hot picks
-
-20%
UriageUriage Bébé Extra Gentle Shampoo Soap Free Babies And Infants 200ml
This Uriage spring thermal water shampoo, recognised for its soothing virtues, respects your scalp's natural balance and softly cleans your baby's hair.
£6.77 £8.46£33.85/l -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma MultiVit'4G Multivitamins, minerals and trace elements 60 tablets
FORTE PHARMA Multivit'4G Energy: 12 vitamins, 7 minerals boosted by Magnesium, Vitamin C & Guarana.
£19.79 -
Organic
AlphanovaAlphanova Bébé Spray Solaire Bébé SPF50 Bio 100g
Immediately protects babies’ sensitive skin with a lightweight, water-resistant hypoallergenic mineral barrier.
£18.59£185.90/kg -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Beach Detangling spray 150 ml
A no-rinse beach spray that instantly detangles and deeply rehydrates hair after swimming or sun exposure, leaving it soft, shiny and protected from breakage.
£17.59£117.27/l -
Promo
D. PlantesD. Plantes Vitamin D3 oil 1000 UI 20 ml
Vitamin D3 oil
Dietary Supplement
Suitable for the whole family£18.08£904.00/l -
-20%
SensodyneSensodyne Eucalyptus complete protection toothpaste 75 ml
Eucalyptus toothpaste that strengthens sensitive teeth enamel.
£3.50 £4.38£46.67/l -
-20%
UriageUriage Bébé No Rinse Cleansing Water - Bottle 500 ml
No rinse cleansing water
Naturally soothing and isotonic
daily cleansing of the babies body, face and butts.
£7.08 £8.84£14.16/l -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Moisturizing Rich Cream 40ml
A Derma Biology Rich dermatological cream: Moisturises for 24 hours, rebalances and hydrates, eliminates pollution particles.
£15.38£384.50/l -
Tier price
BiodanceBiodance Hydro Cera-Nol soothing and hydrating gelled tissue masks 1 x unit
Deeply hydrate and soothe sensitive skin with hyaluronic acid and panthenol, strengthening the skin barrier for a radiant, glowing complexion.
£5.93£5.93/u -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Universal day cream universal day cream for all skin types 50 ml
Moisturising day cream with 7 plants.
£15.38£307.60/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Beach The Protective Oil icon Hair exposed to UV Salt and Chlorine 100ml
The oil that protects and nourishes hair exposed to the Sun, sea and pool.£16.49£164.90/l -
-15% Organic Made in France Vegan
Energie FruitEnergie Fruit 48H Organic Monoï Deodorant Cream 45 g
A 100% natural-origin deodorant cream, free from aluminium salts, vegan and delicately scented with monoi.
£6.30 £7.42£140.00/kg -
Made in France
AvèneAvène Sun Hydrating self-tanning gel 100 ml
Achieve a natural, radiant tan in just 1 hour—streak-free and hydrating for face and body, with naturally derived DHA for a satin-smooth finish.
£22.32£223.20/l -
20% from 2
Forte PharmaForté Pharma Tigra+ Men men's vitality 28 tablets
Tigra+ Men is specially formulated to help boost male desire and vitality(1)(2).
£20.89£673.87/kg -
Made in France
AvèneAvène Cleanance Deep-cleansing solid cleanser 100 g
This deep-cleansing solid cleanser thoroughly purifies and unclogs pores for clearer skin.
£9.56£95.60/kg -
-18%
VichyVichy Dercos Anti-dandruff treating shampoo for flakes and itching dry hair 200 ml
Proven high efficacy, even on overstressed scalps.
£8.94 £10.94£44.70/l -
-20%
UriageUriage Baby Care Uriage Bebe 1 St Mineral Cream Spf50+ Sensitive Skins 50ml
Very high sun protection for babies.
SFP 50
£7.03 £8.78£140.60/l -
-20% Organic
Nat & FormNat&Form Organic Valeriana Nat&Form 200 plant capsules
Improve your sleep with Organic Valeriana by Nat&Form!
