hot picks
-
Made in France
AvèneAvène Hydrance Moisturising cream SPF30 48-hour hydration 40 ml
Need smart hydration that adapts to your skin’s needs—whatever your skin type, whatever the season? HYDRANCE delivers just that.
£18.47£461.75/l -
Made in France
AvèneAvène My Essentials Gentle Eye Make-up Remover 125ml
Avene Gentle Eye Makeup Remover protects delicate eyelids.
£12.74£101.92/l -
AvèneAvène Couvrance Translucent Mosaic Powder 10g
Corrector of complexion
Translucent mosaic powder
Sensitive skins£20.41£2,041.00/kg -
VichyVichy Dercos Anti-dandruff Shampoo Dry Hair Dry hair 390ml
Dercos.
Anti-dandruff.
Dandruff, itchiness.
Dry hair.
Treatment shampoo.
200ml.£14.84£38.05/l -
WeledaWeleda Stretch mark massage oil 100 ml
Maternity
stretch mark massage oil
Prevention and reduction of stretch marks
All skin types
£16.49£164.90/l -
Phytosun AromsPhytosun Aroms Heartburn and acid reflux Natural Mint Flavour x15 bags
provides instant relief and lasting protection from heartburn and acid reflux
£6.59£0.44/u -
-20%
ListerineListerine Zero Mouth Wash Soft Mint 500ml
Less intense, alcohol-free, LISTERINE® ZERO offers a less pronounced taste than the rest of the range.
Used twice daily in addition to brushing, LISTERINE® ZERO Mouthwash offers a less intense taste with all LISTERINE® effectiveness.£4.18 £5.22£8.36/l -
Made in France
AvèneAvène Hydrance Tinted rich cream SPF30 40ml
Avene Hydrance BB Radiance rich tinted hydrating emulsion moisturizes and corrects small imperfections for sensitive, very dry skin.
£18.13£453.25/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Fluid Spf50+ Normal To Combination Sensitive Skin 50ml
AVENE Sun care fluid ensures a very high protection for sensitive and hypersensitive skin exposed to an intense sunlight.
£13.19£263.80/l -
SolgarSolgar Zinc picolinate 15 mg supports immune defences 100 capsules
A highly absorbable zinc formula.
£14.51£446.46/kg -
Made in France
AvèneAvène Hyaluron Activ B3 Day cream refill cellular regeneration 50 ml
Cellular Regeneration Day Cream refill is concentrated in Hyaluronic Acid and Niacinamide, stimulating cells activity and longevity.
£28.78£575.60/l -
A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phytocyane Progressive anti-hair loss treatment for women 12 x 5 ml
Helps reduce female hair loss while promoting stronger, thicker, healthier-looking hair with 99% naturally derived ingredients.
£35.10£585.00/l -
-17% Made in France
René FurtererRené Furterer Triphasic Anti-hair loss Growth & Strength 90 capsules
Triphasic Caps Anti-Hair Loss Food Supplements by Furterer
£24.84 £29.84£354.86/kg -
NobacterNobacter Shaving Gel Sensitive Skin 150 ml
Triple anti-bacterial, hydrating and protective action. For sensitive skins prone to imperfections. Smoothens skin and limits the risk of suffering from micro-cuts.
£8.78£58.53/l -
Organic Made in France Promo
MelvitaMelvita Eaux Florales Rose Floral Water Spray Bioes 200ml
Organic Rose Floral Water can be applied like a toner to remove make-up and tone the skin before applying your moisturiser.
£11.54£57.70/l -
EucerinEucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Night care 50 ml
EUCERIN
Hyaluron filler night careFills even the deep wrinkles.
£33.49£669.80/l -
WeledaWeleda Babies & Children Gentle Cleansing Gel 2 in 1 Body & Hair 750ml
Gentle cleansing gel for use from birth and for the whole family. 2 in 1: body and hair.
£10.99£14.65/l -
AvèneAvène Couvrance Mosaic Powder Perfect Complexion 10g
Mosaic Powder Perfect Complexion by Avene mattifies your skin, fixes makeup, gives a natural healthy glow.
