hot picks
-
Tier price
BiodanceBiodance Radiant Vita niacinamide gel-texture sheet mask for glowing skin 1 x unit
This niacinamide and glutathione sheet mask evens skin tone and reduces dark spots and hyperpigmentation for a balanced, radiant complexion.
£5.93£5.93/u -
-20% Organic Vegan
WeledaWeleda Breastfeeding organic herbal tea 20 sachets
Supports breastfeeding with organic caraway and fenugreek in a gently sweet, pleasant-tasting herbal tea.
£3.95 £4.94£87.78/kg -
-15% Made in France
TopicremTopicrem Da Atopic Skin Da Ultra Rich Cleansing Gel Peaux Atopiques 500ml
DA surgras cleansing gel
Sensitive and very dry skins prone to atopy
Face & body
Cleans, soothes and protects£11.09 £13.09£22.18/l -
Made in France
AvèneAvène Xeracalm A.D Relipidating cream Peaux sèches 200ml
Soothes very dry to atopic skin and relieves itching with intense, long-lasting hydration for up to 48 hours.
£17.48£87.40/l -
-17%
La Roche-PosayLa Roche-Posay Effaclar Daily blemish control and anti-shine care for combination, oily and acne-prone skin 40 ml
Regulates excess sebum and tightens pores with salicylic acid and niacinamide.
£9.72 £11.72£243.00/l -
Organic Made in France
BabybioBabybio Organic Nature Cereals 6 months+ 220g
Discover Babybio organic natural cereals for infants.
£4.06£18.45/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Dermo-soothing Anti-Itch Shampoo 250 ml
From the very first use, DERMO-APAISANT shampoo calms itching and reduces the redness of irritated, sensitive scalps, while rebalancing them for long-lasting efficiency.
£9.54£38.16/l -
A gift for you Promo
ValdispertValdispert Calm and Serenity cannabis sativa 24 capsules
Valdispert Calm and Serenity with valerian to help you feel calm and relaxed
£16.04£1,002.50/kg -
Organic Vegan Promo
RegulatproRegulatpro Bioes liquid concentrate Dr Niedermaier 350ml
Dr Niedermaier Pro Bio from REGULATPRO an energy drink containing natural vitamin C for energy, immunity and vitality
£42.59£121.69/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine 12 Vitamins & 9 mineral 30 Effervescent Tablets
12 Vitamins and 9 effervescent minerals from JUVAMINE to help reduce fatigue.
£6.26£81.30/kg -
Made in France
AvèneAvène Hyaluron Activ B3 Refill Aqua Gel Cellular Regeneration Cream 50ml
3-in-1 gel-cream (day care, night care and mask) with a fresh, light texture. Concentrated with 0.45% pure Hyaluronic Acid and 6% Niacinamide, it provides lasting stimulation for cell renewal, leaving skin naturally regenerated, smoothed and plumped.
£30.91£618.20/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Day Care SPF15 normal to combination skin 50 ml
Eucerin HYALURON-FILLER + 3x EFFECT Day Care SPF15 with hyaluronic acid is ideal for normal to combination skin.
£28.78£575.60/l -
-20%
CavaillèsCavaillès Intimate Dryness Eco Refill Ultra-soft Cleansing Care 500ml
enriched with prebiotics, our soap-free formula with 97% naturally-sourced ingredients gently cleanses and helps protect the intimate balance.
£7.48 £9.34£14.96/l -
VichyVichy Dercos Après-shampoing Traitant Anti-pelliculaire Cheveux & Cuir Chevelu 200ml
Dercos.
Anti-dandruff.
Dandruff, itchiness.
Normal to greasy hair.
Advanced action shampoo.
200ml.£13.74£68.70/l -
SaugellaSaugella Poligyn Daily 3-in-1 intimate wash for menopausal women 2 x 250 ml
Eases dryness, burning and itching with hyaluronic acid and chamomile oil for lasting intimate comfort every day.
£10.37£20.74/l -
Promo
KloraneKlorane Baby Cleansing Leave-on Milk 500ml
Klorane bébé no-rinsing soothing Calendula milk gently cleanses and nourishes normal to dry skin.
