hot picks
-
Made in France
AvèneAvène Sun Fluide SPF50+ fragrance-free ultra-light 50 ml
A very high SPF50+ sun protection fluid for normal to combination sensitive facial skin.
£13.06£261.20/l -
Promo
VitascorbolVitascorbol Vitamins C1000 Orange flavour 2x20 effervescent
VitascorbolC 1000 is a Vitamin C (1000 mg) sweetened apricot-orange flavour food supplement.
£5.48£30.44/kg -
Made in France
AvèneAvène Cicalfate+ Repair balm for chapped and irritated lips 12 ml
Instantly repairs and soothes chapped or irritated lips with postbiotic actives and Avène Thermal Spring Water for 24-hour hydration.
£6.58£548.33/l -
AvèneAvène Thermal Water Avenethermal Spring Water Spray Peaux Sensibles 50ml
Essential soothing thermal spring water for sensitive and hypersensitive skins, prone to allergy
The Avène thermal spring water treats epidermal disorders.
£3.95£79.00/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Tinted cream SPF50+ sensitive, dry skin 50 ml
Unifies and protects sensitive skin with very high SPF50+ sun protection, while soothing with Avène Thermal Spring Water and antioxidant provitamin E.
£13.19£263.80/l -
Made in France
René FurtererRené Furterer Triphasic Longevity anti-hair loss shampoo 200 ml
Stimulates hair density and slows hair loss with iris and ginseng extracts for stronger, thicker hair.
£13.03£65.15/l -
VichyVichy Dercos Eco-refill anti-dandruff treatment shampoo for dandruff and itching for normal to oily hair 390 ml
Eliminates up to 100% of visible dandruff from the first use, balances the scalp microbiome and reduces the risk of recurrence for 3 months.
£14.29£36.64/l -
EucerinEucerin Anti-Pigmentation Cleansing Gel 400ml
This gel cleanser is the basis of a complete routine, from cleansing to care, to reduce dark spots on the face and achieve an even complexion.
£16.27£40.68/l -
Made in France
AvèneAvène My Essentials Foaming cleansing wash Peaux Sensibles A Mixtes 150 ml
Specifically formulated for normal to combination skin, this foam gently cleanses and removes removing impurities and excess sebum.
£15.38£102.53/l -
DucrayDucray Kelual Ds Anti-dandruff cleansing gel 200 ml
DUCRAY
Kelual DS
Foaming gel
Cleans, purifies and soothes irritated
skin with redness and scaling
Face and body
200ml£11.56£57.80/l -
Made in France
AvèneAvène Hyaluron Activ B3 Cell-regenerating day cream 50 ml
This cell-regenerating cream is enriched with hyaluronic acid and niacinamide, which stimulate cells and extend their longevity*
£35.20£704.00/l -
Made in France
AvèneAvène Ultra Sérum SPF50+ instantly plumping 30 ml
Intensely protects skin from UVA, UVB and blue light while instantly plumping with hyaluronic acid and niacinamide.
£38.39£1,279.67/l -
VichyVichy Dercos Anti-dandruff shampoo for sensitive scalp 200 ml
Double efficiency shampoo
eliminates dandruff and soothes the scalp.
£10.99£54.95/l -
WeledaWeleda Calendula Baby Hair And Body Cleansing Cream 200ml
WELEDA BABY Calendula soap-free cleansing cream gently washes babies' and children's delicate hair and skin.
£4.39£21.95/l -
Promo
KloraneKlorane Baby Hygiene Leave-In Milk 750ml
Klorane bébé no-rinsing soothing Calendula milk gently cleanses and nourishes normal to dry skin.
£8.78£11.71/l -
Made in France
AvèneAvène Cicalfate+ Repair Cream Irritated & Sensitive Skin 15ml
Avene Cicalfate Repair cream soothes dryness and irritations, limits the risk of bacterial proliferation.
£5.39£359.33/l -
Made in France
AvèneAvène Hydrance Hydrating concentrated serum boosts hydration 30 ml
Deeply hydrate your skin for 48 hours with hyaluronic acid and vitamin B3, leaving it supple and glowing.
