hot picks
-
New Made in France
Grand beauGrand beau Hypoallergenic night pad 10
Effective protection and a secure fit all day for sensitive skin, with an organic cotton top sheet, leak guards and bio-based materials.
£3.92£0.39/uOut of stock -
New Made in France
Grand beauGrand beau Hypoallergenic ultra-thin regular sanitary pad 14
Effective, gentle daily protection for sensitive skin, with a GOTS-certified organic cotton top sheet and bio-based materials of plant origin.
£3.92£0.28/uOut of stock -
NewGarancia
Garancia Mysterieux lifting-effect kit
Smooths, plumps and firms the skin for a visible lifting effect, combining an enzymatic micro-peel with snake venom peptide.
£35.88£652.36/lOut of stock -
New
GaranciaGarancia Star volumising ritual kit
Volumising anti-ageing ritual that reduces the appearance of deep wrinkles, combats loss of firmness and restores radiance to the face and neck.
£41.88£761.45/lOut of stock -
New
Phyto-ActifPhyto-Actif Acerola Plus 500 + vitamin C 100 tablets
Provides 500 mg of vitamin C, helping reduce fatigue, support the immune system and promote iron absorption and collagen formation.
£21.48£56.53/kgOut of stock -
New
Phyto-ActifPhyto-Actif Acerola Plus 500 + vitamin C 24 + 12 tablets
Provides 500 mg of vitamin C to help reduce tiredness and support normal immune system function.
£9.48£69.30/kgOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Active PImple Patch x 9
Reduces the appearance of spots in just 4 hours with dual microneedle and hydrocolloid technology, combined with salicylic acid, azelaic acid and niacinamide.
£19.08£2.12/uOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Bio Collagen Mask x 1
Provides intense hydration, with 127% more hydration after 4 hours, while tightening pores and brightening the complexion with hyaluronic acid, collagen and niacinamide.
£29.52£29.52/uOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Glass Skin 60 capsules
Brightens and evens out the complexion with glutathione and vitamin C for a lasting glow and more even-looking skin.
£35.88£1,840.00/kgOut of stock -
New
BiocyteBiocyte Exfoliating toner pad x 50
Gently exfoliates and hydrates with plant-based AHAs and BHAs and niacinamide, helping to smooth skin texture, minimise the appearance of pores and soothe.
£30.00£0.60/uOut of stock -
New
DermatixDermatix 5-in-1 healing cream 32 g
Forms a protective barrier, supports faster re-epithelialisation, relieves pain and helps reduce the risk of scarring.
£65.47£2,045.94/kgOut of stock -
EstipharmEstipharm Pocket nail buffer 2
The pocket nail buffer is the ideal partner for keeping your nails looking beautiful.
£2.75£2.75/u -
Made in France
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Micellar water sensitive skin 2 x 400 ml
La Roche-Posay Toleriane Micellar Water transforms sensitive skin cleansing with ultra-effective yet exceptionally gentle makeup removal.
£21.29£26.61/l -
GaranciaGarancia Incredible Softness Tinted Fluid SPF50+ 40 ml
Protects skin from UV and blue light while unifying the complexion with a universal tint and combating signs of ageing with hyaluronic acid.
£18.47£461.75/l -
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane 48h Hydration Dermallergo Soothing Facial Fluid Peaux sensibles ou allergiques, normales à mixtes 40ml
La Roche Posay Toleriane Dermallergo is a soothing moisturizing skincare, designed for allergic or sensitive, normal to combination skin.
£18.46£461.50/l -
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Dermallergo 48H Intense Hydration Eye Contour Care Peaux Sensibles 20ml
La Roche Posay Dermallergo intense soothing moisturizing eye contour soothes itchy sensations, repairs your skin barrier in 1 hour.
£16.25£812.50/l -
Made in France
BiodermaBioderma Sebium Foaming gel oily and combination skin 400 ml
Gently cleanses combination to oily skin with micellar technology and a copper-zinc purifying duo, removing excess sebum without drying.
£11.53£28.82/l -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72h Protection Roll-On sensitive skin 2 x 50 ml
Effectively controls intense perspiration and neutralises odours for 72 hours, keeping skin fresh and comfortable—even sensitive skin.
£13.19£131.90/l -
Tier price
BiodanceBiodance Bio collagen gelled tissue mask firming 1 unit
Deeply hydrate and firm skin with collagen, hyaluronic acid and adenosine for a smooth, plumped texture.
£5.93£5.93/u -
Made in France
René FurtererRené Furterer Triphasic Longevity anti-hair loss shampoo 200 ml
Stimulates hair density and slows hair loss with iris and ginseng extracts for stronger, thicker hair.
£13.03£65.15/l -
SolgarSolgar Vitamin D3 1000 IU immune support, bones and cartilage 100 capsules
Vitamin D3 helps support your immune system.
£16.49£277.14/kg -
Made in France
La Roche-PosayLa Roche-Posay Toleriane Micellar Water sensitive skin 2 x 400 ml
Gently cleanses and removes makeup from sensitive skin with micellar technology, enriched with soothing, hydrating glycerin.
£21.29£26.61/l -
SolgarSolgar Zinc picolinate 15 mg supports immune defences 100 capsules
A highly absorbable zinc formula.
£14.51£446.46/kg -
EtiaxilEtiaxil Antiperspirant 72-hour protection aerosol deodorant sensitive skin 2 x 150 ml
Effectively controls intense sweat and odour for 72 hours—even on sensitive skin—with no alcohol or residue.
£14.18£47.27/l -
Omega PharmaOmega Pharma A-PAR disinfectant antiparasitic 200 ml
Disinfects clothing and bedding against fleas, bed bugs, scabies mites and lice
£17.38£86.90/l -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Light Dermatological Moisturising Cream 40ml
A-Derma Biology Light dermatological cream: 24-hour hydration, balances and moisturises, eliminates pollution particles.
£15.38£384.50/l -
Made in France
KloraneKlorane Aquatic Mint Detox shampoo organic 400 ml
Klorane Dry Detox Shampoo with Organic Aquatic Mint instantly refreshes urban-exposed hair.
£10.98£27.45/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Chondro-Aid Roll-on 60 ml
Chondro-Aid® Flash Roll-On with CBD supports muscle and joint relaxation before or after exercise, with easy roll-on application.
£10.99£183.17/l -
Made in France
ArkopharmaArkopharma Chondro-Aid Flash cream
Soothes and relaxes muscles with an instant cooling effect and long-lasting warmth, thanks to CBD and natural active ingredients.
£10.99£183.17/l -
SolgarSolgar Skin, Nails, Hair beauty supplement 120 tablets
Solgar Skin, Nails & Hair provides essential nutrients to support healthy hair, glowing skin and strong nails, featuring clinically tested OptiMSM® for visible results.
£28.66£170.60/kg -
Tier price
BiodanceBiodance Caviar PDRN rejuvenating gelled sheet mask 1 x unit
Boosts cell renewal while restoring firmness and radiance to the skin, powered by PDRN and caviar extract.
£6.12£6.12/u -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Micellar Dermatological Cleansing Water 400ml
A-Derma Biology Micellar Water Gently cleanses & removes make-up without drying, rebalances and moisturises.
£11.82£29.55/l -
Organic
AlphanovaAlphanova Bébé Spray Solaire Bébé SPF50 Bio 100g
Immediately protects babies’ sensitive skin with a lightweight, water-resistant hypoallergenic mineral barrier.
£18.59£185.90/kg -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Moisturizing Rich Cream 40ml
A Derma Biology Rich dermatological cream: Moisturises for 24 hours, rebalances and hydrates, eliminates pollution particles.
£15.38£384.50/l -
Tier price
BiodanceBiodance Hydro Cera-Nol soothing and hydrating gelled tissue masks 1 x unit
Deeply hydrate and soothe sensitive skin with hyaluronic acid and panthenol, strengthening the skin barrier for a radiant, glowing complexion.
£5.93£5.93/u -
Organic
A-DermaA-Derma Biology Organic Anti-Redness Dermatology Care 40ml
A-derma Organic Anti-Redness Dermatology Care soothes, reduces and limits the appearance of redness with a Mandarin Extract.
£16.38£409.50/l