🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

URIAGE

  1. Uriage Cold Cream Tube 100ml
    Uriage

    Uriage Cold Cream Tube 100ml

    Softening, ultra-nourishing protective cream. Restores the hydrolipid film and soothes very dry, sensitive and irritated skins.

    (21)
    £10.30
    £103.00/l
  2. Uriage Hyseac Hydra R Restructuring Skin Care Peaux Dessechees Par Les Traitements 40ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Hydra R Restructuring Skin Care Peaux Dessechees Par Les Traitements 40ml

    Uriage Hyséac R Restructuring Skin-Care 40ml is a new generation skin-care specially formulated for the skins dried by the treatments. It allows to soothe immediately the skin, to restore it and to moisturize it effectively. 

    (7)
    £11.32
    £283.00/l
  3. Uriage Bariéderm-Cica Bariederm Insulating Repairing Hand Cream 50ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Bariederm Insulating Repairing Hand Cream 50ml

    Bariéderm
    insulating and repairing hand cream
    To repair, protect, nourish damaged and extremely dry hands.

    (9)
    £8.78
    £87.80/l
  4. Uriage Hyseac 3-Regul+ global anti-imperfection care SPF50+ 50 ml
    Uriage

    Uriage Hyseac 3-Regul+ global anti-imperfection care SPF50+ 50 ml

    This treatment helps to eliminate skin blemishes.

    (18)
    £14.18
    £283.60/l
  5. Uriage Bariésun Hydrating lip balm SPF30 4 g
    Uriage

    Uriage Bariésun Hydrating lip balm SPF30 4 g

    BARIÉSUN Lip Stick SPF30 effectively protects against UVA and UVB while providing softness and comfort. 
    Waterproof.

    (12)
    £8.58
    £2,145.00/kg
  6. Uriage Bébé Your 1 St Moisturising Cream Face 40ml
    Uriage

    Uriage Bébé Your 1 St Moisturising Cream Face 40ml

    Your 1st hydra-protecting face cream protects and reinforces your baby's natural skin defences. 

    Hydrates and soothes infants' and babies' skins.

    (14)
    £7.14
    £178.50/l
  7. Uriage Bariéderm-Cica Repair cream with copper-zinc SPF50+ 40 ml
    Uriage

    Uriage Bariéderm-Cica Repair cream with copper-zinc SPF50+ 40 ml

    This SPF50+ repair cream helps soothe and protect sun-exposed skin.

    (17)
    £10.30
    £257.50/l
  8. Uriage Thermal Water Soin D'eauwater Eye Contour Cream Sensitive Skins 15ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water Soin D'eauwater Eye Contour Cream Sensitive Skins 15ml

    water eye contour cream

    moisturises, relaxes and brightens

    sensitive skins

    (9)
    £13.18
    £878.67/l
  9. Uriage Xémose C8+ Soothing anti-itch mist SOS very dry, atopic-prone skin 200 ml
    Uriage

    Uriage Xémose C8+ Soothing anti-itch mist SOS very dry, atopic-prone skin 200 ml

    Uriage Xemose C8+ Soothing Anti-Itch Mist delivers instant relief for very dry, eczema-prone skin with a cooling, repairing action.

    (7)
    £15.02
    £75.10/l
  10. Uriage Hyseac Purifying Oil Peaux Grasses à Peaux Acnéiques 100ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Purifying Oil Peaux Grasses à Peaux Acnéiques 100ml

    Essential for soft, soothed and purified skin. Cleanses make-up and impurities. 

    (5)
    £10.98
    £109.80/l
  11. Uriage Derm-Phy Dermatological Superfatted Soap 100 g
    Uriage

    Uriage Derm-Phy Dermatological Superfatted Soap 100 g

    soap free extra rich dermatological syndet bar

    (8)
    £4.39
    £43.90/kg
  12. Uriage Hyseac Mat' Mattifying Emulsion 40ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Mat' Mattifying Emulsion 40ml

    Mattifying emulsion to reduce shine, tighten pores and moisturise.

    (10)
    £11.87
    £296.75/l
  13. Uriage Thermal Water H.A Boost Serum 30ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water H.A Boost Serum 30ml

    Uriage H.A Booster Serum is a real shot of Hydration for a thirsty Skin.

    (3)
    £22.46
    £748.67/l
  14. Uriage Refreshing Deodorant Anti-Odour Anti-Humidity Sensitive Skin 2x125ml
    Uriage

    Uriage Refreshing Deodorant Anti-Odour Anti-Humidity Sensitive Skin 2x125ml

    Uriage Deodorant with alum stone combats dampness and odours.

    (2)
    £13.38
    £53.52/l
  15. Uriage Thermal Water Light Water Cream Spf20 40ml
    Uriage

    Uriage Thermal Water Light Water Cream Spf20 40ml

    light water cream with thermal spring water

    moisturises, protects and brightens  SFP 20

    (7)
    £15.38
    £384.50/l
  16. Uriage Hyseac Blemish-prone skin renewal serum 30 ml
    Uriage

    Uriage Hyseac Blemish-prone skin renewal serum 30 ml

    This concentrated anti-blemish serum-gel blends powerful, proven actives with skin for visible results in just 7 days on acne-prone complexions.

    (32)
    £24.60
    £820.00/l
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara