Organic Bach Flower
-
Organic
BiofloralBiofloral Bach Flowers N°10 Wild Crab Apple Organic Demeter 20 ml
Feeling of intoxication or impurity, of shame, and need to purify oneself. Positive changes: Inner Pureté, spiritual evolution.
£12.30£615.00/l -
Organic
BiofloralBiofloral Bach Flowers No.15 Organic Holly Demeter 20 ml
Feelings of jealousy, anger, suspicion and revenge.Positive changes : Authentic love, forgiveness, understanding.
£12.30£615.00/l -
Organic
BiofloralBiofloral Red Chestnut Bach Flowers N°25 Organic Demeter 20 ml
Fears and insecurities, excessive concern for the well-being of others, especially those close to you, with fear of the worst. Positive changes: Confiance in life, Serenity.
£12.30£615.00/l -
Organic
BiofloralBiofloral Walnut Bach Flowers No. 33 Organic Demeter 20 ml
Floral elixir.
No. 33 Walnut.Hypersensitive and suggestible, need protection against external influences and during the period of change.
Positive changes: Releasing links with the past, helping change.£12.30£615.00/l -
Organic
BiofloralBiofloral No 9 Clematis Bio Demeter Flower of Bach Vitalite Joie De Vivre 25ml
Lacks interest in the present, lives in a dream world, lacks connection with reality. Positive changes: Helps to live in the present moment.
£9.89£395.60/lOut of stock -
Organic
BiofloralBiofloral SOS peaceful night organic 20 ml
Calms the mind before bed and eases repetitive thoughts with a blend of 6 organic Bach flowers.
£14.84£742.00/lOut of stock -
Organic Vegan
KosmeoKosmeo Bach flowers No. 39 emergency remedy granules 120 granules
Helps manage sudden emotions in emergency situations.
£12.64£2,006.35/kgOut of stock