hot picks
-
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Lifting Night Cream 50ml
Regenerates and brightens complexion. Reduces wrinkles. Firms your skin for a lifted contour.
£34.75£695.00/l -
LadrômeLadrôme Horse chestnut seed extract 50 ml
Supports venous circulation and helps relieve heavy legs, thanks to horse chestnut seed extract.
£8.02£160.40/l -
New
SterimarSterimar Spray Nasal hygiene cold defences 2x100ml
Cleanses nasal passages and helps prevent ENT issues with copper-enriched seawater.
£14.30£71.50/l -
15% off 2nd
SolgarSolgar CoQ-10 60 mg cardiovascular support & antioxidant protection 30 vegetable capsules
Solgar’s CoQ-10 60 mg delivers a premium natural source of coenzyme Q10 (ubiquinone) for optimal quality.
£59.84£4,336.23/kg -
TenaTena Slip ProSkin Plus small changes complete pants 30 capsules
Provides discreet, secure protection against moderate to heavy bladder leaks for everyday confidence.
£73.79£2.46/u -
NutreovNutreov Extra Strong Magnesium Control 20 ampoules
Helps reduce tiredness and stress with high-strength marine magnesium, supporting muscle and nerve function.
£13.30£133.00/l -
LadrômeLadrôme Lemon balm aerial parts extract 50 ml
Lemon balm extract helps promote relaxation and restorative sleep with its natural calming properties.
£6.56£131.20/l -
-20%
DarphinDarphin Intral Active Balance Emulsion 100ml
DARPHIN Intral Active Balance Emulsion: Hydrates, Soothes, Retexturizes.
£48.26 £60.32£482.60/l -
OemineOemine Acnezinc Lotion 125ml
Oemine ACNEZINC lotion is specially designed for oily and problem skin.
£23.53£188.24/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Basil linalool organic essential oil 5ml
Huile essentielle Basilic à linalol Bio Phytosun Arôms, (Ocimum basilicum ct linalol), 100% pure and natural, made in France
£5.48£1,096.00/l -
LieracLierac Make-up Removers Eye Make-up Removers All Skin Types 100ml
Effectively removes stubborn make-up, even waterproof.
£11.70£117.00/l -
-20%
KorresKorres Shampoo for dry and damaged hair with almonds and linseed 250 ml
Nourishing and repairing shampoo for dry, damaged hair that helps reduce split ends and breakage, with no silicones.
£11.78 £14.72£47.12/l -
Organic Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Miraculous organic balm 10-in-1 multi-use balm 100 ml
This 10-in-1 multi-purpose balm tackles all your everyday needs in one.
£12.08£120.80/l -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Acidic Grow Full System Instant density and volume spray for fine hair 190 ml
Lightweight spray adds volume and protects fine hair from heat up to 230°C while helping to prevent breakage.
£32.47£170.89/l -
DarphinDarphin Prédermine Rich Anti-Wrinkle Cream 50ml
A targeted cream that firms skin and smoothes wrinkles for dry to very dry skin.
£100.60£2,012.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Aqua Beelicious Moisturizing Refreshing Booster 30ml
Apivita Gel-Water Booster provides a burst of freshness and hydration. Strengthens your skin and reduces imperfections. Ideal make-up base.
£24.28£809.33/l -
Organic Vegan
RespectueuseRespectueuse Mint Eucalyptus Organic Deodorant 50 g
Neutralises perspiration odours for 48 hours with an organic calendula and mint-eucalyptus formula, gentle enough for sensitive skin.
£11.94£238.80/kg -
Luc Et LeaLuc Et Lea Straight scissors 0 to 6 months
Provides your Baby with maximum comfort and safety, thanks to its rounded ends.
£7.06£7.06/u -
Biofood BF PetfoodBiofood BF Petfood Dental Bone Snack Dental Chew Bone 15cm X3 x3
dental chew bones x 3
15 cm
- suitable for young dogs and small dog breeds.
