Klorane
-
Made in France 50% off 2nd
KloraneKlorane Quinine Growth-boosting shampoo 400 ml
Boosts hair growth and strengthens density with adenosine and medicinal quinine for healthier, more resilient hair.
£14.35£35.88/l -
KloraneKlorane Baby Detangling shampoo 200 ml
Klorane Baby detangling shampoo gently cleanses and eases brushing
£7.16£35.80/l -
KloraneKlorane Figuier de Barbarie Ultra-hydrating serum 72h hydration & radiance 100 ml
Bask in radiant hair with our cactus fig & hyaluronic acid serum, hydrating for 24 hours and restoring shine to dull, dehydrated locks.
£13.63£136.30/l -
KloraneKlorane Baby Gentle Cleansing Gel 500ml
Klorane Baby Calendula Gentle Cleansing Gel washes your baby's dellicate face, body, bottom and hair.
£7.48£14.96/l -
KloraneKlorane Tinted dry shampoo for chestnut to dark brown hair 150 ml
Dry shampoo with nettle
Oi control
Greasy hair
Brunette to dark hair£9.88£65.87/l -
KloraneKlorane Baby No Rinse Cleansing Water 400ml
KLORANE Bébé No-rinse cleansing water gently washes and protects your baby's skin from drying out.
£7.82£19.55/l -
Made in France
KloraneKlorane Cupuacu Cica-repairing and anti-breakage shampoo organic for extremely dry hair 400 ml
This organic cupuaçu cica-repairing shampoo gently cleanses, nourishes weakened hair and repairs very dry, damaged strands from the first wash.
£11.54£28.85/l -
Made in France
KloraneKlorane Chamomile Spray Blonde Hair 100ml
A natural spray to gradually lighten, shine and detangle blonde hair.
£12.74£127.40/l -
Made in France
KloraneKlorane Flax Linseed Shampoo Bio 400ml
KLORANE Linseed shampoo cleans and detangles without weighing down thin and fragile hair.
£11.54£28.85/l -
Made in France
KloraneKlorane Oats Ultra-soft shampoo All hair types 200ml
Klorane's Ultra-soft Oat Milk Shampoo gently cleanses all hair types.
£6.92£34.60/l -
Made in France
KloraneKlorane Almond Softening Shampoo With Almond Milk Tous types de cheveux 400ml
Klorane Shampoo with almond milk is traditionally known for its hydrating and soothing properties.
£10.98£27.45/l -
Made in France
KloraneKlorane Flax Volumea Conditioner for Fine Hair Bio 200ml
Klorane Organic Flax Fibre Volumea Conditioner is Ultra-Light, to instantly detangle fine hair and reveal lasting volume.
£11.02£55.10/l -
Made in France
KloraneKlorane Centaurée Anti-Yellowing Shampoo Organic Centaury 400ml
Klorane Anti-Yellow Shampoo gives your hair subtle cold reflections.
£11.54£28.85/l -
Made in France Vegan
KloraneKlorane Frangipani flower Replenishing Shower Cream 200ml
KLORANE Nourishing Frangipani shower cream cleanses & replenishes dry to very dry skin.
£3.29£16.45/l -
Made in France
KloraneKlorane Chamomile Highlights Conditioner Blonde hair 200ml
KLORANE Ligntening conditioner with Chamomile repairs, illuminates and instantly detangles blond hair.
£11.87£59.35/l -
KloraneKlorane Cornflower Waterproof Eye Makeup Remover Cornflower Ritual 100ml
2 in 1 makeup remover & eyelash booster
£9.44£94.40/l