamin B12 so important for vegetarians, pigments (chlorophyll, phycocyanin and carotenoids).
£35.30 -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit SOS Curl Gloss hair serum curly hair 75ml
Nourishes and defines curls by locking in moisture, smoothing frizz and enhancing natural shine with castor oil and plant-based glycerin.
£16.49£219.87/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Argan Bio-Active Corrective Eye Care 15ml
This Care targets the eye contour area. The signs of fatigue are reduced: the eye contour is lifted, wrinkles, dark circles and puffiness appear reduced.
£27.55£1,836.67/l -
SuperdietSuperdiet Marine Magnesium + Vitamin B6 90 Capsules
SUPERDIET
marine magnesium + vitamin B6
to reduce tirednessdietary supplement
90 capsules£14.84 -
Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Nutri-frizz shampoo with organic cocoa powder and butter 250 ml
An ultra-nourishing sulphate-free shampoo with 95% natural-origin ingredients to deeply hydrate curly and coily hair.
£7.42£29.68/lOut of stock -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Ginseng cleansing oil 210 ml
Gently dissolves makeup and impurities while hydrating skin with soya and ginseng oils for a smooth, protected complexion.
£21.35£101.67/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Gentle Hair Conditioner All hair types 175ml
Gently detangles and adds shine to hair fibre.
£13.19£75.37/l -
Organic
PhytoceuticPhytoceutic Dietary Supplement Sleep 60 gélules
This dietary supplement associates Hawthorn with Valerian recognised for its calming effect and its beneficial action on sleep .
This action is completed by the essential oil of Lavender and passionflower that also promotes the return to calm.
The synergy of Valerian, hawthorn, lemon balm, passionflower, and lavender helps maintain a natural sleep and normal quality.£11.54£274.76/kg -
InovanceInovance Trimag 10 sticks
Dietary supplement containing magnesium, vitamin B6 and rice protein hydrosylate. With sweeteners.
£18.13£453.25/kg -
A gift for you
RedkenRedken Extreme Length Fortifying conditioner for long hair 300ml
Redken Exteme Length Fortifying Conditioner detangles and strengthens long hair, including colour-treated and bleached hair.
£22.45£74.83/l -
SolgarSolgar Rhodiola vitality, energy, sleep support, combats fatigue 60 plant-based capsules
Rhodiola supports mental wellbeing and helps the body cope with emotional stress.
£35.84£1,178.17/kg -
Made in France
DucrayDucray Kelual Ds Anti-dandruff treatment shampoo 100 ml
Reduces severe dandruff and controls excess sebum with a purifying formula, keeping your scalp healthy for up to 8 weeks.
£17.03£170.30/l -
DarphinDarphin Soleil Plaisir Anti-aging Sun Care Face SPF50 50ml
DARPHIN Anti-ageing Sun Care ensures a high SPF50 protection against UVA and UVB rays.
£27.95£559.00/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Shower Gel Extraordinaire 250ml
The extraordinary organic Shower Gel is enriched with 5 precious oils, gently cleansing the skin and leaving it delicately scented.
£13.08£52.32/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice and honey glow mask 150 ml
A brightening, hydrating and purifying mask with kaolin clay, honey and rice powder for soft, balanced skin.
£20.42£136.13/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Impulse Nourishing Honey Balm 8g
Nourishing Honey Balm helps to nourish, repair and soothe dry areas of the skin.
£10.99£1,373.75/kg -
-
-20%
DarphinDarphin Intral Daily Essential Serum 50ml
INTRAL serum by Darphin is the ultimate first step of your skincare routine: Soothes, Hydrates, Revitalizes.
£48.71 £60.89£974.20/l -
Organic
SantaromeSantarome Organic Royal Jelly Pollen Propolis Manuka Honey 20 Ampoules
Organic Royal Jelly Pollen Propolis Manuka Honey, a concentrate of Beehive products to help boost your immune system.
£15.50£77.50/l -
New Made in France
FilorgaFilorga Pro Collagen Micro Growth Factor eye serum 15 ml
This lifting and revitalising eye serum firms the eye contour while reducing puffiness and dark circles.
£38.29£2,552.67/l -
SolaraySolaray Tribulus 60 capsules
Solaray Tribulus provides 60 capsules with standardised tribulus terrestris extract containing 40% saponins.
£20.53£603.82/kg -
Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Ultra fix jelly styling gel for sleek effect 24-hour hold 140 ml
A 98% natural hair jelly for a sleek, smooth hold—no white residue or stiff, crunchy finish.
£7.69£54.93/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Après-Shampooing Tous Types de Cheveux 150ml
Apivita Moisturizing Conditioner for All Hair Types: hydrates, protects & detangles.
£11.35 £14.20£75.67/l -
TenaTena Soft Wipe gentle wipes 135 lingettes
They have a high level of absorption and are very resistant to humidity. The wipes are particularly thin and lint-free. The TENA wipes can be applied in the perineal area after the absorbent change. They measure 19 by 30 cm.
£19.25£0.14/u -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Keratin Repair Nourishing & Repairing Hair Mask 200 ml
Deeply hydrates and nourishes, restructures damaged hair and leaves it soft and supple
£12.83 £16.04£64.15/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Classic Anti-stress spray cat pheromone spray 60 ml
Helps significantly reduce stress-related behaviours in kittens and adult cats, such as scratching and urine marking.
£27.71£461.83/l -
Organic Made in France
Phytosun AromsPhytosun Aroms Castor Plant Oil Bioes 50ml
Helps repair damaged hair, nails and thinning eyelashes.
£6.59£131.80/l -
-20% A gift for you
RedkenRedken All Soft Moisture Restore Leave-In Care Dry hair 150ml
Hydrating leave-in care for dry hair
£19.58 £24.48£130.53/l