🚚 Free delivery from £129.00 of purchase

Pregnant women and pregnancy treatments

  1. Organic Made in France Vegan
    Neobulle Atchoum Facial Oils atchoum 20ml
    Neobulle

    Neobulle Atchoum Facial Oils atchoum 20ml

    Body massage oil for Baby.

    (2)
    £10.90
    £545.00/l
  2. Noreva Strivadiane Stretch Mark Concentrate Cream 250ml
    Noreva

    Noreva Strivadiane Stretch Mark Concentrate Cream 250ml

    the 1st all-round anti-stretch mark care product specially designed to meet the needs of all skin types, including teenagers, adults and pregnant and even breast-feeding women.
    (0)
    £29.95
    £119.80/l
  3. Organic Made in France
    Miyé Soothing intimate mist 30 ml
    Miyé

    Miyé Soothing intimate mist 30 ml

    Instantly soothes irritation and refreshes sensitive intimate areas for lasting daily comfort.

    (1)
    £24.61
    £820.33/l
  4. Organic Made in France Vegan
    Neobulle Breastfeeding Help with milk feeding 45 capsules
    Neobulle

    Neobulle Breastfeeding Help with milk feeding 45 capsules

    Milk feeding capsules to support lactation and provide Well-being and vitality with fenugreek

    (3)
    £15.38
  5. Organic
    Mustela Organic Breast Feeding Balm 30ml
    Mustela

    Mustela Organic Breast Feeding Balm 30ml

    Mustela Organic Breast Feeding Balm soothes sensitive nipples.

    (55)
    £14.74
    £491.33/l
  6. Organic Vegan
    Miyé Hair thickening powder 25 g
    Miyé

    Miyé Hair thickening powder 25 g

    Lightweight texturising powder adds natural volume and hold to fine or thinning hair.

    (1)
    £26.63
    £1,065.20/kg
  7. -20%
    Weleda Breastfeeding Massage Oil All Skin Types 50ml
    Weleda

    Weleda Breastfeeding Massage Oil All Skin Types 50ml

    Weleda massage oil specially designed  warm your breast, easing lactation.

    (2)
    £7.67 £9.59
    £153.40/l
  8. Nuk Silicone Breast Tips Size M X2 Taille M x2
    Nuk

    Nuk Silicone Breast Tips Size M X2 Taille M x2

    silicone breast tips

    size M

    Protects nipples, 
    Facilitates breastfeeding 
    Facilitates the transition from bottle to breast in premature babies

    (1)
    £8.78
    £4.39/u
  9. Made in France
    Lehning Famenpax Cream Stretch Marks 125ml
    Lehning

    Lehning Famenpax Cream Stretch Marks 125ml

    Prevention and reduction of stretch marks 

    lax skin, maternity and pregnancy

    rich cream with vitamin E and wheat germ

    (10)
    £12.31
    £98.48/l
  10. Nuk Pregnancy support belt One size Le Blanc
    Nuk

    Nuk Pregnancy support belt One size Le Blanc

    Adjusts perfectly to the tummy at every stage of pregnancy for efficient support.

    (2)
    £14.90
    £14.90/u
  11. Organic Made in France
    Green Tribu Mothercare SOS Balm 125ml
    Green Tribu

    Green Tribu Mothercare SOS Balm 125ml

    The Essentials triple action: nourishes, firms and promotes skin regeneration.

    (1)
    £17.59
    £140.72/l
  12. Nat&Form Pregnancy Complex The Essentials Nutrients 90 Capsules
    Nat & Form

    Nat&Form Pregnancy Complex The Essentials Nutrients 90 Capsules

    With vitamins, minerals and Omegas-3 fatty acids.

    (0)
    £22.46
    £241.51/kg
  13. Organic Made in France Vegan
    Neobulle Pregnancy D-Day Massage Oil 20ml
    Neobulle

    Neobulle Pregnancy D-Day Massage Oil 20ml

    This nourishing massage oil will help you stay zen on your big day.

