🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Klorane

  1. Made in France
    Klorane Peony Soothing conditioner Bioes Sensitive scalp 150 ml
    Klorane

    Klorane Peony Soothing conditioner Bioes Sensitive scalp 150 ml

    The conditioner provides immediate, long-lasting relief for irritated scalps and feelings of discomfort.

    (40)
    £11.02
    £73.47/l
    Out of stock
  2. Made in France
    Klorane Organic Tamanu and Monoi Conditioner Hair exposed to the Sun
    Klorane

    Klorane Organic Tamanu and Monoi Conditioner Hair exposed to the Sun

    Rich After-Sun Balm with Organic Tamanu and Monoï to repair and nourish hair after sun exposure.

    (52)
    £11.99
    £59.95/l
    Out of stock
  3. Made in France
    Klorane Petit Brun Scented Water Giftbox 50ml
    Klorane

    Klorane Petit Brun Scented Water Giftbox 50ml

    Klorane My First Eau de Parfum Gift Set contains a 50ml Petit Brun Perfume and a particularly soft cuddly toy.

    (0)
    £13.70
    £274.00/l
    Out of stock
  4. Organic Made in France
    Klorane Peony Bioes Soothing Light Cream Sensitive Skin 40ml
    Klorane

    Klorane Peony Bioes Soothing Light Cream Sensitive Skin 40ml

    Klorane Organic Peony Light Soothing Cream provides immediate and long-lasting relief for sensitive skin.

    (98)
    £20.69
    £517.25/l
    Out of stock
  5. Organic Made in France
    Klorane Peony Make-up Removers Water Bioes Sensitive Skin 200ml
    Klorane

    Klorane Peony Make-up Removers Water Bioes Sensitive Skin 200ml

    Cleansers, protection, illuminants

    (204)
    £12.42
    £62.10/l
    Out of stock
  6. Organic Made in France
    Klorane Peony Make-up Removers Water Bioes Sensitive Skin 100ml
    Klorane

    Klorane Peony Make-up Removers Water Bioes Sensitive Skin 100ml

    Cleansers, protection, illuminants

    (2)
    £10.44
    £104.40/l
    Out of stock
  7. Klorane Solide Cédrat Shampoo 80g
    Klorane

    Klorane Solide Cédrat Shampoo 80g

    Shampoo Solide forms a creamy lather for simple, efficient cleansing, with invigorating citrus notes.

    (83)
    £9.01
    £112.62/kg
    Out of stock
  8. Made in France
    Klorane Cornflower Cleansing Cream Make-Up Removers 200ml
    Klorane

    Klorane Cornflower Cleansing Cream Make-Up Removers 200ml

    Organic Cornflower Cleansing Cream gently cleanses and removes impurities and make-up from the face and eyes.

    (50)
    £11.32
    £56.60/l
    Out of stock
  9. Organic
    Klorane Baby Bio Calendula Multi-Purpose Oil 200ml
    Klorane

    Klorane Baby Bio Calendula Multi-Purpose Oil 200ml

    Certified ORGANIC multi-use oil with soothing Calendula nourishes, protects, strengthens and gently cleanses the skin.

    (70)
    £12.08
    £60.40/l
    Out of stock
  10. Made in France
    Klorane Figuier de Barbarie Shine dry shampoo dull, dehydrated hair 150 ml
    Klorane

    Klorane Figuier de Barbarie Shine dry shampoo dull, dehydrated hair 150 ml

    Cleanses and revives dull hair with natural absorbant powders, adding instant volume and shine—no rinsing needed.

    (0)
    £11.84
    £78.93/l
    Out of stock
  11. Klorane Baby Soft Cleansing Wipes 3 x 60 units
    Klorane

    Klorane Baby Soft Cleansing Wipes 3 x 60 units

    Gentle cleansing wipes to take with you anywhere.

    (23)
    £13.25
    £0.06/u
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara