🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

URIAGE

  1. Uriage Refreshing Deodorant Anti-Odour Anti-Humidity Sensitive Skin 125ml
    Uriage

    Uriage Refreshing Deodorant Anti-Odour Anti-Humidity Sensitive Skin 125ml

    Uriage Deodorant with alum stone combats dampness and odours.

    (1)
    £7.14
    £57.12/l
    Out of stock
  2. Uriage Derm-Phy Dermatological rich gel for sensitive skin 1 l
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Dermatological rich gel for sensitive skin 1 l

    This soap-free body wash gently cleanses without stripping the skin.

    (122)
    £8.78
    £8.78/l
    Out of stock
  3. Uriage Xémose C8+ Oleo Soothing Anti-scratch Balm Dryness Severe Atopic Skin 500ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Oleo Soothing Anti-scratch Balm Dryness Severe Atopic Skin 500ml

    Oleo Soothing Anti-scratch Balm soothes, nourishes and protects dry or atopy-prone skin.

    (124)
    £17.59
    £35.18/l
    Out of stock
  4. Uriage Bariéderm-Cica Dermatological Oil for Stretch Marks and Scars 100 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Dermatological Oil for Stretch Marks and Scars 100 ml

    Cica-Dermatological Oil prevents & corrects fresh marks and scars 

    (61)
    £13.18
    £131.80/l
    Out of stock
  5. Uriage Bariéderm-Cica Ointment for cracks and chapped fragile skin 40 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Ointment for cracks and chapped fragile skin 40 ml

    Helps isolate, repair and soften recent or long-standing cracks and chapped skin.

    (24)
    £13.09
    £327.25/kg
    Out of stock
  6. Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml
    Uriage

    Uriage D.S Anti-Dandruff Regulating Lotion 100ml

    URIAGE D.S. lotion removes skin flakes, calms itching and cleanses and purifies.

    (14)
    £17.15
    £171.50/l
    Out of stock
  7. Uriage D.S .regulating Foaming Gel Skins Prone To Irritations 150ml
    Uriage

    Uriage D.S .regulating Foaming Gel Skins Prone To Irritations 150ml

    regulating foaming gel

    skins prone to irritations

    redness and scales 

    (10)
    £10.33
    £68.87/l
    Out of stock
  8. Uriage Gyn-Phy Refreshing Gel Intimate Hygiene 200ml
    Uriage

    Uriage Gyn-Phy Refreshing Gel Intimate Hygiene 200ml

    Uriage Gyn-Phy Intimate Hygiene Protective Cleansing Gel gently cleanses and protects the flora's balance.

    (11)
    £7.69
    £38.45/l
    Out of stock
  9. Uriage Thermal Water Spray hydratant 300ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water Spray hydratant 300ml

    Uriage thermal water

    Hydrates, soothes and protects

    (35)
    £5.48
    £18.27/l
    Out of stock
  10. Uriage Gyn-Phy Intimate Hygiene Refreshing Gel Muqueuses Sensibles 500ml
    Uriage

    Uriage Gyn-Phy Intimate Hygiene Refreshing Gel Muqueuses Sensibles 500ml

    Intimate hygiene protective cleansing gel.
    Sensitive mucous membranes.
    Protects the balance of your flora.

    (25)
    £11.87
    £23.74/l
    Out of stock
  11. Uriage Derm-Phy Cleansing cream 1 l
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Cleansing cream 1 l

    Gently cleanses and nourishes skin with shea butter and plant oils.

    (34)
    £12.08
    £12.08/l
    Out of stock
  12. Uriage Hygiene Solid cleansing cream 125 g
    Uriage

    Uriage Hygiene Solid cleansing cream 125 g

    Uriage Solid 2-in-1 cleansing and nourishing care leaves skin perfectly clean, soft and hydrated. 

    (10)
    £5.39
    £43.12/kg
    Out of stock
  13. Made in France
    Uriage Cica Daily Intensive repair serum 30 ml
    Uriage

    Uriage Cica Daily Intensive repair serum 30 ml

    Uriage high tolerance dermatological serum strengthens, protects and repairs your weakened skin.

    (83)
    £28.03
    £934.33/l
    Out of stock
  14. Made in France
    Uriage Cica Daily Repair Gel-Cream Da 40 ml
    Uriage

    Uriage Cica Daily Repair Gel-Cream Da 40 ml

    CICA DAILY GEL-CREAM is an ideal protective moisturizer for damaged and weakened skin.

    (73)
    £19.51
    £487.75/l
    Out of stock
  15. Uriage Hyseac Purifying Anti-Acne Tonique Peaux Grasses à Tendance Acnéique 250ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Purifying Anti-Acne Tonique Peaux Grasses à Tendance Acnéique 250ml

    Tightens pores, mattifies and refines skin texture without a drying effect.  

    (5)
    £10.99
    £43.96/l
    Out of stock
  16. Uriage Pruriced Gel Frais Apaisant 100ml
    Uriage

    Uriage Pruriced Gel Frais Apaisant 100ml

     soothing gel

    soothes, relieves and dries out hairy areas and skin folds

    (1)
    £11.76
    £117.60/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara