hot picks
-
Made in France
AvèneAvène Sun Lightweight radiance SPF50+ fluid 50 ml
A very high SPF50+ sun protection fluid for sensitive skin, keeping you safe while enhancing natural radiance.
£15.28£305.60/l -
-13% Made in France
BiothermBiotherm Life Plankton(TM) Smoothing and Firming Body Milk 400 ml
Life Plankton ™ Multi-Correction Body Lotion 400ml firms & nourishes your skin.
£20.53 £23.53£51.32/l -
Made in France
AvèneAvène Aftersun Repairing milk Sensitive skin 200 ml
Avene repairing creamy gel moisturises and soothes overheated skin after sun exposure.
£12.86£64.30/l -
-20%
AlvitylAlvityl Vitality 50+ 30 effervescent tablets
Provides physical and mental energy thanks to vitamins B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, iron and Magnesium, which help reduce fatigue. Contributes to the normal functioning of the immune system thanks to Vitamins A, D, zinc, iron, copper and selenium.
£9.26 £11.54£118.72/kg -
-20%
ListerineListerine Professional Treatment Bath Enamel and sensitivity Protection 500ml
Helps prevent yellowing of teeth due to enamel erosion.
£4.74 £5.93£9.48/l -
-15% Organic Made in France
Mint-EMint-E Z Stress Relief 60 tablets
Adapts to soothe or energise based on your body’s needs.
£14.48 £17.04 -
SolgarSolgar Skin, Nails, Hair beauty supplement 120 tablets
Solgar Skin, Nails & Hair provides essential nutrients to support healthy hair, glowing skin and strong nails, featuring clinically tested OptiMSM® for visible results.
£28.66£170.60/kg -
-20%
Phytosun AromsPhytosun Aroms Cough and throat syrup 8-in-1 action 120 ml
Helps soothe all types of coughs and comforts a sore throat when needed.
£6.16 £7.69£51.33/l -
Tier price
BiodanceBiodance Caviar PDRN rejuvenating gelled sheet mask 1 x unit
Boosts cell renewal while restoring firmness and radiance to the skin, powered by PDRN and caviar extract.
£6.12£6.12/u -
-26% Made in France
TopicremTopicrem Ultra-Hydrating Shower Oil 500ml
Gently cleanses, nourishes and protects the Skin. Baby's Body, Face and Scalp. For sensitive and dry skin
£5.69 £7.69£11.38/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler Epigenetic serum 30 ml
This all-in-one anti-ageing serum reverses visible signs of ageing by helping skin genes restore their youthful function.
£48.04£1,601.33/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Sun Milk SPF50+ for Sensitive Skin 250 ml
Avène’s SPF50+ Sun Milk delivers very high, triple-resistant protection for the whole family’s sensitive skin.
£17.64£70.56/l -
EucerinEucerin Dermopure Clinical Renewing Night Care 40 ml
10% dermo-renewing acids to revitalise acne-prone skin overnight.
£13.19£329.75/l -
Made in France
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ Radiance Boost 30 ml
Offers intense SPF50+ protection against UVB/UVA and blue light while brightening the complexion with a vitamin Cg, Eg and B3 blend for an invisible, non-greasy finish.
£38.39£1,279.67/l -
-21%
RocRoc Freshness Dry Deodorant 2x100ml
ROC Dry Freshness deodorant for armpits, feet and hands. Fragrance-free, alcohol-free.
£11.18 £14.18£55.90/l -
-20%
3C Pharma3C Pharma Neurogenius Student 30 tablets
3C PHARMA Neurogenius for Students is specially designed to boost your Memory & Intelligence
£9.31 £11.64 -
-16%
LehningLehning Swiss Throat Paste x40 erasers
Lehning Swiss Throat Paste, softens and soothes. Propolis and natural honey flavour. Gums to suck.
£6.00 £7.14£120.00/kg -
LieracLierac Body Sculpt The Firming Bust Gel 75ml
Enriched with Bust-Sculpt complex with firming action, this gel helps to correct sagging skin, firm the breasts and tighten, smooth and smooth the skin of the bust.
