Easypara Days: up to 30% off your favourites
-
-15% Made in France
DexerylDexeryl Moisturising cream for dry skin for very dry or atopic skin 500 g
Hydrates, repairs and protects dry or atopic skin by strengthening the skin barrier with its gentle film-forming action, suitable from 1 month.
£10.75 £12.65£21.50/kg -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergyphilus Gut Comfort 60 capsules
Supports balanced gut flora with 5 live probiotic strains and vitamin B3 for healthy mucous membranes.
£16.73 £19.68£669.20/kg -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergyprotect Intestinal Comfort 60 capsules
Supports digestive comfort and intestinal mucosa health with glutamine, vitamins B2 and B3.
£10.19 £11.98£328.71/kg -
-20% Organic
CattierCattier Organic lip balm 4 g
A nourishing lip balm that repairs, protects and leaves lips soft, smooth and perfectly hydrated.
£2.54 £3.18£635.00/kg -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergy 3 Oméga 3 180 Capsules
Nutergia ERGY 3 is a precious source of wild fish oils (anchovies and sardines), rich in omega-3 essential fatty acids (EPA and DHA).
£20.83 £24.50£167.98/kg -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergyzym Digestive Enzymes 40 gélules
ERGYZYM DR Caps® ensures a normal digestive enzymes functioning.
£11.59 £13.64£724.38/kg -
-20% Organic
CattierCattier Exfoliating Clay Scrub 100ml
The Cattier White Clay Scrub for an exfoliated purified & smoothed skin.
£3.43 £4.30£34.30/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergybase 60 Capsules Minerals And Vitamins Acidité 60 Gélules
ERGYBASE is a complex of basic mineral salts, including magnesium and calcium, which help maintain the framework, and B vitamins.
ERGYBASE may be recommended in cases of acid-base imbalance, poor diet in fruits and vegetables or high protein diet, smoking, stress, sedentary lifestyle.
£11.20 £13.18£311.11/kg -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Gynea Gentle Care Intimal Hygiene Calendula Flower and Organic Geranium 500ml
Thanks to its ultra-soft formula, it gently cleanses, preserves the delicate balance of vaginal flora and respects the sensitivity of the mucous membranes.
£7.00 £8.75£14.00/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Synerbiol Omegas 3 and Omegas 6 60 capsules
SYNERBIOL may be recommended as a source of essential fatty acids.
£10.27 £12.08£237.73/kg -
-22% Made in France
VichyVichy Liftactiv Specialist Collagen Eye Care 15ml
LIFTACTIV COLLAGEN SPECIALIST eye care is enriched with a unique complex of Pro-Collagen active ingredients
£18.10 £23.10£1,206.67/l -
-20% Organic
CattierCattier Clay Face Pink Clay Mask Sensitive Skin Purifying And Clarifying 100ml
Enriched with shea butter, known for its restorative, anti-drying and protective properties and in peppermint with refreshing, antiseptic and stimulating properties, it softens and nourishes the skin, detoxifies and clarifies the skin.
Thanks to the wealth of micronutrients in the clay, it provides minerals and trace elements necessary for the health and radiance of the skin.
£3.16 £3.95£31.60/l -
-15% Made in France
DexerylDexeryl Huile de Douche Apaisante very dry or eczema-prone skin 500 ml
Gently cleanses very dry or eczema-prone skin while soothing itchiness and protecting the skin barrier, with 89% natural ingredients.
£7.86 £9.24£15.72/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Hydrating Body Milk With Shea Butter 500ml
The Cattier body care with geranium and shea butter hydrates, calms and deeply nourishes the skin.
£8.93 £11.16£17.86/l -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Daily Use Extra Soft Shampoo Wheat Proteins 1l
extra mild shampoo
all hair types
£8.48 £10.61£8.48/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Organic Evening Primrose Aloe Vera Body Lotion 500ml
Cattier Firming Body Lotion moisturises, firms and prevents skin ageing.
£8.93 £11.16£17.86/l -
-20% Organic
CattierCattier Toothpaste Dentargile Daily Gum Protection Propolis et Argile Bio 75ml
Daily gum protection.
remineralizing toothpaste
£3.95 £4.94£52.67/l -
-20% Organic
CattierCattier Clay Organic Green Clay and Peppermint Face Mask 100ml
The Cattier Green Clay Mask, enriched with jojoba, peppermint & rosemary oils, is perfect for an oily skin
£3.16 £3.95£31.60/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Organic Vanilla Coco Butter Body Lotion 500ml
This formula, enriched with essential fatty acids and Coco extract, leaves skin soft and supple.
