hot picks
-
-30% Vegan
KorresKorres White Pine - MenoReverse White Pine Routine Kit
Target menopause signs with this plumping, hydrating and soothing routine—enriched with probiotics, white pine extract and hyaluronic acid for balanced skin.
£38.50 £55.00£550.00/l -
New Vegan
KorresKorres Greek yohurt Smart Yoghurt Probiotic Night Cream 40 ml
Restores the skin’s microbiome and deeply hydrates, powered by probiotics and lavender.
£32.00£800.00/l -
A gift for you
RedkenRedken Acidic Color Gloss Naked Gloss lightweight shine oil 100 ml
Delivers up to 130% intense shine while nourishing hair without weighing it down, thanks to its omega-9-rich complex.
£49.54£495.40/l -
MartidermMartiderm The Originals Proteos Screen SPF50+ sensitive 40 ml
Protects against UVA/UVB and blue light while soothing sensitive skin with Chlorella for a radiant, even complexion.
£40.56£1,014.00/l -
New
GaranciaGarancia Etoile du Jour Supreme Volume Rose Rich Cream 40 ml
Reduces signs of ageing and lifts the jawline with hyaluronic acid and peptides.
£87.48£2,187.00/l -
Organic Made in France
Phytosun AromsPhytosun Aroms Organic hemp essential oil 5 ml
100% pure and natural organic hemp essential oil by Phytosun Arôms in a 5 ml bottle.
£20.21£4,042.00/l -
New
NutreovNutreov Phyto-Rub Throat lozenges 24 units
Soothes the throat and eases breathing with peppermint, eucalyptus essential oils and propolis, while supporting natural defences.
£7.07£294.58/kg -
LazartigueLazartigue Clear DS Kerato-Regulating Anti-Dandruff Gel 75ml
Anti-dandruff Gel for recurring dandruff.
£32.05£427.33/l -
New
CliniqueClinique Smart Clinical Repair Collagène + PDRN 50 ml
Firms, plumps and hydrates skin with collagen, PDRN and peptides for a more youthful complexion
£54.73£1,094.60/l -
-30%
VitalcareVitalcare Touching up black roots 75ml
Root Touch Up Spray Black 75ml£8.68 £12.40£115.73/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Collagen+ 60 capsules
Supports skin elasticity and firmness with highly bioavailable hydrolysed marine collagen peptides.
£21.47£789.34/kg -
Organic Made in France A gift for you
NovexpertNovexpert Pro-Melanin Caramel Glow Cream Pieles Claras 30 ml
Novexpert Caramel Cream: Anti-aging & flawless complexion effect
£24.80£826.67/l -
-25%
AventAvent Premium single electric milk pump SCF396/11
Premium electric milk pump that's easy to use and very comfortable.
£109.70 £146.27 -
Organic
DevaDeva Clear Mind Herbal Tea 32 g
Blending organic herbs, Bach flowers and floral elixirs to support emotional balance and a moment of relaxation.
£6.94£216.88/kg -
-15% Made in France
KersiensKersiens Protect'Immune 60 capsules
Contributes to the normal functioning of the immune system and reduces fatigue.
£36.29 £42.70£247.38/kg -
New Organic
IswariIswari Vegan collagen booster 100 g
Vitamin C contributes to normal collagen formation and helps protect cells from oxidative stress, with maca and an amino acid complex.
£11.35£113.50/kg -
New
CompeedCompeed Multi-Blessure Smartskin Medium Plasters 9 units
Promotes fast healing and protects against infection with its hydrocolloid gel.
£4.99£0.55/u -
ActimoveActimove Leukotape® K elastic adhesive bandage 5mx5cm Red 1 unit
This breathable, hypoallergenic adhesive bandage provides secure support for up to 9 days without leaving residue or irritating the skin.
£11.32£11.32/u -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytophanere Treatment set Phytophanere
Helps reduce stress- and hormone-related hair loss with 4 patented botanical extracts.
£49.12£307.00/l -
EstipharmEstipharm Pocket nail buffer 2
The pocket nail buffer is the ideal partner for keeping your nails looking beautiful.
£2.75£2.75/u -
New
CompeedCompeed Multi-Wound Smartskin Assortment 2 x 9 units
Speeds up healing and protects against infection with its hydrocolloid gel.
£6.30£0.70/u -
-25% Organic
Flora NaturaFlora Natura Red Vine supports healthy circulation 120 capsules
Supports healthy venous circulation with organic red vine extract in easy-to-take capsules.
£14.50 £19.33£370.84/kg -
Made in France
Kotor PharmaKotor Pharma Zinc bisglycinate skin hair nails immunity 60 capsules
Restore strength and radiance to your skin.
£23.62£908.46/kg -
A gift for you
RedkenRedken All Soft Hydrating mask dry hair 100 ml
Deeply hydrates and revives dry hair for lasting softness and shine.
£18.38£183.80/l -
New -20%
CliniqueClinique Daily Calm Gentle Cleansing Cream 125 ml
Gently cleanses, soothes irritation and reduces redness with hyaluronic acid and glycerin.
£20.53 £25.54£164.24/l -
-20%
LieracLierac Anti-Dark Spot Protocol Anti-dark spot serum set
Unifies and protects skin against dark spots while providing high SPF50+ sun protection.
£34.88 £43.61£17.44/u -
TensosportTensosport Protection bandage with compression 20m x 7cm 1 x unit
Breathable, hypoallergenic adhesive bandage that’s ultra-conformable and tearable by hand for secure, latex- and phthalate-free support.
£4.51£4.51/u -
New -7%
VichyVichy Clinical Control Extreme antiperspirant roll-on Sensitive Peaux Sensibles 2 x 50 ml
Provides 4-day protection for sensitive skin prone to excessive sweating after hair removal or shaving, in an alcohol- and fragrance-free formula.
£26.32 £28.32£263.20/l -
Organic Made in France
BabybioBabybio Bonne nuit Mes 1ers Morceaux Fondants Bio from 8 months 2x200g
Organic evening meal for Babies.
£3.29£9.88/kg -
AventAvent Ultra-Air Avent Silicone Orthodontic Pacifiers Animal Collection From 18 Months Old X2 Nighttime 18 Mois Et Plus x2
Batch of 2 orthodontic pacifiers
animal collection
from 18 months old
£5.77£3.46/u -
A gift for you A gift for you
ApurnaApurna Muscle-building whey protein doypack 720 g
- Proteins: which help restore muscle mass.
- Vitamins:
Including vitamin B6 which contributes to the normal metabolism of proteins.
Vitamins C and E that help protect cells against oxidative stress.
£22.00£36.67/kg -
A gift for you A gift for you
ApurnaApurna Hydration drink effort and performance drink 500 g
APURNA
Hydration
Effort and Performance
Antioxidant & isotonic **
9 Vitamins and 7 Minerals
Flavors: Citrus / Mint / Strawberry / Orange / Lemon / Red Fruits£15.00£36.00/kg -
AvèneAvène Couvrance Compact cream foundation SPF30 8.5 g
High Couvrance for corrected, hydrated and protected Skin (SPF30**). 12-hour hold*. High tolerance. 94% of ingredients of natural origin.
£21.08£2,976.47/kg -
AvèneAvène Couvrance Corrective fluid foundation with velvety finish, SPF20 for sensitive skin 30 ml
Unifies and corrects imperfections for a natural, even complexion while protecting skin with SPF 20.
£18.14£725.67/l -
AvèneAvène Couvrance Eye and Brow Pencil 1.35g
Gently fills in the eyebrows and intensifies the Regard for a natural, long-lasting result.
£14.95£13,288.89/kg -
AventAvent Ultra-Air Day & Night symmetrical silicone soothers 0 to 6 months x2
Avent light and airy pacifier for sensitive skin.
£5.69£3.42/u