£8.35 £10.44 -
A gift for you
Saryna KeySaryna Key Damage Repair Saryna Key Damage Repair Pure African Shea Butter 500ml
Damage repair
Pure African shea butter
Repairing care£51.35£102.70/l -
Made in France
AvèneAvène Man Men Shaving Foam Peaux Sensibles 50ml
Shaving foam enriched with triclosan
Sensitive skins
£4.88£97.60/l -
-12% Made in France
TopicremTopicrem Da Protect Relipid+ Cleansing Oil very dry and atopic sensitive skin 500ml
Da Atopic Skin PROTECT Huile Lavante Relipidante cleans, repairs, soothes and protects the sensitive, very dry and atopic skin of the face, body, external intimate area and scalp of babies and children
£14.39 £16.39£28.78/l -
-15% Made in France
A-DermaA-Derma Epitheliale A.H Repair Cream for Dark Spots ultra-rich formula 40 ml
This fast-acting repair cream speeds up skin recovery by 6 days¹, helps reduce the appearance of dark spots and soothes discomfort.
£11.21 £13.19£280.25/l -
-10% Made in France
BiothermBiotherm Collagen Fit Firming hydrating body lotion 400 ml
Lightweight firming body lotion for women, deeply hydrating and nourishing
£26.76 £29.76£66.90/l -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Anti-Redness Dermatology Care 40ml
A-derma Organic Anti-Redness Dermatology Care soothes, reduces and limits the appearance of redness with a Mandarin Extract.
£16.38£409.50/l -
Made in France
AvèneAvène Man Men Shaving Gel Peaux Sensibles 150 ml
Shaving gel with soothing and anti-irritant.
Facilitates sliding of the blade.
£11.47£76.47/l -
Made in France
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ hydrating long-lasting 30 ml
Offers intense SPF50+ protection against UVB, UVA and blue light while deeply hydrating skin with panthenol and antioxidants.
£38.39£1,279.67/l -
-16%
LehningLehning Swiss Pine and Eucalyptus Paste 50g
Lehning Swiss Pine and Eucalyptus Paste Respiration - Clears the nose
£6.00 £7.14£120.00/kg -
-16%
AlvitylAlvityl Boost 20 effervescent tablets
Helps reduce fatigue and supports energy levels with ginseng, caffeine and 12 essential vitamins and minerals.
£11.92 £14.20£135.45/kg -
EucerinEucerin Dermopure Clinical Correcting body cream 200 ml
This daily body cream helps clarify and even out skin tone for a clearer, more uniform complexion.
£18.68£93.40/l -
-20% Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Joints X 60 Capsules
Naturally relieves joint discomfort for improved mobility.
£19.51 £24.38£390.98/kg -
Made in France A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Beach Rehydrating After-Sun Shampoo Hair exposed to UV Salt and Chlorine 250ml
The shampoo that eliminates residues of Sunscreens, salt, sand and chlorine while intensely rehydrating the fibre.£12.08£48.32/l -
-25% Organic
Love&GreenLove&Green Baby Changing Wipes sensitive skin 56
LOVE&GREEN Water wipes are made up of only 5 ingredients to protect a baby's sensitive skin.
£2.56 £3.41 -
Made in France
AvèneAvène Sun Anti-ageing SPF50 fluid 40 ml
This lightweight SPF50 fluid offers high sun protection for sensitive facial skin, shielding against UVA, UVB and blue light.
£19.79£494.75/l -
-20%
UriageUriage Bébé Your 1 St Moisturising Cream Face 40ml
Your 1st hydra-protecting face cream protects and reinforces your baby's natural skin defences.
Hydrates and soothes infants' and babies' skins.
£5.71 £7.14£142.75/l -
EucerinEucerin Anti-Pigmentation Brightening serum 30 ml
Reduces dark spots and helps prevent their return while evening skin tone, thanks to thiamidol and hyaluronic acid.
£36.37£1,212.33/l -
-20%
3C Pharma3C Pharma Astheplex Recovery And Resistance Fatigue instalée x30 Capsules
Helps reduce fatigue, contributes to an energetic metabolism and to correct cell oxygenation.
£10.28 £12.86£546.52/kg