Cleansers & make-up removers
-
CliniqueClinique Basic 3 Temps Exfoliating Lotion 200 ml
Alcohol-free exfoliating lotion that eliminates impurities and dead cells for a purified complexion and healthy Skin.
£20.21£121.25/l -
CliniqueClinique All About Clean Exfoliating lotion oily skin 400 ml
Gently exfoliates to remove impurities, tighten pores and reveal smoother, glowing skin with salicylic acid.
£26.34£65.85/l -
CliniqueClinique All About Clean Exfoliating lotion Peaux Mixtes à Grasses 400 ml
Gently exfoliates dead skin cells and pollution with salicylic acid and witch hazel, leaving skin smoother, brighter and pores refined.
£26.34£65.85/l -
CliniqueClinique Exfoliating lotion dry to very dry skin 400 ml
Gently exfoliates to remove impurities, tighten pores and reveal smoother, brighter skin with salicylic acid.
£26.34£65.85/l -
CliniqueClinique Take The Day Off Eye and Lip Easy Make-up Remover 125ml
Clinique gentle make-up remover lotion cleanses all make-up, even waterproof.
£20.32£162.56/lOut of stock -
CliniqueClinique Take The Day Off Cleansing balm suitable for all skin types 30 ml
A non-greasy cleansing balm that removes all makeup, even waterproof.
£11.88£396.00/lOut of stock -
CliniqueClinique All About Clean Eco-refill gentle liquid facial soap for combination to oily skin 400 ml
Gently cleanses impurities and excess oil while preserving skin’s natural moisture—even for sensitive skin.
£26.34£65.85/lOut of stock