URIAGE
-
UriageUriage Hyseac Fluid Spf 50+ Combination To Oily Skins 50ml
UVA-UVB high quality protection with strong matifying properties as well as intense moisturizing and soothing characteristics.
£13.08£261.60/l -
UriageUriage Bariésun Fresh sun water SPF50+ 200 ml
This refreshing SPF50+ sun water shields skin from UVA/UVB damage with a lightweight, non-sticky finish that blends invisibly.
£19.74£98.70/l -
UriageUriage Bariésun Mineral Hydrating Cream SPF50 100 ml
This SPF50+ cream for sensitive, intolerant skin provides high protection against UVA and UVB rays.
£13.76£137.60/l -
UriageUriage Gyn-Phy Gyn-8 Intimate Hygiene Soothing Cleansing Gel 100ml
intimate hygiene
soothing cleansing gel
for irritated mucous membranes
£8.12£81.20/l -
UriageUriage Cica Daily Repairing Cream Concentrate Fragile Skin 50ml
Cica Daily Use Repairing Cream Concentrate combines a powerful repair and regeneration complex to reinforce the skin's defences against everyday aggressors such as discomfort, imperfections, redness and marks.
£25.66£513.20/l -
UriageUriage Bébé 1st Cold Cream 75ml
Moisturising, ultra-nourishing and protective face care to protect your Baby's skin from environmental damage.
£7.69£102.53/l -
Made in France
UriageUriage Tolederm Intensive soothing rich care 40 ml
Uriage Toléderm Control Rich Cream instantly soothes, nourishes and protects, easing stinging and tightness for calmed skin.
£15.38£384.50/l -
UriageUriage Thermal Water Uriage Creme D'eau Dry Hand Cream X 2 2x50ml
Uriage Water Hand Cream is an ultra-emollient care ideal to moisturise, protect and soften dry hands.
£7.00£70.00/l -
UriageUriage Thermal Water Exfoliating body cream 200 ml
Uriage scrub cream provides a high tolerance exfoliating effect.
£14.06£70.30/l -
UriageUriage Depiderm Anti-Stain Brightness Booster Serum 30 ml
This anti-dark spot serum targets pigmentation and boosts skin’s natural glow.
£32.26£1,075.33/l -
Made in France
UriageUriage Tolederm Intensive Soothing Care high tolerance 40 ml
Uriage Toléderm Control’s minimalist formula instantly soothes, hydrates and protects, easing tingling and tightness for calmed skin.
£15.38£384.50/l -
UriageUriage Bébé First Cleansing Water 2 x 500 ml
Gently cleanses baby’s delicate skin while soothing and protecting with thermal spring water and organic edelweiss.
£17.28£17.28/l -
UriageUriage Xémose C8+ Anti-Scratch Cleansing Oil for atopic-prone very dry skin 200 ml
Uriage Xemose C8+ Anti-Scratch Cleansing Oil cleanses and soothes very dry, eczema-prone skin from the very first shower.
£9.97£49.85/l -
UriageUriage Hyseac Exfoliating Mask Mixed To Oily Skins 100ml
Mattifying exfoliating mask for combination to oily skins.
£9.89£98.90/l -
UriageUriage Facial Hygiene Cleansing Milk Normal To Dry Skins 250ml
cleansing milk
removes make up
cleanses and softens
dry skins
£12.91£51.64/l -
UriageUriage Bébé Cleansing Wipes 5 x 70 units
Gently cleanses sensitive skin with a soap-free, pH-balanced formula, leaving it clean, hydrated and lightly scented.
£34.03£6.81/u