hot picks
-
AbibAbib Collagen and Rose of Jericho jelly eye cream 30 g
Deeply hydrate the delicate eye area, reduce fine lines and strengthen the skin barrier with collagen, hyaluronic acid and bakuchiol.
£21.56£718.67/kg -
LadrômeLadrôme California poppy flowering aerial parts extract 50 ml
Supports natural sleep and optimal relaxation with the soothing properties of California poppy.
£9.71£194.20/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Soothing Green Tea Serum 30 ml
Instantly soothes sensitive skin and reduces redness with antioxidant green tea and hydrating panthenol.
£25.67£855.67/l -
LadrômeLadrôme Saffron Stigma Plant Extract 50 ml
Saffron extract helps promote relaxation, restful sleep and a positive mindset.
£22.42£448.40/l -
LadrômeLadrôme Epilobe Flowering Aerial Plant Extract 50 ml
Supports urinary comfort and helps maintain normal prostate function with epilobe extract.
£6.56£131.20/l -
Organic Made in France
BabybioBabybio Baby Milks Caprea 1 organic goat's milk powder From 0 to 6 months 400 g
Organic goat’s milk infant formula enriched with omega-3, suitable from birth.
£21.39£53.48/kg -
LadrômeLadrôme Ginkgo leaf extract 50 ml
Supports memory and mental sharpness while promoting healthy circulation, thanks to ginkgo.
£7.91£158.20/l -
LadrômeLadrôme Nausea spray 20 ml
Helps relieve travel sickness and nausea with peppermint essential oil and fresh ginger.
£9.34£467.00/l -
Babynat MaternitéBabynat Maternité Postpartum 60 capsules + 30 capsules
Supports hormonal and physical balance after childbirth with vitamins B6, B12, D, iodine and iron.
£26.74£587.69/kg -
Organic
PranarômPranarôm Aromaforce Organic respiratory syrup 225 ml
Soothes the respiratory tract and throat with a blend of organic eucalyptus, Scots pine and lemon essential oils.
£9.31£41.38/l -
Organic Vegan
AcorelleAcorelle Shimmering Sublimating Oil 100 ml
Nourishes and illuminates skin and hair with organic sunflower and karanja oils for a naturally radiant glow.
£21.00£210.00/l -
LadrômeLadrôme Calendula macerated oil 100 ml
Soothes and softens dry, irritated or sensitive skin with organic calendula oil’s regenerating properties.
£11.05£110.50/l -
OrofluidoOrofluido Argan Light Mask 250ml
Masks Lumière Argan 250ml Orofluido provides shine, nutrition, discipline and softness.
£15.38£61.52/l -
LadrômeLadrôme Fresh ginger rhizome extract 50 ml
Ginger rhizome extract supports digestion, helps prevent nausea and contributes to normal blood sugar levels.
£6.56£131.20/l -
LadrômeLadrôme Witch hazel leaf extract 50 ml
Supports tired legs and helps maintain youthful-looking skin, thanks to witch hazel’s natural properties.
£6.56£131.20/l -
LadrômeLadrôme Rescue Remedy Flower Elixir 30 ml
Helps restore emotional balance during sudden stress or shock with a blend of five Bach flower essences.
£12.97£259.40/l -
CliniqueClinique Take The Day Off Easy eye and lip makeup remover 90 ml
Clinique gentle make-up remover lotion cleanses all make-up, even waterproof.
£19.20£213.33/l -
SolinotesSolinotes Peach Eau de Parfum 15 ml
A captivating fragrance blending sweet gourmand warmth with fresh floral notes, wrapped in green and fruity accents.
£18.71£1,247.33/l -
LadrômeLadrôme Rescue Remedy floral elixir 10 ml
Helps restore emotional balance during shock or intense stress with a blend of 5 Bach flower essences.
£6.92£692.00/l -
Made in France
AlvitylAlvityl Kids Sleep Chamomile German Chamomile Verbena Magnesium cherry flavour 125 ml
Supports restful sleep for children and adults with verbena, chamomile and magnesium.
£12.60£100.80/l -
Beauty Of JoseonBeauty Of Joseon Red Bean Clarifying Mask 140 ml
Clarifies oily skin by minimising pores and excess sebum with red bean extract—rich in saponins—for a refreshed, radiant complexion.
£23.44£167.43/l -
Organic
UbertiUberti Psyllium husk organic seeds 180 g
Supports regular bowel movement and healthy digestion with organic black psyllium husk, naturally rich in mucilage fibres.
£15.82£87.89/kg -
LadrômeLadrôme Joint comfort infusion 30 g
Supports joint comfort with a blend of organic herbs including turmeric, meadowsweet and devil’s claw.
£4.13£137.67/kg -
Made in France
ApiPharmApiPharm Honey and propolis pearls 130 g
Naturally soothes the throat with the comforting blend of honey and propolis benefits.
£5.88£45.23/kg -
GranionsGranions All-in-One Wellbeing and Longevity raspberry and kiwi flavour 146 g
Supports energy, immunity, digestion and gut comfort with 87 natural actives, helping to complete your daily nutritional intake.
£33.71£230.89/kg -
LadrômeLadrôme Slimming infusion 30 g
Supports natural weight balance with a soothing organic infusion of 7 plants, including green tea and cinnamon, for a delicately aromatic drink.
£4.16£138.67/kg -
LadrômeLadrôme Siberian ginseng root extract 50 ml
Siberian ginseng root extract helps reduce physical and mental fatigue while supporting your natural defences.
£9.20£184.00/l -
GranionsGranions All-in-One Beauty and anti-ageing red berries 146 g
Blends superfruits, probiotics and functional mushrooms to support a radiant complexion, healthy digestion and daily energy.
£33.71£230.89/kg -
Organic
BiofloralBiofloral Bach Flowers N°6 Prunus organic Demeter 20 ml
Floral elixir.
N°6 prunusFears and insecurities, due to impulses of uncontrolled and destructive thoughts or acts.
Positive changes: Quiet, peace of mind.£14.05£702.50/l -
Sante VerteSante Verte ActiRub Organic Respiratory Herbal Tea 20 sachets
Supports healthy breathing and soothes the airways with organic thyme and eucalyptus.
£7.85£109.03/kg -
-20%
LadrômeLadrôme Rosemary cineole essential oil 10 ml
Boosts vitality and supports respiratory comfort with the invigorating properties of rosemary cineole essential oil.
£4.99 £6.24£499.00/l -
LadrômeLadrôme Devil's Claw Root Extract 50 ml
Devil’s claw root extract helps maintain joint flexibility and comfort.
£7.58£151.60/l -
Made in France
KersiensKersiens Femina Boost 60 capsules
Supports fertility and reproduction with a tailored formula to meet specific nutritional needs.
£21.89£697.13/kg -
Etat PurEtat Pur UV Filters UV drops SPF30 face 40 ml
Effectively protects skin from UV rays with a 100% mineral formula that leaves a dry, lightweight finish for ultimate comfort.
£26.53£663.25/l -
LadrômeLadrôme Respiratory Comfort Herbal Tea 30 g
Eases breathing and soothes the airways with a blend of organic thyme and gentle botanicals.
£4.39£146.33/kg -
LadrômeLadrôme Castor oil 100 ml
Rich in ricinoleic acid, this castor oil nourishes dry or damaged hair while softening fragile hands and nails.
£9.90£99.00/l