hot picks
-
Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin 10 AHA 3 30ml
Night Renewal Cream - Micro peel.
£29.20£973.33/l -
A gift for you
NovexpertNovexpert Trio-Zinc Boost Serum 30ml
Trio-Zinc Booster Serum: halves acne and reduces wrinkles by a third. 100% clean, vegan, allergen-free. For all skin types.
£32.09£1,069.67/l -
Nat & FormNat&Form Organic Fenugreek 200 Capsules Sustainable Nat&form
The Nat & Form laboratories offer organic fenugreek, Trigonnella foenum-graecum,traditionally known to help promote physical and mental tone.
£10.10 -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Conditioner No rinse 100 ml
Hydrates, controls frizz and protects hair from heat.
£11.42 £14.28£114.20/l -
15% from 3
Vitavea SantéVitavea Santé Urinary Comfort Hydration strawberry, hibiscus, cranberry and burdock flavoured 20 effervescent tablets
Supports daily hydration, urinary comfort and vitality with a cranberry-enriched formula plus vitamins and electrolytes.
£6.26£111.79/kg -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Sensitive throat orange and eucalyptus flavour 30 gummies
A natural solution to soothe throat discomfort
£8.78£146.33/kg -
Organic Made in France
BabybioBabybio Emmental and thyme biscuits 16 units
What better way to satisfy baby’s little hunger pangs than with France’s favourite cheese in these tasty biscuits?
£3.19£44.31/kg -
-
DarphinDarphin Ideal Resource Light Re Birth Overnight Cream 50ml
DARPHIN
Idéal resource
This elegant cream featuring Neroli essential oil, Knotweed and White Hibiscus restores skin's glow, stimulates natural collagen production and promotes cell renewal every night.£55.54£1,110.80/l -
LieracLierac Phytolastil Massage Oil Belly and Chest 100ml
massage oil improves skin elasticity, nourishes and relieves itching to prevent the appearance of stretch marks.
£14.29£142.90/l -
Organic Made in France
SantaromeSantarome Organic Harpagophytum 2000 Douleurs articulaires x 20 Ampoules
Organic Harpagophytum by Santarome Bio helps maintain joint comfort and flexibility.
£13.19£65.95/l -
NeutrogenaNeutrogena Hydro Boost Aqua-Gel Cleanser Perfumes free 200ml
Removes impurities, sebum and Make-up without damaging the skin.£7.14£35.70/l -
A gift for you
RedkenRedken Brews Clay Pomade Maximum Control 100ml
clay pomade
maximum control
gritty finish
£17.59£175.90/l -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Vitamin C Flash Radiance Cleansing Foam 40 ml
A lightweight cleansing foam that gently removes makeup, excess sebum and pollution for refreshed skin.
£8.30£207.50/l -
4+1 free
GranionsGranions Sparkling magnesium drink 360 mg stress fatigue immunity apple flavour 330 ml
Helps reduce fatigue and supports your nervous system with magnesium and vitamin B6, in a refreshing sugar-free sparkling drink.
£4.19£12.70/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Calmocanil Calme et Soulage les Démangeaisons Chiens Chats 30 comprimés
Calmocanil soothing shampoo - Clément Thékan for dogs and cats
£10.10£252.50/kg -
Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Magnesium Gentle Hydro-Biotic Scrub 60ml
A soothing scrub particularly suitable for sensitive skin
£14.74£245.67/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Color Lasting Shampooing Beurre De Karite Pur D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
£27.31 £34.13£54.62/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Blond Illuminating Shampoo 250ml
The shampoo that brightens up blonde hair for the whole family from age 3.
£9.54£38.16/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Hyaluronic Hydra Shampoo Tous Types de Cheveux 250ml
APIVITA Moisturizing Shampoo gently cleanses & hydrates your hair, respecting a natural scalp balance.
£11.22 £14.03£44.88/l -
A gift for you
Forte PharmaForté Pharma Hydra Forté Hydration Booster Natural Red Fruit Flavouring 24 effervescent tablets
Hydra Forté natural red Fruit flavour boosts your hydration thanks to a vegan formula containing high levels of electrolytes, minerals and vitamins, without colouring agents or preservatives.
£8.78£96.48/kg -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Nutrition Nourishing Conditioner Dry hair 175ml
For supple, soft, shiny hair.
£13.19£75.37/l -
Made in France
Phytosun AromsPhytosun Aroms Dry and chesty cough syrup fast-acting 200 ml
Phytosun Arôms Cough Syrup quickly relieves dry and chesty coughs associated with colds.
£18.36£91.80/l -
Eau PrecieuseEau Precieuse Clearskin Anti-Blemish Care Acne-prone Skin 50ml
Eau précieuse Anti-Blemish Care the complete care for acne-prone skin
£10.44£208.80/l -
LieracLierac Diopti Wrinkle Correction Filling Cream 15ml
Wrinkle correction filling cream
anti blue light shield
£16.49£1,099.33/l -
Organic Promo
MelvitaMelvita Argan Bio-Active Firmness & Lift Cream 50ml
This day cream provides an immediate lifting effect and combats loss of firmness. Skin is firmer and the appearance of wrinkles is reduced.
£36.24£724.80/lOut of stock -
Ineldea Santé NaturelleIneldea Santé Naturelle Euphoryl 90 Gelules 90 gélules
Dietary supplement based on Griffonia extract titrated in 5-HTP, Saffron titrated in safranal, Magnesium and Vitamin B6.
£25.90 -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Cica-Calm Dermo-soothing shampoo 250ml
This Dermo-soothing shampoo enriched with allantoin, 93% of which is of natural origin, gently cleanses irritated scalps.
£20.21£80.84/l -
New Made in France
FilorgaFilorga Pro Collagen Micro Growth Factor cream 50 ml
Firms the skin and redefines the facial contour with a collagen-boosting peptide complex
£45.31£906.20/lOut of stock -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Thicker Anti-hair loss serum 50ml
LAZARTIGUE Anti-hair loss serum, enriched with Capixyl, boosts hair growth
£46.69 £58.37£933.80/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Eucalyptus Radiata Essential Oil 10ml
PHYTOSUN ARÔMS
Eucalyptus Radiata Essential Oil
Eucalyptus radiata
Leaves
Food Supplements
10ml£4.82£482.00/l -
Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Hyaluronic Acid Lip'up 7ml
7 in 1: Plumping, smoothing, moisturizing, healing, anti-wrinkle, gloss & contouring.
£19.25£2,750.00/l -
LazartigueLazartigue Ageless Anti-ageing serum for weakened hair 50 ml
A true fountain of youth for hair, this Ageless serum effectively targets signs of ageing—dry scalp, thinning, dullness and greying.
£48.14£962.80/l -
New
KersiensKersiens Marine Collagen from Brittany Sublimated Skin, Anti-Ageing 600g
Helps to maintain normal skin and protect skin cells against oxidative stress.
£157.45£262.42/kg -
Made in France
SantaromeSantarome Myostéo Muscle relaxant fast-release formula – works in 15 minutes 20 tablets
This complete formula eases and relaxes muscle tension in the back, neck and lower back with fast-acting relief in just 15 minutes.
£9.78£444.55/kg -
Organic
AvrilAvril Solid shampoo for curly hair 60 g
Gently cleanses, tames and nourishes curly hair with organic broccoli and buriti oils for defined, hydrated curls.
£5.54£92.33/kg