hot picks
-
Made in France Promo
BiothermBiotherm Aquasource Cica Nutri Crème Centella asiatica moisturizer Peaux sèches 50ml
Biotherm Aquasource Cica Nutri Redensifying Cream moisturizes your dry skin for 48H.
£31.99£639.80/l -
EstipharmEstipharm Charlotte shower x1
Estipharm Shower Charlotte protects hair during the shower and bath.
£2.98£2.98/u -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Soothing Organic Dermatology Care 40ml
Soothes and reduces sensations of discomfort and overheating, Kola Nut care, balances and moisturises.
£16.16£404.00/l -
AbibAbib Collagen and Rose of Jericho jelly eye patches 50 ml
Boosts collagen production and deeply hydrates skin with vegan peptides and Rose of Jericho for a plump, revitalised look.
£20.32£406.40/l -
KersiensKersiens Vitamins D3 + K2 120 capsules
To prevent osteoporosis and vascular calcification.
£31.84£547.08/kg -
ActipocheActipoche Cold spray temporarily relieves pain 400 ml
Cooling spray that temporarily soothes and relieves pain through cryotherapy
£9.46£23.65/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Dynasty hydrating and nourishing cream 50 ml
Deeply hydrating, brightening and firming cream with rice water, ginseng and ceramides for a radiant, plumped complexion.
£22.52£450.40/l -
Organic
AvrilAvril Solid shampoo for curly hair 60 g
Gently cleanses, tames and nourishes curly hair with organic broccoli and buriti oils for defined, hydrated curls.
£5.54£92.33/kg -
RocRoc Retinol correxion night smoothing serum capsules 30 units
Visibly smooths wrinkles and fine lines with a nourishing anti-ageing formula enriched with retinol, ceramides and antioxidants.
£41.72£3,973.33/l -
Organic
VoltanaturaVoltanatura Herbal Massage Gel 50ml
VoltaNatura is a herbal massage gel to relieve muscle tension.
£8.12£162.40/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Cotton Flower Perfume Water 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..£8.69£579.33/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Fleur d'Oranger Perfume Water 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..£7.92£528.00/l -
Vegan
AbenaAbena Unscented impregnated wipes 30x30cm body hygiene wipes 50 units
Gently cleanses and refreshes skin without water or soap, using pH-neutral wipes suitable for the whole body.
£3.17£0.06/u -
-11%
KloraneKlorane Quinine Strength and vitality 90 capsules
Strengthens fragile hair and nails with a rich blend of quinquina, keratin, biotin and B vitamins to help reduce breakage.
£28.87 £32.28£426.44/kg -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Apricot Blossom Exfoliating Gel 100 ml
Gently removes dead skin cells and brightens the complexion with plant cellulose and hydrating plum blossom water.
£14.23£142.30/l -
Organic Made in France Vegan
Laboratoires De BiarritzLaboratoires De Biarritz Hydra-Protect + Bioes Replumping Face Serum 50ml
The Face Moisturising Serum meets the fundamental needs of the skin, providing intense 24-hour hydration and overall protection against everyday aggressions and skin ageing.
£28.79£575.80/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Vanilla Eau de Parfum 15ml
Treat yourself to vanilla eau de parfum: suave, mysterious, unctuous, luminous, silky, carnal...
£8.69£579.33/l -
IsdinIsdin Flavo-C Vitamin C antioxidant face serum 30 ml
Packed with a potent antioxidant blend to combat photoageing and protect skin.
£59.84£1,994.67/l -
Made in France
BiolaneBiolane Expert Fragrance-free gentle wipes with soothing aloe vera 4 x 60 + 1 free
Gently cleanses and protects baby’s delicate skin with 99% naturally derived ingredients to help maintain its natural balance.
£11.62£0.19/u -
-
Tier price
MedicubeMedicube Kojic Acid Turmeric hydrogel illuminating mask 1 x unit
Brightens and evens skin tone with kojic acid, niacinamide and turmeric while deeply hydrating for a natural, radiant glow.
£5.93£5.93/u -
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Valerian sleep and nervousness aid 150 capsules
Valerian helps promote relaxation and natural sleep without causing dependency.
£16.69£256.77/kg -
Organic
AcorelleAcorelle Children's SPF50 sun spray refill 150 g
Gently protects children’s delicate skin from UVA/UVB rays with natural mineral filters and antioxidant organic karanja oil.
£31.62£210.80/kg -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Glow Serum with Propolis and Niacinamide 30 ml
Calms acne-prone skin, refines pores and evens out skin tone with propolis and niacinamide for a natural glow.
£18.55£618.33/l -
ErborianErborian Ginseng Micro Shot Advanced 0.3% 30 ml
Boosts skin regeneration with ginseng and collagen to smooth wrinkles and improve elasticity in just 7 days.
£34.66£1,155.33/l -
MedicubeMedicube Triple collagen intense hydration serum 50 ml
Smooths wrinkles and firms skin with a triple-collagen formula for deep, long-lasting hydration.
£21.92£438.40/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant Aerosol Deodorant 72h Protection sensitive skin 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
£8.15£54.33/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Rice milk glow lotion 150 ml
Deeply hydrate and protect skin with rice extract while balancing excess oil for a fresh, matte finish.
£20.84£138.93/l -
Vegan
PranarômPranarôm Aromaforce Mandarin-Vanilla Hydroalcoholic Gel Junior 50ml
Pranarom Hydroalcoholic gel with a mandarin and vanilla scent ensures a fast and efficient hand disinfection.
£2.52£50.40/l -
ProrhinelProrhinel Allergy nasal spray 100 ml
Helps relieve allergic rhinitis symptoms and gently cleanses nasal passages with 100% natural seawater and aloe vera.
£8.78£87.80/l -
CalysiaCalysia Hardening nail polish 10 ml
Calysia’s strengthening nail polish fortifies and shields brittle, split or dull nails with a keratin- and bamboo-enriched formula for deep nourishment.
£6.04£604.00/l -
Forte PharmaForté Pharma Forté Royal Manuka honey throat pomegranate flavour 24 chewable tablets
Soothes throat irritation and discomfort with MGO-rich Manuka honey and vitamin C.
£6.48£113.68/kg -
-20% Made in France
A-DermaA-Derma Exomega Soothing cleansing gel 200 ml
Gently cleanses and soothes reactive, eczema-prone skin with Rhealba® oat and helichrysum extract for lasting comfort.
£11.65 £14.57£58.25/l -
-
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Green plum freshness cleansing gel 100 ml
Gently cleanses impurities while hydrating skin with green plum water and mung bean extract for a fresh, radiant complexion.
£14.23£142.30/l -
Organic
FlorameFlorame Organic Ylang-Ylang Floral Water 200ml
Organic Ylang-Ylang Floral Water, renowned for its soothing and rebalancing properties, is a real beauty treasure for caring for mature and fragile skin.
£13.24£66.20/l