URIAGE
-
UriageUriage Age Lift Smoothing day firming cream 40 ml
multi action cream
wrinkles and firmness
blue light protection
normal to combination skins
£28.87£721.75/l -
UriageUriage Bariésun Invisible SPF50+ spray 200 ml
Uriage Bariésun Invisible Spray SPF50+ ensures a very high UVB-UVA-Blue Ligh protection for a sensitive skin.
£17.64 -
Made in France
UriageUriage Tolederm Soothing cooling eye care mild irritation and intolerance 15 ml
Uriage Toléderm Control Soothing Eye Care instantly calms reactive, fragile skin while relieving stinging and itching sensations.
£14.29£952.67/l -
UriageUriage Depiderm Radiance Creamy Foam Cleanser 100ml
This Gentle Foaming Cleansing Cream has been formulated to gently cleanse skin prone to blemishes and dullness
£14.18£141.80/l -
UriageUriage Hyseac Uriage Hyseac 3 Regul Global Tinted Skin Care Sfp 30 Oily Skins With Blemishes Peaux Grasses A Imperfections 40ml
global care with light cream texture, for oily to imperfections skins
SFP 30
£14.62£365.50/l -
UriageUriage Age Lift Uriage Age Protect Fluide Multi-action Fluid Normal To Combination Skins 40ml
Multi action fluid
wrinkles and firmness
blue light protection
normal to combination skins
£31.85£796.25/l -
UriageUriage Bébé 1st Solide Cleansing Cream 125g
Solid cream cleanser that cleanses and protects Baby's delicate skin in the shower.
£4.94£39.52/kg -
UriageUriage Hyseac Soothing cleansing cream dry skin 150 ml
This soothing cleansing cream gently purifies to help control excess sebum.
£9.58£63.87/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Drying repair spray frail and irritated skin 100 ml
Bariéderm Cica-Spray Soothing and Repairing Spray is ideal for irritated and dry areas.
£9.17£91.70/l -
UriageUriage Bariésun Tinted SPF50+ cream golden shade 50 ml
Uriage Bariésun Golden Tinted Cream SPF50+ ensures a very high UVB-UVA-Visible Light protection for a sensitive skin.
£13.19 -
UriageUriage Fresh Cleansing Gel Face and eyes 150ml
Uriage Gel gently cleanses and purifies your face and eyes.
£12.08£80.53/l -
UriageUriage Tolederm Milky Gel Control Sensitive Skin 150ml
Uriage milky gel made from 97% natural ingredients is suitable for contact lens wearers.
£12.31£82.07/l -
UriageUriage Age Absolu Smoothing-Redensifying Regard Balm 15ml
In 10 weeks, the 10 signs of ageing are corrected. The skin is smoothed, the eyelids enhanced and dark circles diminished, leaving the eyes looking younger and more luminous
£33.83£2,255.33/l -
UriageUriage Bébé First Cleansing Cream 2 x 500 ml
Gently cleanses babies’ delicate skin with a natural thermal water, organic edelweiss and shea butter blend to lock in moisture.
£22.24£22.24/l -
UriageUriage Derm-Phy Extra-Rich Dermatological Cleansing Gel face and body 50 ml
Gently cleanses while hydrating and soothing skin with its soap-free superfatted formula for optimal comfort.
£4.68£93.60/l -
UriageUriage Thermal Water for Face and Eyes Normal to Dry Skin 100ml
Micellar Water should be applied using a cotton pad or a washable no-rinse face cloth.
£3.85£38.50/l