hot picks
-
DarphinDarphin Prédermine Sculpting Night Cream 50ml
DARPHIN Prédermine Anti-wrinkle cream ensures a sculpted, firmed and lifted skin.
£144.90£2,898.00/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face & Body Cream SPF30 200ml
Sunscreens SPF30 emulsion offering broad-spectrum UVA + UVB protection, ideal for the face and body. Enriched with yoghurt, Panthenol and Vitamin E, it moisturises, reinforces the moisture barrier and provides optimum comfort. Water-resistant, fast-absorbing and with an invisible finish, it's perfect for sensitive skin.£25.14£125.70/l -
Organic
BohoBoho Iridescent Body Milk 200 ml
Wraps skin in a delicate, 100% natural floral-solar fragrance for a uniquely sensory experience.
£14.94£74.70/l -
Sante VerteSante Verte ActiRub Organic Respiratory Herbal Tea 20 sachets
Supports healthy breathing and soothes the airways with organic thyme and eucalyptus.
£7.85£109.03/kg -
Organic
BohoBoho Nourishing comforting balm 150 ml
Deeply nourishes and hydrates very dry skin for 24 hours with organic shea butter in a melting balm texture.
£16.50£110.00/l -
-20%
LadrômeLadrôme Rosemary cineole essential oil 10 ml
Boosts vitality and supports respiratory comfort with the invigorating properties of rosemary cineole essential oil.
£4.99 £6.24£499.00/l -
-20% Made in France
LieracLierac Protocole Radiance Gift set The Concentrated Serum
Celebrate the season with Lierac’s exclusive botanical gift sets, crafted for festive indulgence.
£32.75 £40.93£727.78/l -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Vitality and Immunity Natural defences and Energy 60 capsules
Kotor Vitality Immunity works quickly and efficiently on two fronts: reducing fatigue and boosting the immune system
£17.58£627.86/kg -
New Organic Made in France Vegan
LA ROSÉELA ROSÉE Nourishing shampoo refill for dry to very dry hair 400 ml
An ultra-gentle shampoo that cleanses, moisturises and soothes hair. Gentle, shiny, light hair!
£18.14£45.35/l -
New -12%
CliniqueClinique Daily Calm Soothing repair cream 50 ml
Soothes irritation and redness while strengthening the skin barrier with hyaluronic acid
£35.12 £40.13£702.40/l -
A gift for you
RedkenRedken Styling Hybrid Curl Stylers Revitalizing Curls Mist 72h 250ml
Revitalizing Curls Mist£26.75£107.00/l -
LadrômeLadrôme Devil's Claw Root Extract 50 ml
Devil’s claw root extract helps maintain joint flexibility and comfort.
£7.58£151.60/l -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Hydrating & Illuminating Gel-Cream 40ml
Gel-cream for intense Hydration and instant radiance. For normal to combination skin.
£32.21£805.25/l -
-15%
I-TechI-Tech Contactless infrared thermometer FI06
Infrared thermometer from I-Tech for fast, accurate measurements
£41.38 £48.67 -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyne Anti-hair loss shampoo 500ml
Cleanses and stimulates the scalp to help reduce hair loss and strengthen hair with maca and lupin.
£12.24£24.48/l -
New
BiogaiaBiogaia EVO baby probiotic drops 5 ml
Helps support the balance of infants’ gut microbiota with two probiotic strains, including L. reuteri, taken daily as drops.
£22.67£4,534.00/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face Tinted Cream SPF50 50ml
The Sunscreens SPF50 tinted suncare cream from Korres offers high protection against UVA and UVB rays, while evening out and illuminating the complexion thanks to its natural pigments. Enriched with yoghurt and Panthenol, it provides long-lasting hydration, protects against photo-ageing and is ideal for sensitive skin.£19.74£394.80/l -
-20% A gift for you
ApivitaApivita Royal Jelly Elixir Absolute Regenerating Hair Serum 50 ml
Boosts hair density and revitalises hair and scalp with royal jelly and silk amino acids.