- For each dog, from puppy to senior.
£4.72£52.44/kg -
15% off 2nd
OlioseptilOlioseptil Serenity 15 Dry Capsules + 15 Liquid Capsules
Anyone looking for a natural solution to improve their emotional stability, stress or mood. Emotional balance & relaxation, positive mood, improving resistance to stress and maintaining emotional stability
£13.08£785.59/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Aqua Beelicious Moisturizing Fluid Cream SPF30 40ml
APIVITA Aqua Beelicious light-textured healthy glow face moisturiser replenishes your cutaneous water reserves.
£21.18£529.50/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness Tinted Face Cream-Gel SPF50 50ml
Apivita gel-cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light. Moisturizes and offers a feeling of freshness. Evens complexion.
£15.92£318.40/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Craving control 60 capsules
Helps control cravings and sugar urges with chromium, cinnamon and rice bran oil for balanced nutrition.
£17.59£549.69/kg -
-15%
Vog ProtectVog Protect Vog Protect ZK-B869YA digital upper arm blood pressure monitor
Vog Protect ZK-B869YA digital upper arm blood pressure monitor measures high and low blood pressure and heart rate.
£18.19 £21.40 -
NexcareNexcare Hot and cold thermal cushion mask
Nexcare™ ColdHot Mask thermal cushions provide targeted hot or cold therapy to help reduce swelling, inflammation and pain.
£33.28£33.28/u -
LadrômeLadrôme Prickly pear oil 30 ml
Packed with omega 6 and vitamin E, this rare prickly pear oil deeply hydrates, smooths skin and helps fight signs of ageing with natural antioxidants.
£38.51£1,283.67/l -
-20% A gift for you
Saryna KeySaryna Key Pur Shampooing Controle Des Boucles Curl Control Beurre De Karite D'afrique 500ml
Pure African shea shampoo.
£27.40 £34.24£54.80/l -
Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Purify Purifying pre-shampoo treatment white clay 75 ml
This propolis-based pre-shampoo, 94% naturally derived, balances and purifies oily scalps.
£27.29£363.87/l -
DarphinDarphin Essential Oils Elixir 8 Flower Nectar Anti Ageing Elixir 15ml
Rejuvenating elixir, in the pure tradition of aromatherapy, blends rare and radiance boosting aromatic essences from 8 precious flowers. Opulent formula with anti-oxidants, nourishes and helps smooth the look of lines and wrinkles, firm skin and renew skin suppleness,
£102.78£6,852.00/l -
OemineOemine Desmodium 180 capsules
Desmodium titrated in vitexin for liver comfort.
£34.22£342.20/kg -
New
CaudalieCaudalie Density and Volume Shampoo 200 ml
Restores hair volume and promotes denser hair with VineOxyl™.
£14.08£70.40/l -
-20% Made in France Vegan
LazartigueLazartigue Boost Hair loss and growth 3-month course
Lazartigue BOOST capsules help combat hair loss with a dual-action formula that reduces shedding and promotes healthy growth.
£41.90 £52.38£784.64/kg -
Vegan A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers Curls Definition Gel 72h 250ml
Curls Defining Gel£26.75£107.00/l -
A gift for you
ApivitaApivita Bee Sun Safe Hydra Freshness SPF50 Cream-Gel 50ml
APIVITA Hydra Freshness SPF50 Gel-Cream provides a broad spectrum protection against UVA, UVB, IR and blue light rays.
£15.92£318.40/l -
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Dermo-Cleansing Foam Perfect Skin Foamer All Skin Types 150ml
Dermo-cleansing, purifying, blemish-fighting foam.
£17.04£113.60/l -
Vegan
Energie FruitEnergie Fruit Peptide detangling treatment for strength and volume fine, fragile hair 200 ml
Gently detangles, smooths and hydrates fine, fragile hair with amaranth peptides for lightweight volume and breakage-free lengths.
£7.30£36.50/l