Easypara Days: up to 30% off your favourites
-
-20% Organic
CattierCattier Nuage Celeste Facial Cleansing Foam 150ml
CATTIER Facial foam deeply cleanses, moisturizes and oftens your delicate skin.
£6.59 £8.24£43.93/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier White Clay Mini Scrub 30ml
Cattier certified organic White Clay Mini Scrub is a gentle exfoliating treatment for a skin free of impurities.
£1.67 £2.08£55.67/l -
-20% Organic
CattierCattier Toothpaste Dentargile Anis Antitartar Toothpaste 75ml
The toothpaste Dentargile strengthens the enamel and prevents tartar formation thanks to clay and anis essential oil combination.
£3.88 £4.84£51.73/l -
-20% Organic
CattierCattier Symphonie Vegetale Organic Biphase Eye And Lip Make-Up Remover 150ml
Cattier two-phase eye and lip cleanser efficiently removes waterproof makeup.
£6.14 £7.68£40.93/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Organic Pink Rose Clay Mini Mask 30ml
Cattier pink clay mini mask gently purifies sensitive and reactive skin.£1.58 £1.98£52.67/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergypar intestinal comfort 250 ml
Ergypar supports digestive comfort and gastrointestinal wellbeing.
£11.20 £13.18£44.80/l -
-16% Made in France
VichyVichy Neovadiol Day cream for menopause mature skin Rose Rose Dull & Mature Skin 50 ml
Vichy Neovalidol fortifying and revitalizing cream is designed for dull and mature skin.
£27.08 £32.09£541.60/l -
-20% Organic
CattierCattier Baby Bioes Micellar Cleansing Water 500ml
Cattier Cleansing Water, certified organic, gently eliminates dirt and leaves Baby's skin clean, soft and fresh in a single step.
£7.03 £8.78£14.06/l -
Promo
BiothermBiotherm Aqua Glow Radiance & hydration sheet mask 31g
Aqua Glow Concentrate mask provides an intense hydration and radiance.
£6.26£201.94/kg -
-20% Organic
CattierCattier Detangling Spray Marshmallow flower 200ml
Cattier Detangling Spray makes styling easier and allows a quick and efficient detangling.
£6.59 £8.24£32.95/l -
-20% Organic Made in France Vegan
CattierCattier Organic Eye & Lip Contour Densifying Target Care Rides instalées 15ml
Cattier Velvety Touch redensifying treatment targets eye and lip areas.
£13.98 £17.48£932.00/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Fast-acting transit support slow transit 30 capsules
Nutergia ERGYTRANSIT Flash ensures a digestive balance, respecting your mucous membranes.
£7.48 £8.78£467.50/kg -
-20% Organic
CattierCattier Cleansing Milk Caresse D'Herboriste Face & Eyes 200ml
CATTIER Caresse d'Herboriste Cleansing Milk efficienty removes make-up and impurities, respecting a natural skin balance.
£7.74 £9.68£38.70/l -
-12% Made in France
VichyVichy Liftactiv B3 anti-wrinkle dark spot corrector serum 30 ml
Reduces wrinkles and dark spots with niacinamide, vitamin Cg and Collagen Specialist peptide – suitable for all skin tones.
£36.18 £41.18£1,206.00/l -
-16% Made in France
VichyVichy Liftactiv Specialist Derme Source Night 50ml
Anti-wrinkle night treatment and firmness for a lasting lifting effect.
Proven effectiveness on all wrinkles, forehead, crow's feet and neck.£26.02 £31.02£520.40/l -
-20% Organic Made in France Vegan
CattierCattier Baby Bébé Bioes Hydrating Cream Face And Body 75ml
Softens and protects the Skin.
£5.18 £6.48£69.07/l -
Made in France Promo
BiothermBiotherm Aquasource + 3-in-1 self-tanning face serum 50 ml
A hydrating 3-in-1 self-tan face serum with hyaluronic acid for a smooth application and natural-looking glow.
£18.86£377.20/l -
-20% Organic Made in France Vegan
CattierCattier Anti-Aging Sleeping Redensifying Cream Bioes 50ml
Lastingly strengthens skin weakened by age.
£18.74 £23.44£374.80/l -
-20% Organic
CattierCattier Shampoo Volume Shampoo 250ml
Cattier Volume Shampoo ensures volume to thin hair, for a denser capillary mass.
£6.07 £7.60£24.28/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergygast stick x20
A soothing blend of botanicals and vitamin B2 to support digestive comfort
£9.80 £11.54£42.98/kg -
-14%
VichyVichy Neovadiol Nourishing anti-sagging day balm 50 ml
Vichy Néovadiol day cream for menopausal skin – a nourishing, lipid-replenishing face balm that helps reduce dark spots for mature skin during menopause.
£30.10 £35.10£602.00/l -
-20% Organic Made in FranceCattier
Cattier Organic Anti-dandruff Willow Wood Shampoo 250ml
This Shampoo permanently eliminates dandruff and prevents irritation, leaving your scalp feeling soothed, clean and naturally balanced.
£5.27 £6.58£21.08/l -
-20%
VichyVichy Neovadiol Multi-corrective Eye and Lip Care
Vichy Multi-corrective skincare product is designed for a delicate eye and lip area.
£19.60 £24.60£1,306.67/l -
-14%
VichyVichy Liftactiv Specialist Collagen-boosting eye serum 15 ml
Vichy collagen-boosting eye serum for a youthful, age-defying look
£30.30 £35.30£2,020.00/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Shampoo Usage Frequent Lait d'Avoine Bio 250ml
Cattier Frequent Use Yoghurt Solution Shampoo 250ml with light texture and mild and delicate foam is suitable for all type of hair to bring softness, suppleness and shine.
£5.20 £6.49£20.80/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Digest comfort 250 ml
ERGYDIGEST is recommended to facilitate digestion and maintain a healthy skin.
£11.20 £13.18£44.80/l -
-20% Organic
CattierCattier Shampoo Dry Hair Organic Bamboo Marrow 250ml
Organic shampoo with bamboo pith for dry hair that nourishes dry hair, improves detangling and has a delicate Perfumes fragrance.
£5.20 £6.49£20.80/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Bio Repairing Mask Dry Hair 200ml
Cattier Bamboo Extract Repairing Mask nourishes and repairs dry hair ends.
£9.64 £12.05£48.20/l -
-20% Organic
CattierCattier Shampoo Coloured Hair Shampoo 250ml
CATTIER Coloured Hair Shampoo preserves radiance, gently cleanses and nourishes.
£5.41 £6.77£21.64/l -
-16% Made in France
VichyVichy Liftactiv Day cream for wrinkles and firming normal to combination skin 50 ml
Plumps skin and reduces wrinkles with hyaluronic acid and vitamin C for intense hydration.
£26.98 £31.98£539.60/l -
-20% Organic
CattierCattier Clay Dry Hands Cream With White Clay 75ml
Cattier Hand Cream moisturises, nourishes and repairs dry and damaged hands.
£4.39 £5.48£58.53/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Organic Rose Aloe Vera Cleansing Micellar Solution 300ml
Perle d'Eau micellar cleansing solution gently removes all impurities and Make-up from the Face.
£6.86 £8.58£22.87/l -
-20% Organic
CattierCattier Gynea Gentle Intimate Cleansing Care 200ml
Cattier Gynea Gentle Intimate Cleansing Care 200ml soap free was specially developed to the daily intimate cleansing of women. It gently cleanses thanks to its ultra-soft formula, with balanced pH and ensures an optimal protection while respecting the intimate balance.
£5.80 £7.25£29.00/l -
-14%
VichyVichy Liftactiv Anti-Pigmentation Day Cream B3 SPF50 50ml
LIFTACTIV ANTI-WRINKLE DAY CREAM B3 SPF50 PREVENTS AND CORRECTS ALL TYPES OF SPOTS AND WRINKLES.
£31.38 £36.38£627.60/l -
-14%
VichyVichy Neovadiol Menopause day cream densifying and lifting normal to combination skin 50 ml
An anti-ageing day cream for mature skin that nourishes, soothes and revitalises to reduce wrinkles and restore density.
£31.26 £36.26£625.20/l -
-20% Organic
CattierCattier Baby Gel Lavant Doux Corps Et Cheveux Bio 500ml
Indication: To cleanse skin and hair of your baby.
£8.62 £10.76£17.24/l