Baby corner
-
UriageUriage Bébé 1st Soothing Cleansing Oil 500ml
URIAGE Baby Soothing Cleansing Oil protects your epidermis, soothes itching sensations, dry to atopic skin.
£13.08£26.16/l -
UriageUriage Bébé Physiological Serum Unidose 18x5ml 75ml
physiological serum for gentle eye and blocked noses cleaning in case of allergies or infections.
£2.98£39.73/l -
UriageUriage Bébé 1st Repairing Drying Spray 100ml
Uriage Thermal Water helps rapidly restore skin comfort by preventing over-infection of wet areas.
£8.47£84.70/l -
UriageUriage Bébé Cradle Cap Care Soothing Regulating Cream 40ml
URIAGE
Cradle Cap Care gently eliminates cradle cap, calms scalp irritation and regulates the cutaneous flora.
40ml£9.88£247.00/l -
UriageUriage Bébé Baby Foaming And Cleansing Soap Free Cream Face Body And Scalp500 Ml 500ml
Uriage Crème Lavante Foaming and Cleansing Soap Free Cream is a gently cleansing care specially formulated for face, body and scalp of infants and babies.
£10.45£20.90/l -
UriageUriage Xémose C8+ 1st Baby Oleo Soothing Anti Itching Balm 200ml
URIAGE Baby anti-itching balm, enriched with Uriage Thermal Water and shea butter, nourishes & soothes.
£13.27£66.35/l -
UriageUriage Bébé 1st Solide Cleansing Cream 125g
Solid cream cleanser that cleanses and protects Baby's delicate skin in the shower.
£4.94£39.52/kg -
UriageUriage Bébé First Cleansing Cream 2 x 500 ml
Gently cleanses babies’ delicate skin with a natural thermal water, organic edelweiss and shea butter blend to lock in moisture.
£22.24£22.24/l -
UriageUriage Bébé 1st Peri-Oral Treatment 30ml
Uriage Thermal Water + organic Edelweiss formula, combined with a patented TLR2-Regul, soothes minor irritations, reduces redness and durably protects your baby's delicate skin.
£6.92£230.67/l -
UriageUriage Baby Care 1 St Scented Water + Free Cuddly Lovey 50 ml
Ma première eau de soin parfumée
_x000D_Eau de soin 50 ml + marmot soft toy
_x000D_Enriched with thermal spring water
£12.90£129.00/lOut of stock