URIAGE
-
UriageUriage Facial Hygiene Thermal Micellar Water Face And Eyes Sensitive Skins 250ml
thermal micellar water
soothes, removes make up and cleanses
face and eyes
sensitive skins
£8.26£33.04/l -
UriageUriage Ap Hair Fortifying Anti-Hair Loss Shampoo 200 ml
Revitalise and strengthen hair from the root with tricho-peptides and caffeine to help reduce hair loss and boost resilience.
£17.58£87.90/l -
UriageUriage Bariésun Ultra-light SPF50+ fluid for sensitive skin 30 ml
URIAGE
Bariésun
Ultra-light fluid
dry touch fragrance free
Sensitive skins
SPF50 + UVB + UVA
30ml£11.54£384.67/l -
UriageUriage Age Absolu Absolute Age Serum + Cream Rose
Plumps and firms skin with collagen, retinol and hyaluronic acid.
£55.81£858.62/l -
UriageUriage Ap Hair Anti Hair Loss 30 tablets
Strengthens hair from within and helps reduce hair loss with maidenhair, vitamins B6 and B8, and zinc.
£15.98 -
UriageUriage Derm-Phy Super fat dermatological shower gel for sensitive skin 500 ml
Universal, high tolerance hygiene product. Soap-free, soft cleansing gel. Daily use, body, face and scalp. For adults, children and babies.
£9.01£18.02/lOut of stock -
UriageUriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil very dry, atopic-prone skin 500 ml
Uriage Xemose C8+ Soothing Cleansing Oil gently cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the first shower for the whole family.
£13.96£27.92/lOut of stock -
UriageUriage Baby Care 1 St Scented Water + Free Cuddly Lovey 50 ml
Ma première eau de soin parfumée
_x000D_Eau de soin 50 ml + marmot soft toy
_x000D_Enriched with thermal spring water
£12.90£129.00/lOut of stock -
UriageUriage Bariésun Solaire Dry Mist Spf30 Sensitive Skins 200ml
Uriage Bariésun Dry Mist SPF30 200ml is a mist of high protection specially formulated for the protection of sensitive clear and mat skins.
Very high protection for sensitive skins.£14.84£74.20/lOut of stock -
UriageUriage Hygiene Deodorant Roll On Profuse Sweating Sensitive Skins 50ml
Power 3 deodorant
anti odor
24 h efficiency
profuse sweating
sensitive skins
£7.14£142.80/lOut of stock -
UriageUriage Bariéderm-Cica Bariederm Cleansing Cica Gel Irritated Skins Peaux Fragilisées 200ml
Bariéderm
cleansing Cica-Gel
with Cu-zn
face and bodycleansing and repairing gel
£9.68£48.40/lOut of stock -
UriageUriage Bariéderm-Cica+ repairing lip balm 15 ml
Bariéderm
Cica-lips
repairing lipbalm
To repair, insulate, soothe damaged or very dry lips.
15ml£5.80£386.67/lOut of stock -
UriageUriage Thermal water and hydration Moisturizing Lipstick 2 X 2x4g
URIAGE
repairing lip balmDamaged lips.
2x4g£6.59£823.75/kgOut of stock -
UriageUriage Xémose C8+ Anti-itch relipidating cream for very dry, atopy-prone skin 400 ml
Uriage XEMOSE C8+ anti-itch relipidating cream nourishes, repairs and soothes very dry, eczema-prone skin from the first application for the whole family.
£17.04£42.60/lOut of stock -
UriageUriage Hyseac Drying SOS gel 15 ml
Target blemishes with this fast-acting drying gel—formulated with AHAs and salicylic acid to visibly purify and reduce imperfections in as little as 4 hours.
£10.99£732.67/lOut of stock -
UriageUriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil for very dry and atopic skin 1 l
Uriage XEMOSE C8+ Soothing Cleansing Oil gently cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the first wash.
£15.38£15.38/lOut of stock