hot picks
-
Made in France Vegan
NutreovNutreov Magnécontrol Marine magnesium 20 ampoules
Marine magnesium from Nutreov, combined with vitamin B6, contributes to the normal functioning of the nervous system and helps reduce tiredness.
£8.24£41.20/l -
AvèneAvène Sun Sunsistick KA SPF50+ Peaux sensibles 20g
AVENE Sun Stick KA SPF50+ is a pocket sunscreen for actinic keratosis treatment and prevention.
£16.49£824.50/kg -
Made in France
AvèneAvène My Essentials Gentle Toner Peaux Sensibles 200ml
Refreshes, moisturizes, tones and protects the skin from external aggressions thanks to suspended particles of natural silicates and its humectant. Sensitive, dehydrated skin.
£16.49£82.45/l -
LehningLehning Swiss throat-soothing pastilles 50 g
Soothes throat irritation and eases congestion with Iceland moss and marshmallow.
£7.14£142.80/kg -
Nat & FormNat&Form Acerola 1000 100 comprimés
Acerola-based dietary supplement brings more tone and vitality.
£11.54£57.70/kg -
Made in France
AvèneAvène Sun Mineral cream very high protection fragrance-free for intolerant skin SPF50+ 50 ml
Very high sun protection for sensitive or fragile facial skin.
£14.95£299.00/l -
-20% A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyane Hair loss growth and density 84 capsules
Stimulate your capillary capital from within with Phytocyane Anti-Hair Loss Food Supplements, specifically developed for thinning hair that is losing density. An expert formula, the result of Phyto's anti-hair loss research, which combines ingredients in the right concentrations to slow down hair loss, stimulate growth and increase hair density.
£24.73 £30.91£386.41/kg -
-20% Made in France
NeutrogenaNeutrogena Concentrated Non Scented Hand Cream Formule Norvégienne 50ml
hydration of very dry and damaged skins
£3.76 £4.69£75.20/l -
AvèneAvène Cold Cream Nourishing lip balm 4g
AVENE Nourishing lip balm protects and soothes dry lips.
£5.28£1,320.00/kg -
Made in France Vegan
NutreovNutreov Magnécontrol Junior & Adult Marine Magnesium Goût orange 60 tablets
Loss of energy? General tiredness? Physical fatigue? These signs are often linked to an imbalance in Magnesium. Magnesium control Junior and adult, a product of Nutreov Laboratories' research, is an original formula containing marine magnesium combined with 6 vitamins to provide a complete anti-fatigue action.£10.88£217.60/kg -
Made in France
AvèneAvène Body Gentle Shower Gel Sensitive skin 500ml
Avene Body's shower gel cleanses the most delicate skin.
£9.31£18.62/l -
Made in France Vegan
NutreovNutreov Magnécontrol Marine Magnesium 60 Tablets
Nutreov Magné Control (2 month cure) is a food supplement with sea magnesium + vitamins B6 and B9. It contributes to the good functioning of the central nervous system and reduces exhaustion.
£8.78£151.90/kg -
EucerinEucerin Dermopure Clinical Imperfection-correcting cleanser face and body 400 ml
Face and body cleanser that helps reduce acne marks.
£16.49£41.22/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Dry and oily cough drops x20
PHYTOSUN arôms Cough Lozenges combine the benefits of marshmallow and honey to quickly relieve all types of cough (dry cough and hacking cough) associated with a cold.
£7.68£0.38/u -
UriageUriage Bébé 1st Change Prevention And Care Of Nappy Rash 100ml
1er Change protects your baby's fragile skin and prevents redness and nappy rash daily. Your baby's skin is protected, soft and moisturized.
£7.69£76.90/l -
EucerinEucerin Anti-Pigmentation Illuminating Eye Contour Care 15ml
All-in-one eye contour Care that treats all types of dark circles, dark circles, puffiness and signs of ageing.