£8.12£16.24/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Omegas 3 Epax Brain function and cardiovascular health 60 capsules
Capsules rich in the Omegas 3 fatty acids essential for good cardiovascular and cerebral health, derived from the purest Epax®-certified oil
£20.22£519.79/kg -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals A.G.E Interrupter Multi-corrective serum 30 ml
An anti-ageing serum with a lifting effect for visibly firmer skin.
£132.18£4,406.00/l -
-15% Made in France
TopicremTopicrem Hydra+ UH Lait Corps Eco-Recharge 500ml
24-hour moisturizing, anti-puffiness, anti-dark circles and anti-pollution Eye Contour Care.
£11.09 £13.09£22.18/l -
Promo
KloraneKlorane Baby Calendula organic protective powder 75 g
Made with 95% natural-origin ingredients and free from talc, Klorane Baby’s organic protective powder uses rice and corn starch to gently absorb moisture.
£8.24£109.87/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyane Anti-Hair Loss Shampoo for Women anti-hair loss treatment 250 ml
Gently cleanses while helping reduce hair loss for thicker, fuller-looking hair.
£9.34£37.36/l -
BailleulBailleul Cystiphane Hair Growth Anagen 90 tablets
Supplements for the treatment of chronic hair loss
£17.11£212.55/kg -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72h Protection Roll-On Deodorant sensitive skin 50 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours while being gentle on sensitive skin, thanks to its alcohol-free formula.
£7.69£153.80/l -
Made in France
NeutrogenaNeutrogena Hydro Boost Hyaluronic Acid Gel-Cream Perfumes free 50ml
THE GEL-CREAM Instantly provides 6x more Hydration and moisturises for 72 hours.
£11.98£239.60/l -
15% off 2nd
-
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Correct Phyto Corrective hydrating face serum for irritated skin with redness 30 ml
Soothes and hydrates delicate or sensitive skins.
Ideal for sensitive skins or skins with problems.
£61.62£2,054.00/l -
KersiensKersiens Chelated magnesium bisglycinate 120 capsules
Helps reduce fatigue, supports muscle function and nervous system balance
£24.08£304.81/kg -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Hydration Boosting Night Care 50ml
HYALURON-FILLER + 3x EFFECT Hydration Boosting Night Care leaves skin looking fresh, healthy, less tired and feeling more resilient to the touch.
£22.99£459.80/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Day Care SPF30 Refill 50ml
Anti-Age Hydrating Refill with SPF30.£28.30£566.00/l -
Tier price
MedicubeMedicube PDRN Pink collagen gel mask intense hydration 1 unit
Brightens and firms skin with salmon PDRN and collagen for a balanced, radiant complexion.
£5.93£5.93/u -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Reparer Thermo-Protective Spray 230°C Anti Breaking 150ml
Heat-active repair spray.
£14.84£98.93/l -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma Cystima Medical recurrent urinary infections D-Mannose 30 sachets
Supports the treatment and prevention of urinary tract infections.
£33.16£552.67/kg -
Made in France
NeutrogenaNeutrogena Absorption Express Foot hydrating cream 100 ml
Neutrogena®’s Express Absorption Foot Cream sinks in within seconds, so you can slip on shoes straight away – with a lightweight feel.
£8.15£81.50/l -
Organic Promo
KloraneKlorane Junior Detangling Shampoo for Delicate Hair cheveux delicats 200ml
Klorane peach scented shampoo brings softness & hydration to your children's hair.
£6.26£31.30/l -
-20% Organic
WeledaWeleda Breastfeeding Herbal Tea 20x2g 40g
WELEDA
Maternity
herbal tea
red berriesto breastfeed safely
Sachets 20x2g
£3.95 £4.94£98.75/kg -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + 3x Effect Recharge Soin De Jour SPF15 Peaux Sèches 50ml
EucerinDry Skin Day Cream SPF 15 HYALURON-FILLER + ensures a triple anti-aging effect, stimulates the natural hyaluronic acid synthesis.
£24.60£492.00/l