£25.97 £32.46£519.40/l -
New
Petit ChênePetit Chêne Nose-throat 125 ml
Soothes the respiratory tract and eases a sore throat with chamomile and white horehound.
£9.60£76.80/l -
NeutrogenaNeutrogena Ultra Sheer Invisible SPF30 sun milk 200 ml
Neutrogena’s invisible SPF30 milk shields skin from UVA, UVB and pollution while hydrating with glycerin and antioxidant vitamin E.
£19.15£95.75/l -
A gift for you
ApurnaApurna EAA Amino Acids Mango Passion 400g
APURNA® EAA essential amino acids are ideal for athletes practising Resistence or power sports. They help to promote recovery
£28.99£72.48/kg -
-15%
Christophe RobinChristophe Robin Fabulous Curls Ritual Kokum Butter Cleansing Balm Very curly to frizzy hair 250ml
A non-foaming balm to nourish and detangle very curly to frizzy hair.
£24.46 £28.78£97.84/l -
-30% Vegan
KorresKorres Black Pine 4D - BioShapeLift Firmness + Rebound Day Cream Dry Skin 40ml
Lifting and firming day cream. Reshapes the oval of the Face. For dry skin.£32.33 £46.19£808.25/l -
New
ProrhinelProrhinel Soothing throat lozenges 16 units
Helps soothe an irritated throat and supports immunity with vitamin C and plant extracts.
£5.47£0.34/u -
Made in France
KersiensKersiens Femina Boost 60 capsules
Supports fertility and reproduction with a tailored formula to meet specific nutritional needs.
£21.89£697.13/kg -
Etat PurEtat Pur UV Filters UV drops SPF30 face 40 ml
Effectively protects skin from UV rays with a 100% mineral formula that leaves a dry, lightweight finish for ultimate comfort.
£26.53£663.25/l -
A gift for you
ApivitaApivita Beevine Elixir Anti-Wrinkle, Firming Lift Cream Texture Légère 50ml
APIVITA Wine Elixir Firming Lift Cream reactivates skin youth thanks to its polyphenols, reduces wrinkles, improves elasticity.
£40.54£810.80/l -
-25% Made in France
PhytoceuticPhytoceutic Joints Femicollagen 8 g 20 ampoules
A food supplement designed to support joint comfort during menopause.
£23.42 £31.24£117.10/l -
LadrômeLadrôme Respiratory Comfort Herbal Tea 30 g
Eases breathing and soothes the airways with a blend of organic thyme and gentle botanicals.
£4.39£146.33/kg -
New
3C Pharma3C Pharma Myocalm Pain-relief cooling gel rapid action 100 ml
Soothes muscle and joint tension with essential oils.
£17.88£178.80/l -
-30%
KorresKorres White Pine - MenoReverse Luminous Awakening Cream SPF20 40ml
A rose-tinted moisturiser with SPF 20 for rejuvenated, firmer-looking skin.£35.94 £51.35£898.50/l -
A gift for you
ApurnaApurna Fruit Pre Workout 420g
APURNA® Pre Workout is a concentrate of active ingredients ideal for sportspeople looking to increase the intensity of their training sessions and optimise their performance.
£35.30£84.05/kg -
KorresKorres Yoghurt After-sun cooling gel 150 ml
This cooling after-sun gel hydrates and nourishes skin, delivering lasting freshness and comfort after sun exposure.
£28.18£187.87/l -
-15%
BeurerBeurer Hair clippers HR5000
BEURER HR5000 hair clipper for a professional haircut at home
£42.32 £49.79 -
A gift for you
LaboPhytoLaboPhyto MaxiControl male sexual endurance 60 capsules
Designed for men looking to boost sexual endurance and manage performance-related stress effectively.
£30.92£515.33/kg -
-30% Vegan
KorresKorres Black Pine Routine Set
Firms and smooths facial contours with black pine extract and biomimetic peptides for visibly tighter-looking skin.
£41.16 £58.80£588.00/l