£20.41£2,041.00/kg -
Made in France
AvèneAvène Cold Cream 24-hour intense hydration lip balm 10ml
Avène Thermal Spring Water moisturizing lip balm protects & beautifies your lips for 24 hours.
£7.25£725.00/l -
CaudalieCaudalie Vineyard Angel shower gel 200 ml
This gentle Vineyard Angel shower gel cleanses even very sensitive skin.
£5.38£26.90/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Hydrating B5 Hydrating B5 Moisture Enhancing Fluid 30ml
Moisture enhancing fluid with hyaluronic acid and vitamin B5.
Increases skin hydration and maximises the benefits of you daily moisturiser.
Ideal for all skin types.
£66.04£2,201.33/l -
-16%
KloraneKlorane Keratincaps Strength and vitality Capsules
To give hair strength and vitality, KLORANE Laboratories have developed KeratinCaps, a new complete formula with Quinine extract, B vitamins, Zinc, Selenium and Keratin to provide the micronutrients essential for strong, healthy hair growth.
£17.35 £20.76£296.58/kg -
Made in France
AvèneAvène Cicalfate Drying Repair Lotion 40 ml
Avene Cicalfate lotion repairs irritated and oozing skin of infants, children and adults.
£10.10£252.50/l -
OemineOemine Krill NKO heart, brain and vision 80 capsules
Pure NKO krill oil with 500mg omega-3 EPA/DHA – a powerful marine antioxidant from 100% natural sources.
£33.06£560.34/kg -
Promo
Mag 2Mag 2 24h Marine Magnesium 2x40 Tablets
24H Marine Magnesium from Mag2 for fatigue and nervousness.
£17.59£274.84/kg -
OemineOemine P.S.O 1000 125 ml
Supports skin health and digestive comfort with its marine lecithin and patience extract formula.
£42.79£342.32/l -
Made in France
SkinceuticalsSkinceuticals Blemish + Age Defense Face serum for wrinkles and imperfections 30 ml
blemish and age defense serum
The unique combination of LHA, salicylic acid and dioic acid controls the production of sebum to reduce blemishes and prevent future rashes.
Glycolic acid and citric acid reduce wrinkles, improve skin texture and reduce irregularities.£77.58£2,586.00/l -
Made in France
AvèneAvène Xeracalm Nutrition Hydrating balm 400 ml
This deeply hydrating balm nourishes sensitive and very dry skin for the whole family, made with 95% naturally derived ingredients.
£18.58£46.45/l -
-12%
EG LaboEG Labo SyntholKiné Massage Roll-on Muscle tension 50ml
SYNTHOLKINE
Well-being
Massage roll-on.
Contains essential oils
Muscle tension
Feeling of warmth
Relaxes efficiently
Nomadic and practical
50 ml£7.25 £8.24£145.00/l -
Made in France
AvèneAvène Sun SPF50 body milk 250 ml
This SPF50+ body milk delivers ultra-high, invisible UVA/UVB protection for sun-safe skin.
£18.07£72.28/l -
Made in France Promo
JuvamineJuvamine Boost Ginseng Taurine 30 effervescent tablets
Juvamine Boost Ginseng Taurine, recognised for its energising effects.
£6.14 -
TheraPearlTheraPearl Heat or Cold Therapy 22.9x7 Cm Eye Mask
THERA PEARL
Eye Masks
Hot or cold therapy
Reusable
Relieves: dry eyes, headaches, sinus problems, swollen eyes
1 piece£12.08 -
A-DermaA-Derma Dermalibour+ CICA - Cleansing foaming gel 200 ml
DERMALIBOUR + Foaming Gel cleanses and soothes irritated and fragile skin.
£11.98£59.90/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72-hour protection aerosol deodorant sensitive skin 2 x 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
£14.18£47.27/l -
50% off 2nd
KloraneKlorane Oats Gentle Dry Shampoo With Oat Milk Powder Chestnut and Brown Hair 150 ml
Klorane Gentle Dry Shampoo with Oat Milk washes your hair without having to wet it for an optimal volume and lightness.
£9.67£64.47/l -
-12%
René FurtererRené Furterer Triphasic Active Grow Hair Growth Accelerator Serum 100 ml
This hair growth accelerator serum naturally stimulates growth for longer, stronger hair.
£38.12 £43.13£381.20/l