Products Hygiene Uriage
-
UriageUriage Derm-Phy Cleansing oil 1 l
cleansing oil
cleanses, nourishes and protects
face and body
sensitive skins
£10.44£10.44/l -
UriageUriage Xémose C8+ Soothing cleansing oil very dry, atopic-prone skin 500 ml
Uriage Xemose C8+ Soothing Cleansing Oil gently cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the first shower for the whole family.
£13.96£27.92/l -
UriageUriage Derm-Phy Cleansing oil 500 ml
Uriage Cleansing Oil is a cleansing oil for the face and the body adapted to the sensitive and delicate skins.
It cleanses, nourishes and protects the skin.
£9.73£19.46/l -
UriageUriage Gentle Anti-Odour Deodorants for Sensitive Skin 50ml
Anti-odour Deodorants with 24-hour efficiency.
£7.69£153.80/l -
-20%
UriageUriage Bébé 1st Cleansing Oil 500ml
Uriage 1st Cleansing Oil nourishes baby's face and body
£10.12 £12.64£20.24/l -
UriageUriage Derm-Phy Super fat dermatological shower gel for sensitive skin 500 ml
Universal, high tolerance hygiene product. Soap-free, soft cleansing gel. Daily use, body, face and scalp. For adults, children and babies.
£9.01£18.02/l -
UriageUriage Hygiene Power 3 deodorant roll on for sensitive skin 2 x 50 ml
anti perspirant deodorant with thermal spring water for both women and men
£13.08£130.80/l -
UriageUriage Hyseac Purifying Oil Peaux Grasses à Peaux Acnéiques 100ml
Essential for soft, soothed and purified skin. Cleanses make-up and impurities.
£10.98£109.80/l -
UriageUriage Derm-Phy Dermatological Superfatted Soap 100 g
soap free extra rich dermatological syndet bar
£4.39£43.90/kg -
UriageUriage Derm-Phy Cleansing cream 500 ml
Gently cleanses and nourishes skin with shea butter and plant oils.
£9.78£19.56/l -
UriageUriage Gyn-Phy Intimate Hygiene Refreshing Gel Muqueuses Sensibles 500ml
Intimate hygiene protective cleansing gel.
Sensitive mucous membranes.
Protects the balance of your flora.£11.87£23.74/l -
UriageUriage Bariéderm-Cica Bariederm Cleansing Cica Gel Irritated Skins Peaux Fragilisées 200ml
Bariéderm
cleansing Cica-Gel
with Cu-zn
face and bodycleansing and repairing gel
£9.68£48.40/l -
UriageUriage Gyn-Phy Gyn-8 Intimate Hygiene Soothing Cleansing Gel 100ml
intimate hygiene
soothing cleansing gel
for irritated mucous membranes
£8.12£81.20/l -
UriageUriage Xémose C8+ Anti-Scratch Cleansing Oil for atopic-prone very dry skin 200 ml
Uriage Xemose C8+ Anti-Scratch Cleansing Oil cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the very first shower.
£9.97£49.85/l -
UriageUriage Refreshing Deodorant Anti-Odour Anti-Humidity Sensitive Skin 125ml
Uriage Deodorant with alum stone combats dampness and odours.
£7.14£57.12/l -
UriageUriage Hygiene Cleansing gel 200 ml
Cleansing cream for face, body and hair, to cleanse and hydrate all skin types in a single step.
£7.64£38.20/l