🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

hot picks

  1. Made in France Vegan
    Lazartigue Colour Protect Radiance Mask 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Colour Protect Radiance Mask 50ml

    Lazartigue Color Potection Mask with camellia oil fixes hair color, prolonging its radiance

    (0)
    £8.68
    £173.60/l
    Out of stock
  2. Made in France Vegan
    Lazartigue Nourish High Nutrition Mask 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Nourish High Nutrition Mask 50ml

    Lazartigue mask with shea butter and babassu intensely softens and nourishes thick dry hair.

    (0)
    £9.49
    £189.80/l
    Out of stock
  3. Made in France Vegan
    Lazartigue Repair Intense Repair Masks 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Repair Intense Repair Masks 50ml

    This intense repair mask with plant-based Keratin, 91% natural origin, repairs damaged and sensitised hair.

    (1)
    £8.78
    £175.60/l
    Out of stock
  4. Made in France Vegan
    Lazartigue Extra Gentle Frequent use shampoo 50ml
    Lazartigue

    Lazartigue Extra Gentle Frequent use shampoo 50ml

    This Extra-soft shampoo with rice milk, 94% natural origin, gently cleanses and adds shine to normal hair.

    (0)
    £6.11
    £122.20/l
    Out of stock
  5. Lazartigue Repair Strength & Shine 3x30 capsules
    Lazartigue

    Lazartigue Repair Strength & Shine 3x30 capsules

    REPAIR Capsules food supplement strengthens₁ the hair and makes it sublime
    1. Thanks to horsetail

    (0)
    £55.64
    £1,041.95/kg
    Out of stock
  6. Darphin Eclat Sublime Cleansing Aroma Balm With Rose Wood 100ml
    Darphin

    Darphin Eclat Sublime Cleansing Aroma Balm With Rose Wood 100ml

    Aromatic cleansing balm

    With rosewood

    purifies deeply and nourishes the skin. 

    (0)
    £62.88
    £628.80/l
    Out of stock
  7. -25%
    Avent Natural Response Glass bottle suitable from 3 to 6 months 2 x 240 ml
    Avent

    Avent Natural Response Glass bottle suitable from 3 to 6 months 2 x 240 ml

    Helps reduce colic and digestive discomfort with an anti-colic teat designed to match your baby’s natural feeding rhythm.

    (497)
    £17.65 £23.53
    £8.82/u
    Out of stock
  8. Compeed Purifying Blemish Control Patch x7
    Compeed

    Compeed Purifying Blemish Control Patch x7

    Purifying Anti-Imperfections* Patches help to purify your skin, absorb excess sebum and exfoliate your skin. *small pimples and blackheads

    (36)
    £9.78
    £1.40/u
    Out of stock
  9. A gift for you
    Phyto Paris Volume Volumising Conditioner Fine and flat hair 175ml
    Phyto Paris

    Phyto Paris Volume Volumising Conditioner Fine and flat hair 175ml

    Detangles and moisturises without weighing down.

    (3)
    £13.19
    £75.37/l
    Out of stock
  10. Vichy Dercos Eco Refill Anti-Dandruff Shampoo for Dandruff and Itching Dry hair 500ml
    Vichy

    Vichy Dercos Eco Refill Anti-Dandruff Shampoo for Dandruff and Itching Dry hair 500ml

    Eco-refill shampoo for treating dandruff and itching in dry hair

    (2)
    £22.61
    £45.22/l
    Out of stock
  11. Clement-Thekan Clémiderm Skin Disinfectant Spray For All Animals 150ml
    Clement-Thekan

    Clement-Thekan Clémiderm Skin Disinfectant Spray For All Animals 150ml

    Skin disinfectant for dogs, cats and other animals.

    (0)
    £13.57
    £90.47/l
    Out of stock
  12. Organic Promo
    Melvita Nectar de Lumière Expert Anti-Taches Serum Bioes 30ml
    Melvita

    Melvita Nectar de Lumière Expert Anti-Taches Serum Bioes 30ml

    This iridescent serum helps to correct and limit the appearance of all types of spots (ageing, Sun, melasma, post-acne, etc.) for an even, radiant complexion.

