AVENE
-
Made in France
AvèneAvène My Essentials Rich Revitalizing Nourishing Cream 50ml
Avene Nourishing Cream with a red fruit extract and shea butter meets the needs of a dry & very dry skin.
£26.10£522.00/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Sun Lotion SPF50 100 ml
Avène’s SPF50 sun lotion delivers very high, invisible protection against UVA and UVB rays.
£14.18£141.80/l -
Made in France
AvèneAvène Tolérance Gel cleansing lotion 200 ml
Avène Tolerance Cleansing Lotion is a perfect cleanser & makeup remover for sensitive to reactive skin.
£9.72£48.60/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Children SPF50+ Spray 400 ml
Children's SPF50 + Sun Spray by Avene lastingly protects their sensitive skin against UV rays.
£25.67£64.18/l -
Made in France
AvèneAvène Xeracalm A.D Lipid Replenishing Cleansing Oil Peaux très sèches 100 ml
Avene Xeracalm Lipid Replenishing Cleansing Oil Reduces feelings of itchiness, soothes redness and irritations caused by skin hyperactivity.
£5.39£53.90/l -
Made in France
AvèneAvène Hyaluron Activ Procedure Rétinal Micro-Lift Eye & Lip Cream 15ml
Micro-Lift Eye & Lip Cream formulated with active ingredients recognised in aesthetic medicine.
£38.41£2,560.67/l -
AvèneAvène Sun Sunsistick KA SPF50+ Peaux sensibles 20g
AVENE Sun Stick KA SPF50+ is a pocket sunscreen for actinic keratosis treatment and prevention.
£16.49£824.50/kg -
Made in France
AvèneAvène My Essentials Gentle Toner Peaux Sensibles 200ml
Refreshes, moisturizes, tones and protects the skin from external aggressions thanks to suspended particles of natural silicates and its humectant. Sensitive, dehydrated skin.
£16.49£82.45/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Mineral cream very high protection fragrance-free for intolerant skin SPF50+ 50 ml
Very high sun protection for sensitive or fragile facial skin.
£14.95£299.00/l -
AvèneAvène Cold Cream Nourishing lip balm 4g
AVENE Nourishing lip balm protects and soothes dry lips.
£5.28£1,320.00/kg -
Made in France
AvèneAvène Body Gentle Shower Gel Sensitive skin 500ml
Avene Body's shower gel cleanses the most delicate skin.
£9.31£18.62/l -
Made in France
AvèneAvène Man Anti-Aging Hydrating Care 50ml
Avene Men Anti-aging moisturizer replenishes and tones your skin.
£30.32£606.40/l -
Made in France
AvèneAvène Sun High Protection SPF30 Spray 200 ml
A high-protection SPF30 sun spray for sensitive skin on the face and body.
£17.04£85.20/l -
Made in France
AvèneAvène Sun Reflexe Spf50+ Sensitive Skin 30ml
Avene Sun Reflex SPF50+ high protection stick is designed for sensitive and hypersensitive skin exposed to an intense sunlight.
£10.56£352.00/l -
AvèneAvène Couvrance Light Mosaic Powder 10g
Light mosaic powder by Avene mattifies and sculpts makeup for your sensitive skin.
£20.41£2,041.00/kg -
Made in France
AvèneAvène Cold Cream Cream 40 ml
Le Cold Cream Cream has soothing, protective and hydrating vertues ; it balances the skin hydrolipidic film ; dry and very dry skins.
£8.24£206.00/l