£24.60£820.00/l -
Made in France
AvèneAvène Hyaluron Activ B3 Triple Correction Eye Care 15 ml
This triple-action eye care decongests the delicate eye area, smooths fine lines and naturally brightens the look of tired eyes.
£25.67£1,711.33/l -
EucerinEucerin Anti-Pigmentation Night care 50 ml
Anti-Pigment Night Care reduces brown spots , age spots and prevents them from appearing.
It will evenen the skin, make it more radiant
This night cream contains Thiamidol to deeply act on hyperpigmentation to reduce the production of melanin, a natural pigment responsible for the change of skin colour.£22.90£458.00/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Protect Advanced Brightening UV Defense SPF50 anti-dark spot sunscreen 40 ml
SKINCEUTICALS Brightening SPF50 Day Cream prevents, corrects and reduces hyperpigmentation.
£35.20£880.00/l -
Made in France
NutergiaNutergia Ergystress mental overload 60 capsules
Magnesium and vitamins B3 and B6 support the normal functioning of the nervous system and contribute to normal psychological functions.
£15.28£477.50/kg -
-20%
ListerineListerine Total Care Mouthwash Sweet Mint Lighter Taste 500ml
Daily use mouthwash strengthens teeth.
£4.39 £5.48£8.78/l -
Made in France
CaudalieCaudalie Shower gel Eau Des Vignes 200 ml
CAUDALIE
Eau des vignes
Shower gel£5.38£26.90/l -
-8%
La Roche-PosayLa Roche-Posay Effaclar A.Z. Anti-imperfection Gel Cream 40ml
Daily use anti-blemish, anti-marks, anti-wrinkle Care for oily skin with a tendency to acne
£23.65 £25.66£591.25/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Children SPF50+ Resistant Spray 200 ml
Avène’s Children SPF50+ Resistant Spray delivers very high, triple-resistant sun protection for the whole family.
£17.36£86.80/l -
15% off 2nd
PediakidPediakid Appetit-tonus raspberry syrup 125 ml
Raspberry syrup food supplement with fenugreek, turmeric, spirulina, chicory, watercress, ginger, vitamins C & B12, copper & magnesium.
£9.23£73.84/l -
EucerinEucerin Dermopure Clinical Nettoyant Purifiant Peaux à Tendance Acnéique 400ml
Cleansing gel
removes impurities and make up
suitable for sensitive skins and skins prone to imperfections
£9.78£24.45/l -
-20%
-
Made in France
A-DermaA-Derma Dermalibour+ Cica repairing cream Irritated Skin 50 ml
A-DERMA Dermalibour + Repairing Cream efficiently and gently cleanses, soothes and repairs irritated epidermis.
£9.34£186.80/l -
-13%
BoironBoiron Supplements Magnesium 300+ 160 tablets
Boiron Mag 300+ is a food supplement with magnesium and vitamins to help relieve general, nervous and muscular fatigue
£11.48 £13.19£143.50/kg -
10% off 2nd
ElmexElmex Child Toothbrush 3-6 Years Old X2 x2
children toothbrush
3 to 6 years
batch x 2
£5.48£2.74/u -
WeledaWeleda Calendula Flax Bio 400ml
Enriched with organic Calendula extract, this Care offers great Gentle to the little ones.
£7.69£19.22/l -
Made in France
BiothermBiotherm Corps Anti-drying body milk 400 ml
Deeply hydrates skin for 48 hours while restoring its protective barrier for lasting comfort.
£19.63£49.08/l -
EucerinEucerin Dermopure Triple action fluid 40 ml
This triple-action serum helps reduce post-acne marks, blemishes and shine for visibly clearer skin in just 2 weeks.
£14.29£357.25/l -
Promo
DodieDodie Dermo-soothing Cleansing Wipes Face, body and seat x60
Ultra-soft and resistant, the new Dodie Wipes clean efficiently in a single step.
£2.96£0.05/u