VICHY
-
VichyVichy Capital Soleil SPF50+ Invisible Fluid Spray 200ml
Looking for a Suncare product that combines very high UV protection with unrivalled sensorial qualities? Discover Vichy Capital Soleil Invisible Fluid Spray.
£17.48 -
Made in France
VichyVichy Normaderm 3-in-1 exfoliating cleansing mask 125 ml
This 3-in-1 mask cleanses, exfoliates and mattifies with clay and soothing actives to clarify skin and unclog pores.
£10.98£87.84/l -
Made in France
VichyVichy Capital Soleil Face Protective Emulsion SPF50 50 ml
Tinted SPF50 sunscreen offers a dry-touch texture for a long-lasting, natural matte finish. Non-comedogenic sunscreen. Ideal for combination to oily skin.
£13.74£274.80/l -
VichyVichy Neovadiol Nourishing anti-sagging day balm 50 ml
Vichy Néovadiol day cream for menopausal skin – a nourishing, lipid-replenishing face balm that helps reduce dark spots for mature skin during menopause.
£35.10£702.00/l -
-15%
VichyVichy Dercos Après-shampoing Traitant Anti-pelliculaire Cheveux & Cuir Chevelu 200ml
Dercos.
Anti-dandruff.
Dandruff, itchiness.
Normal to greasy hair.
Advanced action shampoo.
200ml.£11.74 £13.74£58.70/l -
VichyVichy Neovadiol Multi-corrective Eye and Lip Care
Vichy Multi-corrective skincare product is designed for a delicate eye and lip area.
£24.60£1,640.00/l -
Made in France
VichyVichy Purete Thermale Mineral Micellar Water Sensitive Skin 400ml
In a single gesture, cleans perfectly and removes face and eyes make up.
£13.14£32.85/l -
VichyVichy Liftactiv Specialist Collagen-boosting eye serum 15 ml
Vichy collagen-boosting eye serum for a youthful, age-defying look
£35.30£2,353.33/l -
VichyVichy Capital Soleil UV Aqua Invisible hydrating SPF50 spray 200 ml
Vichy’s invisible SPF50 hydrating spray offers high UV protection while keeping skin moisturised and fresh.
£20.34£101.70/l -
Made in France
VichyVichy Deodorants Intensive 72-hour roll-on antiperspirant sensitive skin 50 ml
Struggling with excessive sweating? Vichy’s 72-hour roll-on antiperspirant keeps you dry all day and is hypoallergenic.
£9.34£186.80/l -
VichyVichy Mineral 89 Overnight recovery moisturising cream 50 ml
Vichy Mineral 89 Night Cream revives skin overnight for a radiant, refreshed complexion.
£25.56£511.20/l -
-12%
VichyVichy Dercos Anti-Dandruff Detangling Treatment Shampoo 390ml
2-in-1 anti-dandruff treatment shampoo that helps rebalance the microbiome and eliminates 100% of visible dandruff from the 1st application
£15.25 £17.26£39.10/l -
Made in France
VichyVichy Ideal Soleil Hydrating Sun Protective Water SPF30 200ml
VICHY Capital Soleil Protective moisturizing water spray offers a high SPF30 protection & moisturizes with a hyaluronic acid.
£16.37£81.85/l -
Made in France
VichyVichy Thermal Water Mineralizing Spa Water 300ml
Vichy Thermal Spa Water stimulates our body's defenses and soothes irritations.
£9.89£32.97/l -
Made in France
VichyVichy Capital Soleil Invisible SPF50+ sunscreen
High-protection SPF50+ facial sunscreen in a convenient stick format.
£11.96£1,328.89/kg -
VichyVichy Man Extreme 96-hour antiperspirant 125 ml
Extreme 96-hour antiperspirant spray for men, offering long-lasting protection.
£10.99£87.92/l