hot picks
-
Organic
LadrômeLadrôme Breastfeeding infusion 20 sachets
Naturally supports breast milk production with an organic blend of fenugreek, anise and lemon verbena.
£4.16£138.67/kg -
GranionsGranions Immunity and vitality probiotics 40 capsules
Supports gut microbiome balance and natural defences with probiotics, prebiotics and postbiotics.
£23.72£1,317.78/kg -
Vegan
SolinotesSolinotes Musk Eau de Parfum 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..£8.69£579.33/l -
LadrômeLadrôme Liver comfort infusion 30 g
Naturally supports liver function with an organic blend of dandelion, milk thistle, artichoke and rosemary in a refreshing menthol flavour.
£4.13£137.67/kg -
LadrômeLadrôme Mosquito and tick repellent spray 100 ml
Effectively repels mosquitoes and ticks with natural lemon eucalyptus, safe for use from 6 months old.
£10.88£108.80/l -
LadrômeLadrôme Horsetail aerial parts extract 50 ml
Supports skin health, strengthens hair and helps maintain joint flexibility with field horsetail extract.
£6.56£131.20/l -
Vegan
SolinotesSolinotes Pomegranate Water for Perfumes 15ml
Cute and practical, these are our essentials for travelling light with our cult fragrances!
Always at hand, wear them proudly for a Perfumes (re)touch and revive the notes of the fragrance at any time..£8.69£579.33/l -
BiofloralBiofloral Night Rescue SOS Spray Organic 20 ml
Calm your mind before bed and ease repetitive thoughts with this organic blend of 6 Bach flower essences in a convenient spray.
£16.82£841.00/l -
LadrômeLadrôme Ribwort plantain leaf extract 50 ml
Helps soothe the respiratory tract with traditional ribwort plantain benefits.
£6.56£131.20/l -
-
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Ginseng and Snail Mucin Revitalising Serum 30 ml
Revitalise dull skin with ginseng, niacinamide and snail mucin for a plumped, hydrated and radiant complexion.
£20.86£695.33/l -
Organic
FlorameFlorame Green Correcting Care for Redness 15 ml
Instantly neutralises redness and evens out skin tone with natural green pigments, leaving a flawless, soothed complexion.
£11.89£792,666.67/kg -
Organic
LadrômeLadrôme Herbal Teas Turmeric Mixa Bioes x20 sachets
An Herbal Teas with an intense flavour, combining spicy notes of ginger and turmeric with hot, spicy notes of pepper.
£4.13£137.67/kg -
LadrômeLadrôme Relaxation herbal tea 30 g
This organic herbal tea soothes the nervous system and promotes relaxation with a floral, citrus-infused blend of lemon balm, chamomile, passionflower and verbena.
£4.39£146.33/kg -
Organic Vegan
AlphanovaAlphanova Bébé Giftboxes Water de Senteur Adopt a Koala 50ml
Discover the "Adopt a koala" Giftbox containing organic ALPHANOVA Baby ® eau de senteur and the "Holly" soft toy.
£19.69£393.80/l -
LadrômeLadrôme Sage Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
Ladrôme sage extract helps naturally balance the female hormonal cycle and supports wellbeing during menopause.
£6.56£131.20/l -
ActipocheActipoche Eye and temple heating pad
Relieves headaches, dry eyes and puffy eyelids with targeted hot or cold therapy.
£10.60£10.60/u -
LadrômeLadrôme Horse chestnut seed extract 50 ml
Supports venous circulation and helps relieve heavy legs, thanks to horse chestnut seed extract.
£8.02£160.40/l -
LadrômeLadrôme Lemon balm aerial parts extract 50 ml
Lemon balm extract helps promote relaxation and restorative sleep with its natural calming properties.
£6.56£131.20/l -
Organic Vegan
RespectueuseRespectueuse Mint Eucalyptus Organic Deodorant 50 g
Neutralises perspiration odours for 48 hours with an organic calendula and mint-eucalyptus formula, gentle enough for sensitive skin.
£11.94£238.80/kg -
Biofood BF PetfoodBiofood BF Petfood Dental Bone Snack Dental Chew Bone 15cm X3 x3
dental chew bones x 3
15 cm
- suitable for young dogs and small dog breeds.
- For each dog, from puppy to senior.
£4.72£52.44/kg -
LadrômeLadrôme Prickly pear oil 30 ml
Packed with omega 6 and vitamin E, this rare prickly pear oil deeply hydrates, smooths skin and helps fight signs of ageing with natural antioxidants.
£38.51£1,283.67/l -
ArkopharmaArkopharma Arkocapsules Valerian sleep nervousness and falling asleep 45 capsules
Valerian helps promote natural relaxation and restful sleep without causing dependency.
£6.54£344.21/kg -
LadrômeLadrôme Circulation infusion 30 g
Supports healthy circulation with a certified organic blend of olive leaf, hawthorn, red vine and hibiscus in a perfectly balanced aromatic infusion.
£4.13£137.67/kg -
ThalgoThalgo Men Invigorating Shower 200ml
THALGO Men Force Marine Invigorating Shower gel is ideal after sports, for traveling and for everyday use.
£21.77£108.85/l -
LadrômeLadrôme Chasteberry fruit extract 50 ml
Supports female balance and comfort during the menstrual cycle and menopause with chasteberry fruit extract.
£7.36£147.20/l -
LadrômeLadrôme Milk Thistle Fruit Extract 50 ml
Naturally supports digestion and helps maintain healthy liver function with milk thistle.
£6.56£131.20/l -
Organic Made in France
3 Chenes3 Chênes Ampoules Sleep Relaxation x20
3 Chenes Sleep Relaxation Ampoules reduce anxiety and provide a quality sleep.
£15.52£77.60/l -
SAWESSAWES Sugar-free mint sweets 50 g
Soothes the throat and freshens breath with a 100% natural sugar-free mint and menthol formula.
£4.68£93.60/kg -
LadrômeLadrôme Digestive Comfort Herbal Tea 30 g
This organic herbal tea blends lemon balm, chamomile and peppermint for a naturally fresh, aniseed flavour to support comfortable digestion.
£3.95£131.67/kg -
SAWESSAWES Sugar-free eucalyptus sweets 50 g
Soothes the throat and helps clear airways with natural sugar-free eucalyptus flavour.
£4.68£93.60/kg -
LadrômeLadrôme Arnica macerated oil 100 ml
Soothes and softens dry or irritated skin with the calming benefits of arnica oil in a targeted massage.
£10.99£109.90/l -
AbibAbib PDRN collagen intense hydration lip mask 11 g
Intensely hydrates and plumps lips for up to 4 hours with PDRN and collagen, leaving them full and supple without any sticky feel.
£19.02£1,729.09/kg -
Forte PharmaForté Pharma Vitalité 4G Energising Energy Tangerine flavour 30 chewable tablets
Boost your energy naturally with VITALITÉ 4G DYNAMISANT chewable tablets in a tangerine flavour!£15.38£301.57/kg -
MedihealMediheal Watermide moisture patch lotion tonic pads 100 units
Deeply hydrate and refresh skin with hyaluronic acid and ceramides for a plump, radiant complexion.
£27.00£0.27/u -
LadrômeLadrôme Artichoke leaf extract 50 ml
Supports digestion and promotes healthy liver function with artichoke leaf extract.
£6.56£131.20/l