    (6)
    £34.13
    £1,137.67/l
    Out of stock
  13. Lazartigue Curl Specialist Rich Hydration Masks Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Curl Specialist Rich Hydration Masks Very curly, frizzy or frizzy hair 250ml

    Deeply nourishes and moisturises the fibre while allowing instant detangling. The result is soft, shiny hair with redefined Curls and improved frizz control.

    (0)
    £39.29
    £157.16/l
    Out of stock
  14. Organic Made in France
    Ecoloé Aloe Vera Organic Multi Purpose Cream 150ml
    Ecoloé

    Ecoloé Aloe Vera Organic Multi Purpose Cream 150ml

    Ecoloe Multi-Purpose cream is looking after your skin protecting it against all types of external agressions.

    (0)
    £6.00
    £40.00/l
    Out of stock
  15. Nat&Form Premium Iron Bisglycinate Energy 30 capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Premium Iron Bisglycinate Energy 30 capsules

    Helps reduce fatigue and supports normal energy metabolism with its highly absorbable bisglycinate iron formula.

    (2)
    £7.69
    £141.10/kg
    Out of stock
  16. -15%
    Jean Products Figo First Aid Kits
    Jean Products

    Jean Products Figo First Aid Kits

    A Kits with everything you need.

    (0)
    £5.10 £6.00
    £5.10/u
    Out of stock
  17. Made in France Vegan
    Avène My Essentials Micellar Lotion Sensitive Skin 200ml
    Avène

    Avène My Essentials Micellar Lotion Sensitive Skin 200ml

    AVENE Micellar lotion gently removes impurities and makeup from your face, eyes and lips. 

    (170)
    £8.78
    £43.90/l
    Out of stock
  18. Organic
    A-Derma Biology Organic nourishing skin care 40ml
    A-Derma

    A-Derma Biology Organic nourishing skin care 40ml

    A-Derma Biology Skincare nourishes and strengthens your skin barrier, care with Organic Safflower Oil.

    (1)
    £16.48
    £412.00/l
    Out of stock
  19. Korres Greek Yogurt & Probiotics Foaming Cleansing Cream with Probiotics 150ml
    Korres

    Korres Greek Yogurt & Probiotics Foaming Cleansing Cream with Probiotics 150ml

    Ultra-soft foaming cream cleanser and make-up remover. Very high tolerance for face and eyes. Does not dry out.

    (3)
    £14.84
    £98.93/l
    Out of stock
  20. New
    Biotherm Aquasource Hyalu Plump Gel Hydration gift set normal to combination skin
    Biotherm

    Biotherm Aquasource Hyalu Plump Gel Hydration gift set normal to combination skin

    A complete routine for hydrated, purified, and glowing skin with hyaluronic acid.

    (193)
    £29.90
    Out of stock
  21. New
    Clinique Smart Clinical Repair Anti-ageing lift & firmness gift set 65 ml
    Clinique

    Clinique Smart Clinical Repair Anti-ageing lift & firmness gift set 65 ml

    Reduces the look of wrinkles and firms skin with peptides and hyaluronic acid.

    (0)
    £78.74
    £1,211.38/l
    Out of stock
  22. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Temporary Hair Loss Set 300 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Temporary Hair Loss Set 300 ml

    Lazartigue’s reactive hair loss set offers a natural, effective solution for temporary shedding.

    (0)
    £43.93 £54.91
    £146.43/l
    Out of stock
  23. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Progressive Anti-Hair Loss Set 300 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Progressive Anti-Hair Loss Set 300 ml

    The THICKER anti-hair loss serum and FORTIFY strengthening shampoo work together to combat progressive hair thinning.

    (2)
    £54.59 £68.24
    £181.97/l
    Out of stock
  24. -20% Made in France Vegan
    Lazartigue Fortify Eco Recharge Fortifying Shampoo Anti-Hair Loss Supplements 500ml
    Lazartigue

    Lazartigue Fortify Eco Recharge Fortifying Shampoo Anti-Hair Loss Supplements 500ml

    This Fortify eco-refill, formulated with 94% natural ingredients, cleanses, energises the scalp and stimulates hair growth.