£20.32£270.93/l -
-20% A gift for you
CetaphilCetaphil Pain De Toilette Face And Body Sensitive Skin 127 g
The Cetaphil soap bar is characterised by excellent tolerance conferred by its very mild cleansing base, its neutral pH and moisturising agents.
Sensitive skin, intolerant and weakened by treatments. For the whole family.£4.39 £5.48£34.57/kg -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Butter light repairing Shampoo 500ml
Pure African shea butter repairing shampoo.
£34.13£68.26/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Firming Night Care 50 ml
Eucerin’s HYALURON-FILLER + 3x EFFECT night cream with hyaluronic acid, saponin and enoxolone helps combat skin ageing for a visibly younger, smoother and more radiant complexion.
£28.78£575.60/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Day cream SPF30 suitable for all skin types 50 ml
Hyaluron-Filler
Day careSPF30
creates fibers that soften and consolidate the epidermis.
£29.84£596.80/l -
Promo
KloraneKlorane Baby Eryteal 3-in-1 Changing Ointment 75g
Eryteal 3-in-1 changing ointment by Klorane cleanses, soothes & protects irritated baby's skin
£8.65£86.50/l -
-20% Organic Made in France Vegan
SanofloreSanoflore Magnifica Certified organic Facial cleansing foam 2x150 ml Acne-prone Skin 300ml
Sanoflore Magnifica Facial cleansing foam is a certified organic anti-blemish foam suitable for combination, oily and acne-prone skin.
£21.30 £26.63£71.00/l -
-15% Made in France
A-DermaA-Derma Epitheliale A.H Ultra SPF50+ Protective Repair Cream 100ml
A DERMA protective repair cream SPF50+, which repairs, protects and soothes skin damaged by minor dermatological procedures or superficial skin changes.
£15.79 £18.58£157.90/l -
-31% Made in France
GaranciaGarancia Enchantee Source Micellar Old Rose Water Refill 400ml
Micellar Cleansing Water Old Rose Eco-Refill . This micellar water gathers 4 actions in one gesture only : cleanses, moisturizes, soothes and brigthens.
£11.34 £16.34£28.35/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Ultra Fluid Oil Control SPF50 50ml
High SPF50 sun protection with an ultra-fluid, lightweight texture for the Face's sensitive skin.
Protects against UVA, UVB and blue light.£15.28£305.60/l -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Micellar Dermatological Cleansing Water 400ml
A-Derma Biology Micellar Water Gently cleanses & removes make-up without drying, rebalances and moisturises.
£11.82£29.55/l -
-20%
3C Pharma3C Pharma Neurogenius Premium 60 tablets
NEUROGENIUS® Premium with Sensoril®, a clinically studied Ashwagandha extract
£18.40 £22.99£373.98/kg -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Eaux Florales Organic Rose Floral Water 400ml
Organic Rose Floral Water can be applied like a toner to remove make-up and tone the skin before applying your moisturiser.
£19.79£49.48/l -
-20% Organic
WeledaWeleda Babies & Children Nappy Change Cream Fragrance Free calendula 75 ml
Loved by mums and babies, this fragrance-free nappy cream with organic calendula flower extract gently protects delicate skin.
£5.71 £7.14£76.13/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Pure African Shea Butter 300ml
SARYNA KEY shea butter mask repairs, heals and restores your hair efficiently and in depth.
£41.41£138.03/l -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Shampoo 500ml
Damage repair
Pure African Shea Shampoo
Repairing Care£34.24£68.48/l -
-11%
VichyVichy Dercos Collagen Filler 17 Intensive Repairing Fortifying Conditioner 200ml
Fortifying Repairing Intensive Anti-Breakage Conditioner
£16.07 £18.07£80.35/l -
-25% Organic
Love&GreenLove&Green Intimate Cleansing Soothing Wipes apaisantes x20
Love & Green has selected the most natural and skin-friendly materials for your intimate wipes.
£2.44 £3.25 -
Made in France Vegan
AvèneAvène My Essentials Micellar cleansing water Sensitive Skin 400 ml
AVENE Micellar lotion gently removes impurities and makeup from your face, eyes and lips.
£11.95£29.88/l