Face Treatments
-
DucrayDucray Melascreen Anti-Spot Eye Contour 15ml
High tolerance formula suitable for all Skin Colours, Anti-Wrinkle, Reduces dark circles, Reduces wrinkles, Reduces dark spots, Helps eliminate dark circles, Strengthens eyelashes, Anti-wrinkle, Anti-stain
£18.14£1,209.33/l -
Made in France
DucrayDucray Melascreen Control 365-day tinted fluid 30 ml
Tinted fluid that helps correct and protect against dark spots for a more even complexion.
£14.29£476.33/l -
Made in France
DucrayDucray Keracnyl Anti-shine and pore-tightening matte cream Matte Effect 30 ml
KERACNYL MATte Effect Cream 30 ml for combination to oily skin. Reduces shine and tightens pores. Immediate action from the first use.
£12.64£421.33/l -
DucrayDucray Melascreen Night Cream 50ml
DUCRAY
Ducray Melascreen Night Cream 50ml with rich and moisturising texture is a night cream recommended to act against premature ageing linked to the sun, brown spots and loss of firmness mainly.
£32.09£641.80/l -
DucrayDucray Dexyane Ultra-Rich Face & Body Cleansing Gel Peaux Tres Seches A Tendance Atopique 100ml
Dexyane Ducray Cleansing Gel is specially designed for dry and atopic-prone skin.
£6.14£61.40/l -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Repairing lip balm 15 ml
Intensely repairs and nourishes chapped lips for lasting hydration and restored softness.
£7.43£495.33/lOut of stock -
DucrayDucray Melascreen Uv Riche 50+ Dry Skin Taches Brunes 50ml
Ducray Melascreen UV Rich Cream SPF 50+ 40ml is a very high sun protection for dry skins, that allows to limit and reduce brown spots.
£16.49£329.80/lOut of stock -
DucrayDucray Melascreen Global Serum 30ml
DUCRAY
MelascreenDucray Melascreen Global Serum 30ml is recommended to fight against cutaneous aging linked to the sun, localized brown spots, aging marks, wrinkles and loss of firmness.
o correct, densify, smooth and even. Brown marks, wrinkles.
£36.28£1,209.33/lOut of stock -
DucrayDucray Ictyane Moisturizing Stick Dry Chapped Lips 3g
moisturizing stick
dry chaaped lips
£3.18£1,060.00/kgOut of stock -
Made in France
DucrayDucray Ictyane Hd Emollient Cream 50ml
this is a care which enlivens very dry skins ( physiological or induced dryness ).
£16.81£336.20/lOut of stock -
DucrayDucray Melascreen Radiance Anti-Spot Serum 40ml
the 1st vitamin-enriched daily use skincare product that evens out the complexion and boosts the skin's natural radiance.
£27.80£695.00/lOut of stock -
Made in France
DucrayDucray Melascreen Control 365-day invisible fluid SPF50+ 30 ml
Daily invisible fluid with very high SPF50+ protection against dark spots.
£14.29£476.33/lOut of stock