    (0)
    £19.86 £24.83
    £39.72/l
    Out of stock
  25. Boho Essential duo palette 9g
    Boho

    Boho Essential duo palette 9g

    A unique 2-in-1 product, with 1 side of sculpting powder to define the contours of the Face and 1 side of Highlighter to illuminate the complexion.

    (0)
    £11.76
    £1,306.67/kg
    Out of stock
  26. Boho Organic kohl kajal 3.5g

    Multiple choice

    Boho

    Boho Organic kohl kajal 3.5g

    Khôl kajal offers a range of Make-up possibilities, from the most natural to the most intense.

    (1)
    £0.00/kg
    Out of stock
  27. Made in France
    ENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin Oil Combination to Oily Skin 20ml
    ENO Laboratoire Codexial

    ENO Laboratoire Codexial Enoliss Perfect Skin Oil Combination to Oily Skin 20ml

    Anti-imperfection Smoothing oil.

    (14)
    £34.76
    £1,738.00/l
    Out of stock
  28. Darphin Stimulskin Plus Absolute Regeneration Serum 30ml
    Darphin

    Darphin Stimulskin Plus Absolute Regeneration Serum 30ml

    Absolute Regenerating Serum by Darphin, enriched with a botanical complex, redesigns your face contours.

    (1)
    £197.39
    £6,579.67/l
    Out of stock
  29. Lierac Lift Integral Replenishing Night Cream Refill All Skin Types 50ml
    Lierac

    Lierac Lift Integral Replenishing Night Cream Refill All Skin Types 50ml

    Intensely nourishes skin without a greasy finish, even sensitive skin.

    (1)
    £30.91
    £618.20/l
    Out of stock
  30. -15%
    Vog Protect First Aid Kits
    Vog Protect

    Vog Protect First Aid Kits

    20-piece Kits for 3 to 5 people.

    (0)
    £9.25 £10.88
    £9.25/u
    Out of stock
  31. Phytosun Aroms Long-Lasting Action Gel 100ml
    Phytosun Aroms

    Phytosun Aroms Long-Lasting Action Gel 100ml

    Nourishes and soothes the Skin - Provides lasting relief for the back, neck, hips, knees, legs, arms and elbows - Formula 95% natural origin

    (0)
    £12.08
    £120.80/l
    Out of stock
  32. Phytosun Aroms Triple Action Anti-Stress with essential oils 30 capsules
    Phytosun Aroms

    Phytosun Aroms Triple Action Anti-Stress with essential oils 30 capsules

    PHYTOSUN AROMS invites for a RELAXATION and improves STRESS RESISTANCE thanks to valerian extract and essential oils of lavender, petit grain and neroli.   

    (2)
    £7.68
    £640.00/kg
    Out of stock
  33. Made in France
    Avène Tolerance Hydra-10 Hydrating cream dry to very dry skin 40 ml
    Avène

    Avène Tolerance Hydra-10 Hydrating cream dry to very dry skin 40 ml

    Deeply hydrates very dry to extremely dry skin for 48 hours with hyaluronic acid while protecting the skin’s microbiome.

    (174)
    £17.54
    £438.50/l
    Out of stock
  34. Made in France Vegan
    Lazartigue Clear Intensive Treatment Shampoo Anti-Dandruff 250 ml
    Lazartigue

    Lazartigue Clear Intensive Treatment Shampoo Anti-Dandruff 250 ml

    Instantly treats and eliminates dandruff without damaging the scalp.

    (0)
    £17.26
    £69.04/l
    Out of stock
  35. -15%
    Christophe Robin Colour Shield Ritual Masks with camu-camu berries Coloured, bleached or highlighted hair 200ml
    Christophe Robin

    Christophe Robin Colour Shield Ritual Masks with camu-camu berries Coloured, bleached or highlighted hair 200ml

    This creamy-textured Masks helps to preserve colour radiance like the first day of colouring, leaving hair with a glossy, lustrous finish.

    (35)
    £22.27 £26.21
    £111.35/l
    Out of stock
  36. Lazartigue Clear Normalising Shampoo Film-coated hair 250ml
    Lazartigue

    Lazartigue Clear Normalising Shampoo Film-coated hair 250ml

    Maintains the balance of the scalp and prevents the recurrence of dandruff.

    (0)
    £19.79
    £79.16/l
    Out of stock
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara