hot picks
-
LieracLierac Man Father's day gift set with anti-ageing fluid + deodorant
Tackle signs of ageing with this 92% natural anti-ageing treatment, leaving skin smooth and complexion refreshed.
£35.20£17.60/u -
Organic
UbertiUberti Psyllium husk organic seeds 180 g
Supports regular bowel movement and healthy digestion with organic black psyllium husk, naturally rich in mucilage fibres.
£15.82£87.89/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Gentle Cleansing Milk Eyes 100ml
Gently cleanses and removes make-up, even waterproof. Soothes and softens the eye contour area. Enhanced Anti-Pollution action.
£15.38£153.80/l -
DarphinDarphin Revitalising foaming cleansing cream 125 ml
Deeply cleanses while hydrating and strengthening the skin barrier with glycerin and biomimetic amino acids.
£25.55£204.40/l -
LadrômeLadrôme Joint comfort infusion 30 g
Supports joint comfort with a blend of organic herbs including turmeric, meadowsweet and devil’s claw.
£4.13£137.67/kg -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Professional Shine Treatment 237ml
Professional, rinse-off shine treatment that provides up to 76% more shine, thanks to its acidic pH formula£42.79£180.55/l -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Regenerating Anti-Age Cream Rich Texture 50ml
This day cream reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
£76.90£1,538.00/l -
New
ErborianErborian Set&Care Smoothing foundation primer 30 ml
Preps and mattifies skin for a smooth, hydrated complexion with white ginseng and hyaluronic acid
£33.48£1,116.00/l -
Made in France
LieracLierac Man Father's Day gift set with anti-ageing fluid + free deodorant 100 ml
This Father’s Day, treat him to the Lierac 3-in-1 essentials gift set.
£34.19£341.90/l -
Organic
Flora NaturaFlora Natura Siberian Ginseng Toning 120 capsules
Siberian Ginseng helps to support mental and physical capacities in cases of weakness, exhaustion and fatigue.
£23.77£565.95/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Regenerating Anti-Age Cream Light texture 50ml
Apivita Absolute Regenerating Anti-Age Cream reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
£76.90£1,538.00/l -
Promo
MelvitaMelvita NectarCalm Fortifying Soothing Serum 30ml
This soothing serum immediately relieves sensations of discomfort in sensitive skin
£34.56£1,152.00/l -
Vegan
KorresKorres Wild Rose Radiance & First Wrinkles Eye Contour 15ml
KORRES Wild Rose Lightly textured eye cream awakens your eyes and reduces the appearance of dark circles and fine lines.
£26.63£1,775.33/l -
Organic
BohoBoho Shimmering body lotion 200 ml
Wrap your skin in a 100% natural floral and sun-kissed fragrance for a softly uplifting sensory experience.
£16.73£83.65/l -
Organic
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic Sweet Verbena Essential Oil 5ml
100% pure, natural organic Scented Verbena essential oil is renowned for its relaxing and soothing properties, and relieves stomach pains.
£26.62£5,324.00/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Sclaree Sage Essential Oil 5ml
Clary Sage essential oil flowering parts.
£6.61£1,322.00/l -
New
ErborianErborian Set&Care Glow setting mist 100 ml
Sets make-up while hydrating skin with hyaluronic acid and white ginseng, leaving your complexion fresh and glowing.
£33.48£334.80/l -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Friends Chats Heureux Harmonie Durable Refills entre Chats 3x48ml
FELIWAY Friends - Managing cat conflicts - Value pack 3 refills for diffuser - (3x30 days) - Made in France£58.02£402.92/l -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey and propolis pearls 130 g
Naturally soothes the throat with the comforting blend of honey and propolis benefits.
£5.88£45.23/kg -
GranionsGranions All-in-One Wellbeing and Longevity raspberry and kiwi flavour 146 g
Supports energy, immunity, digestion and gut comfort with 87 natural actives, helping to complete your daily nutritional intake.
£33.71£230.89/kg -
-6%
PhilipsPhilips Sonicare Electric Toothbrush 6500 HX7411/01
Gentle brushing, even for sensitive gums and teeth
£157.99 £167.99£157.99/u -
LadrômeLadrôme Slimming infusion 30 g
Supports natural weight balance with a soothing organic infusion of 7 plants, including green tea and cinnamon, for a delicately aromatic drink.
£4.16£138.67/kg -
Organic
Herbes et TraditionsHerbes et Traditions Organic Sleep Buds Synergy 50 ml
Promotes restful sleep with valerian extract and botanical macerates.
£34.08£681.60/kg -
A gift for you
ApivitaApivita Queen Bee Absolute Definition Anti-Age Serum 30ml
This Queen Bee serum reduces wrinkles, increases skin firmness and enhances facial contours.
£82.39£2,746.33/l -
-11%
Docteur PouxDocteur Poux Precision metal anti-lice comb 1 x
Precisely removes head lice and eggs with micro-grooved teeth and built-in magnifier.
£9.54 £10.68£9.54/ -
Made in France A gift for you
FeliwayFeliway Classic Pheromone refill for electric diffuser Classic Chat 3x48ml
FELIWAY Classic refill for Electric Pheromone Dispenser contributes to the cat's Well-being in its environment
£83.48£579.72/l -
A gift for you
ApivitaApivita Light and Refreshing Water 100ml
This fresh, invigorating Perfumes captures the enveloping gentleness of fresh honey from the beehive, blended with the vibrancy and radiance of southern nature.
£36.59£365.90/l -
LadrômeLadrôme Siberian ginseng root extract 50 ml
Siberian ginseng root extract helps reduce physical and mental fatigue while supporting your natural defences.
£9.20£184.00/l -
Clement-ThekanClement-Thekan Ôcalm Ôcalm Calming solution for cats to be broadcast + 48ml refill
Calming Solution for Cats Diffusion Refill 48 ml is a soothing solution with no sedative effect that contributes to the well-being of cats in their environment.
£22.32£465.00/l -
ParanixParanix Shampoo Anti-lice + Comb 200ml
With Paranix shampoo, eliminating head lice and eggs becomes as easy as washing hair.
£16.39£81.95/l -
Organic
DietaromaDietaroma Multi Floral Pollen 200 g
Supports natural balance during seasonal changes with multi-floral pollen
£22.32£111.60/kg -
GranionsGranions All-in-One Beauty and anti-ageing red berries 146 g
Blends superfruits, probiotics and functional mushrooms to support a radiant complexion, healthy digestion and daily energy.
£33.71£230.89/kg -
New
ProrhinelProrhinel Gentle sea water spray 100 ml
Gently clears nasal passages with sea water for optimal breathing.
£5.95£59.50/l -
KorresKorres Yoghurt Sunscreens Face & Body SPF30 Spray 150ml
Suncare High Protection Spray SPF30 offers UVA + UVB protection for the Face and Body, while helping to prevent photo-ageing. Enriched with yoghurt and Panthenol, it moisturises, reinforces the skin barrier and provides optimum comfort with rapid absorption and an invisible finish.£21.29£141.93/l -
Made in France
DietaromaDietaroma Minéavit' Energy 30 capsules
Multivitamins and Minerals ASSIMILABLE FORMAT*Stay active and in top form with this complex of 12 Vitamins and 5 Minerals.£18.98£506.13/kg -
Organic
BiofloralBiofloral Bach Flowers N°6 Prunus organic Demeter 20 ml
Floral elixir.
N°6 prunusFears and insecurities, due to impulses of uncontrolled and destructive thoughts or acts.
Positive changes: Quiet, peace of mind.£14.05£702.50/l