£27.28£1,818.67/l -
Made in France
NeutrogenaNeutrogena Hydro Boost Aqua Gel Hyaluronic Acid tous types de peaux 50ml
AQUA-GEL HYDRO BOOST Instantly provides 6x more Hydration and moisturises for 72 hours.
£13.08£261.60/l -
Made in France
AvèneAvène Man Anti-Aging Hydrating Care 50ml
Avene Men Anti-aging moisturizer replenishes and tones your skin.
£30.32£606.40/l -
-
WeledaWeleda Arnica Organic Cream 25g
WELEDA Arnica Cream soothes and calms your bumps or bruises.
£5.38£215.20/kg -
Made in France
AvèneAvène Sun High Protection SPF30 Spray 200 ml
A high-protection SPF30 sun spray for sensitive skin on the face and body.
£17.04£85.20/l -
10% off 2nd
ElmexElmex Anti-Caries Inter X Soft Toothbrush x2
Soft toothbrush with Inter X bristles to clean your teeth perfectly
£7.69£3.84/u -
WeledaWeleda Babies & Children Gentle Cleansing Gel 2 in 1 Body & Hair 400ml
Gentle cleansing gel for use from birth and for the whole family. 2 in 1: body and hair.
£6.59£16.48/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Reflexe Spf50+ Sensitive Skin 30ml
Avene Sun Reflex SPF50+ high protection stick is designed for sensitive and hypersensitive skin exposed to an intense sunlight.
£10.56£352.00/l -
AvèneAvène Couvrance Light Mosaic Powder 10g
Light mosaic powder by Avene mattifies and sculpts makeup for your sensitive skin.
£20.41£2,041.00/kg -
Made in France
AvèneAvène Cold Cream Cream 40 ml
Le Cold Cream Cream has soothing, protective and hydrating vertues ; it balances the skin hydrolipidic film ; dry and very dry skins.
£8.24£206.00/l -
VichyVichy Dercos Collagen Filler 17 Intense repairing strengthening shampoo 200ml
Fortifying Repair Shampoo Intensive Anti-Breakage
£17.48£87.40/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Phloretin CF Vitamin C antioxidant face serum for wrinkles and dark spots 30 ml
SkinCeuticals Prevent Phloretin CF 30ml is an antioxidant serum combining 2% of phloretin, 10% of L-Ascorbic acid and 0.5% ferulic acid.
£135.34£4,511.33/l -
-18% Made in France
AlvitylAlvityl Acerola 1000 vitamin C supports immunity 30 Comprimes A Croquer
Alvityl Acerola 1000 Vitamin C
helps reduce fatigue, maintain tone and contributes to the immune
£5.34 £6.48£74.17/kg -
Organic
LadrômeLadrôme Propolis Propolis Immuno+ 20x10ml Phials
Source of vitamin C that contributes to the normal functioning of the immune system
£12.29£61.45/l -
RocRoc Dry Deodorant Heavy Perspiration 2x150ml
ROC Dry deodorant for sensitive skin (armpits, feet and hands) respects skin flora.
£14.18£47.27/l -
Made in France
ENO Laboratoire CodexialENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin 20 AHA gel 30 ml
Night Renewal Gel - Micro peeling
£27.80£926.67/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Source de Roses Eau Extraordinaire Essence Hydra-Repulpante 150ml
Certified organic Water Extraordinaire Source de Roses provides a boost of Hydration and helps maintain water in the skin.
£20.32£135.47/l -
-25%
AventAvent Natural Response Glass Feeding Bottle From Birth 120ml
Makes feeding more natural, for baby and for you.
£7.33 £9.78£7.33/u -
Promo
KloraneKlorane Baby Nourishing Cold Cream Dry To Very Dry Skin 125ml
Klorane bébé Calendula soothing nourishing cream soothes and protects dry and very dry skin.
£10.79£86.32/l -
-21% Made in France
AlvitylAlvityl Acerola 1000 Vitamin C 2x30 tablets
With Acerola 1000 Vitamin C, you can be sure that with just 1 tablet a day, your body will get the amount of vitamin C it needs.
£8.62 £10.90£59.86/kg