hot picks
-
Babynat MaternitéBabynat Maternité Preconception 60 capsules + 30 capsules
Supports fertility and helps prepare for pregnancy with a formula enriched in zinc, vitamin B6, folic acid and selenium.
£26.74£575.05/kg -
Organic Made in France
VitabioVitabio Cool Fruits Cool Fruit Children Compotes In Flasks Dès 3 Ans 12x90g
Cool Fruit are delicious fruit specialities that accompany Children in all their activities.
£11.36£90.87/kg -
Mousti'KillMousti'Kill Mosquito repellent bracelets
Naturally repels mosquitoes for up to 15 days with geranium, citronella and lavender essential oils.
£10.68£6.41/u -
CavaillèsCavaillès Deodorant stick 50 g
Provides 48-hour odour protection with a non-sticky balm texture, keeping sensitive underarms fresh all day.
£13.07£313.60/kg -
New Made in France
Vitavea SantéVitavea Santé Six-source magnesium 60 capsules
Helps reduce tiredness and supports the nervous system with six highly absorbable forms of magnesium and vitamin B6.
£9.92£450.91/kg -
Vegan
KorresKorres Blue Eau de Toilette 50 ml
Escape to the Mediterranean with fresh citrus, sea salt and natural ingredients in this bright, biodegradable fragrance.
£28.90£693.60/l -
-25% Organic
Flora NaturaFlora Natura Black radish 120 capsules
A food supplement designed to harness the traditional benefits of black radish.
£12.88 £17.17£330.26/kg -
EafitEafit Protein bar
A protein-packed energy bar with cashews and peanuts to fuel performance and endurance while satisfying your taste buds.
£2.84£85.25/kg -
MartidermMartiderm Proteos Screen SPF50+ 40 ml
Effectively protects against UVA/UVB rays and signs of ageing with a light-tinted matte finish for an even, radiant complexion.
£40.56£1,216.75/l -
10% from 2
Natural NutritionNatural Nutrition Moringa oil Goût Cassis 250ml
Deeply nourishes skin and enhances hair with 100% pure moringa oil, rich in omega-9.
£15.90£318.00/l -
New
MyVariationsMyVariations Water flosser for adults
Gently cleans sensitive gums with a customisable routine—3 intensity levels plus a soothing massage mode.
£0.00/uOut of stock -
New
OnagrineOnagrine CC Cream 40 ml and Gentle Cleansing Jelly 200 ml Gift Set
Corrects imperfections, hydrates and mattifies for a natural all-day finish while gently cleansing skin.
£0.00/lOut of stock -
New -20%
A-DermaA-Derma Exomega Ultra-calming serum 30 ml
Instantly soothes reactive skin and strengthens its resistance with oat and helichrysum to reduce redness and tightness
£23.62 £29.52£787.33/l -
New -20%
LazartigueLazartigue Thicker Anti hair loss spray 50 ml
Helps create denser hair and reduces hair loss with Capixyl™ and Redensyl™.
£52.70 £65.88£1,054.00/l -
AventAvent Natural Response Night Time flow 3 bottle 3 to 6 months
Encourages natural feeding and reduces colic with its anti-colic valve and ergonomic design
£8.99£10.79/u -
New
Roger & GalletRoger & Gallet Room fragrance 100 ml
Create a calming, stress-relieving atmosphere with natural myrrh extract.
£17.52£210.20/l -
New A gift for you A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Color Gloss Care Mask 200 ml
Neutralises brassy and yellow tones while nourishing hair with violet pigments.
£19.58£117.50/l -
-2%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-Lice Emergency Kit
Naturally removes head lice and nits in 5 minutes with a mechanical action and coconut oil.
£48.42 £49.56£242.10/l -
-5%
Docteur PouxDocteur Poux Treating anti-lice shampoo power 5 family size 200 ml
Eliminates 100% of lice and eggs in one application with coconut oil
£22.26 £23.40£111.30/l -
-7%
Docteur PouxDocteur Poux Travel anti-lice treatment shampoo Power 5 100 ml
Eliminates 100% of head lice and eggs in one application with coconut oil.
£15.54 £16.68£155.40/l -
-5%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-Poux spray power 5 100 ml
Eliminates 100% of head lice and eggs in just 5 minutes with a plant-based mechanical action.
£21.54 £22.68£215.40/l -
-5%
Docteur PouxDocteur Poux Anti-Poux Lotion With Applicator Power 5 100 ml
Eliminates 100% of head lice and eggs in just 5 minutes with a natural mechanical action.
£21.06 £22.20£210.60/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Repair elixir shampoo gift set
Nourishes and transforms dry hair with 7 precious botanical oils.
£24.00£160.00/l -
New A gift for you
Phyto ParisPhyto Paris Phyto7 Gift Set Elixir Intense + Shampoo
Deeply nourishes and tames dry, damaged hair with 7 precious botanical oils.
£24.00£160.00/l -
-9%
EstipharmEstipharm Aloe vera cold wax strips 20 units
Removes even short hairs while soothing skin with aloe vera.
£9.76 £10.75£0.49/u -
New
CliniqueClinique Daily Calm Tinted balm lips and cheeks 5 ml
Soothes and hydrates sensitive lips and cheeks with a natural tint of colour.
£21.64£5,194.00/l -
New
CliniqueClinique Daily Calm Soothing balm foundation 30 ml
Smoothes, soothes and hydrates sensitive skin with hyaluronic acid and botanical extracts
£36.23£1,449.33/l -
New
VichyVichy Clinical Control Sensitive extreme antiperspirant roll-on Peaux Sensibles 50 ml
Offers up to 4 days’ long-lasting protection for sensitive underarms after hair removal or shaving, with no alcohol or fragrance.
£14.16£283.20/l -
New Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Intensive Pro-Collagen Care Refill 50 ml
Boosts and protects collagen for firmer, more radiant skin with retinol-like and hyaluronic acid.
£59.00£1,180.00/l -
New Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Intensive Pro-Collagen Care 50 ml
Boosts and protects collagen for firmer, more radiant skin with retinol-like and hyaluronic acid.
£69.00£1,380.00/l -
New Organic
PatykaPatyka Age Specific Intensif Recharge Fundamental Lift Plumping Serum 30 ml
Plumps skin and reduces wrinkles with hyaluronic acids and polyglutamic acid
£59.00£1,966.67/l -
New
GaranciaGarancia Etoile du Jour Recharge Supreme Rose Volumising Rich Cream 40 ml
Fights signs of ageing and plumps skin with hyaluronic acid and peptides.
£75.48£1,887.00/l -
New
GaranciaGarancia En Deux Coups De Baguette Recharge micellar cleansing water 400 ml
Gently cleanses, removes make-up and hydrates while soothing skin with prebiotics and polysaccharides.
£14.28£35.70/l -
New Made in France
BiodermaBioderma Atoderm AD Intensive balm 400 ml
Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.
£16.97£42.42/l -
New Made in France
BiodermaBioderma Atoderm AD Intensive balm 200 ml
Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.
£11.75£58.75/l -
New Made in France
BiodermaBioderma Atoderm AD Intensive balm 75 ml
Immediately soothes and restores the skin’s lipid barrier.
£6.98£93.07/l