£9.19 £11.50£18.38/l -
-20% Organic
CattierCattier Toothpaste Dentargile Irritated Gums Toothpaste 75ml
CATTIER Dentargile Clay Toothpaste ensures your teeth and gums oral hygiene, revents gingival bleeding, strengthens tooth enamel.
£3.52 £4.39£46.93/l -
-15% Made in France
DexerylDexeryl Nourishing body milk 500 ml
Rich 24-hour nourishing body milk for dry skin, instantly soothes and absorbs quickly.
£11.59 £13.64£23.18/l -
-14% Made in France
VichyVichy Day cream 16 50 ml
Targets 16 signs of ageing and boosts collagen production with rhamnose, Matrixyl and maitake extract for firmer, radiant skin.
£31.38 £36.38£627.60/l -
-20% Organic
CattierCattier Organic Shea Butter 100 % Natural Face Body And Hair 100g
shea butter for hair, body and face
£5.99 £7.48£59.90/kg -
-20% Organic
CattierCattier Toothpaste Dentargile Toothpaste Irritated Gums 75ml
CATTIER Dentargile Toothpaste with Essential Mint Oil preserves healthy teeth & gums, strengthens enamel.
£3.65 £4.56£48.67/l -
-20%
CattierCattier Anti-Aging Organic Lip Care 4g
CATTIER Lip Care is an anti-aging balm that smoothes and redensifies your lips
£2.63 £3.29£657.50/kg -
-11% Made in France
VichyVichy Liftactiv Specialist Collagen specialist 16 anti-ageing serum 30 ml
Boost collagen and reduce signs of ageing with Vichy Liftactiv Collagen Specialist 16 serum, powered by Co-Bonding technology.
£40.99 £46.00£1,366.33/l -
-20% Organic Made in France
CattierCattier Shampoo Organic Rosemary Vinegar for Oily Hair 250ml
This Shampoo, thanks to Vinegar of Plants, eliminates excess Sebum and adds shine and softness while strengthening the hair.
£5.20 £6.49£20.80/l -
-13% Made in France
VichyVichy 16 night anti-wrinkle cream 50 ml
Vichy’s night cream plumps skin and smooths wrinkles with peptides and vitamin Cg, leaving you with a radiant complexion by morning.
£32.66 £37.67£653.20/l -
-15% Made in France
NutergiaNutergia Ergyprosta 60 capsules
Ergyprosta is a food supplement designed to support men’s wellbeing.
£21.64 £25.45£772.86/kg -
-20% Organic Vegan
CattierCattier Clay Organic Black Mask 100ml
Cattier Black Clay Mask, certified organic, is an optimal treatment for city dwellers and dull complexions.
£3.16 £3.95£31.60/l -
-20% A gift for you
CollosolCollosol Eau De Lait Facial cleansing and make-up removal lotion 400ml
Collosol Eau de lait No-rinse cleansing and make-up removal lotion.
£12.23 £15.28£30.58/l -
-15%
VichyVichy Liftactiv Supreme Vitamin C serum 20 ml
Vichy antioxidant serum with 15% pure vitamin C to boost skin’s defence against free radicals.
£27.73 £32.74£1,386.50/l -
-22% Made in France
VichyVichy Liftactiv Eye care [HA] anti-wrinkle firming treatment 15 ml
Targets fine lines, wrinkles and signs of ageing around the eyes for a fresher, more youthful look.
£17.89 £22.90£1,192.67/l -
-20% Organic
CattierCattier Anti Pigmentation Anti-Aging Hand Cream 75ml
Cattier white clay and sea lily anti-pigmentation cream moisturizes and protects while reducing signs of aging.
£4.39 £5.48£58.53/l -
-20% Organic
CattierCattier Organic Aloe Vera Roll-on 24h Deodorant 50ml
Cattier Organic Aloe Vera & Sage Roll-on deodorant brings comfort and freshness for 24 hours.
£4.39 £5.48£87.80/l -
-20% Organic
CattierCattier Oily Scalp Organic Green Clay 250 ml
This shampoo purifies the scalp with green clay, which absorbs excess sebum and eliminates toxins and impurities.
£5.20 £6.49£20.80/l