DUCRAY
-
Made in France
DucrayDucray Ictyane Nutritive emollient cream for dry to very dry skin 200 ml
The nutritive emollient cream intensely nourishes the skin.
£11.54£57.70/l -
Made in France
DucrayDucray Dexyane Emollient Balm Very Dry Skin With A Tendency To Atopic Eczema 400ml
This anti-scratch emollient balm soothes irritation caused by dry skin, and effectively nourishes, repairs and soothes your Skin.
£19.79£49.48/l -
DucrayDucray Keracnyl Foaming face wash for oily skin 200 ml
KERACNYL FOAMING GEL is a cleansing gel designed for the acne-prone skin hygiene.
£8.68£43.40/l -
DucrayDucray Keracnyl Keracnyl Purifying Lotion Oily Skin Prone To Imperfections Ducray 200ml
Keracnyl Purifying Lotion is a two-in-one treatment: indeed, it can be used as a hygiene care on the entire face and as locally treating care on imperfections.
Thanks to a combination of targeted assets, it has a deep purifying action to cleanse and matify the skin durably.£11.54£57.70/l -
Made in France
DucrayDucray Anaphase Anti-chute and anti-thinning shampoo 200 ml
This anti-thinning shampoo helps reduce chronic hair loss while adding volume to fine hair.
£12.06£60.30/l -
Made in France
DucrayDucray Kertyol P.S.O Hydrating daily body balm Psoriatic Skin 400ml
DUCRAY Kertyol P.S.O Daily Moisturizing Balm is specially desiagned for psoriatic-prone skin.
£23.42£58.55/l -
DucrayDucray Kelual Squanorm Regulating treatment shampoo oily dandruff 200 ml
Ducray Squanorm effectively eliminates oily dandruff and helps regulate excess sebum for lasting results.
£12.08£60.40/l -
DucrayDucray Keracnyl Compensating Balm for Chapped and Severely Damaged Lips 15ml
From the 1st hour, repairs lips severely chapped by the most drying medical treatments.
£8.69£579.33/l -
DucrayDucray Melascreen Dark spot concentrate 30 ml
This advanced dark spot concentrate with over 15% dermatological depigmenting actives targets stubborn brown spots at 3 levels for selective correction while preserving skin’s natural pigmentation.
£28.87£962.33/l -
Made in France
DucrayDucray Ultra-soft Dermo-Protective Shampoo 200ml
Ducray dermo-protective shampoo, with a hypoallergenic fragrance, gently washes the hair for the entire family.
£4.94£24.70/l -
DucrayDucray Dexyane Barrier repair cream for sensitive, irritation-prone or atopic eczema skin 100 ml
Protects and strengthens dry skin prone to irritation or atopic eczema.
£12.64£126.40/l -
Made in France
DucrayDucray Kertyol P.S.O Daily Moisturizing Balm Peaux Psoriasiques 200ml
DUCRAY Kertyol P.S.O. daily moisturizing balm considerably soothes itching and red patches.
£15.17£75.85/l -
DucrayDucray Ictyane Hydrating light soothing cream 40 ml
The light cream ICTYANE HYDRA reinvents the hydration of normal to dry skin on a daily basis.
£16.38£409.50/l -
Made in France
DucrayDucray Sensinol Physioprotective Soothing Body Lotion 400ml
Ducray Sensinol Physioprotective Soothing Milk immediately soothes and moisturises dry, itchy skin.
£18.14£45.35/l -
Made in France
DucrayDucray Kelual Squanorm Eco-Recharge Anti-Dandruff Hydrating Shampoo 400ml
Effectively combats dry dandruff.£13.90£34.75/l -
Made in France
DucrayDucray Hidrosis Control Hidrosis Antiperspirant Roll On Underarms 40ml
This roll-on offers you an answer to all your problems of excessive perspiration of the underarms.
With the help of several active ingredients, its formula absorbs moisture, captures the odours due to the degradation of sweat by bacteria and finally, cleansing by moderating the bacterial proliferation on the surface of the skin.£9.89£247.25/l