    (0)
    £17.10
    £855.00/l
  14. Organic
    Miyé [My] Hair densifying anti-hair loss serum 50 ml
    Miyé

    Miyé [My] Hair densifying anti-hair loss serum 50 ml

    Boosts hair growth, strengthens roots and reduces hair loss for thicker, more resilient hair.

    (3)
    £37.45
    £749.00/l
  15. Organic
    Dr. Theiss Naturwaren Bio Calendula Bébé & Maternité Stretch marks Oil 200ml
    Dr. Theiss Naturwaren

    Dr. Theiss Naturwaren Bio Calendula Bébé & Maternité Stretch marks Oil 200ml

    Body oil with Organic Calendula extract and Organic Sweet Almond Oil to prevent the appearance of stretch marks.

    (0)
    £14.06
    £70.30/l
  16. Be-Life Vitamin B9 500 90 capsules 90 capsules
    Be-Life

    Be-Life Vitamin B9 500 90 capsules 90 capsules

    Vitamin B9 supports mental performance and helps reduce fatigue.

    (0)
    £24.94
    £692.78/kg
  17. Organic
    Miyé [My] Regenerating face oil 30 ml
    Miyé

    Miyé [My] Regenerating face oil 30 ml

    Intensely nourishes dry, uncomfortable skin with a lightweight, non-greasy texture to restore radiance and suppleness.

    (2)
    £37.45
    £1,248.33/l
  18. Dodie 20 Breastmilk Storage Sachets 270ml
    Dodie

    Dodie 20 Breastmilk Storage Sachets 270ml

    20 x 270ml storage bags for storing breast milk

    (3)
    £11.99
    £0.60/u
  19. Organic Made in France Vegan
    Neobulle Pregnancy Gentle milk for stretch marks 200ml
    Neobulle

    Neobulle Pregnancy Gentle milk for stretch marks 200ml

    Gentle Stretch Mark Milk by Neobulle, stretch mark prevention ritual, Hydra+ milk

    (0)
    £33.06
    £165.30/l
  20. Made in France
    Institut Esthederm Slimming & Firming High Nutrition Body Balm 200ml
    Institut Esthederm

    Institut Esthederm Slimming & Firming High Nutrition Body Balm 200ml

    High nutrition body balm
    The skin is instantly nourished. Skin is tightened. The body regains a youthful look.

    (0)
    £67.20
    £336.00/l
  21. Tilman Antimetil liquid for nausea 150ml
    Tilman

    Tilman Antimetil liquid for nausea 150ml

    Antimetil liquid contains ginger, which helps to maintain your digestive Well-being.

    (0)
    £7.69
    £51.27/l
  22. Ccd Oligobs Vitamins D3+B9 immunity and tiredness support 84 capsules
    Ccd

    Ccd Oligobs Vitamins D3+B9 immunity and tiredness support 84 capsules

    Supports normal immune function and helps reduce tiredness with vitamins D3 and B9.

    (0)
    £14.84
    £706.67/kg
  23. Mam Manual Breast Pump Kit
    Mam

    Mam Manual Breast Pump Kit

    Mam Manual Milk Breastfeeding Kit contains:

    • 1 Manual breast pump
    • 1 anti-colic Mam bottle 160 ml with 1 teat flow 1 (this bottle fits on the manual breast pump)
    • 1 sealing disc
    • 1 jar of conservation
    • 4 pads
    • 1 user guide
    (1)
    £43.76
  24. Organic Made in France Vegan
    Neobulle Pregnancy Radiant Face 30 ml
    Neobulle

    Neobulle Pregnancy Radiant Face 30 ml

    Precious Serum for Face radiance.

    (2)
    £21.94
    £731.33/l
  25. Organic Made in France Vegan
    Neobulle Sleep & Relax De-Stress aromatic stick 9 ml
    Neobulle

    Neobulle Sleep & Relax De-Stress aromatic stick 9 ml

    A soothing body stick to help relieve temporary stress.

    (1)
    £15.95
    £1,772.22/l
  26. -25%
    Avent Accessories Milk Storage System
    Avent

    Avent Accessories Milk Storage System

    AVENT.
    Breast milk storage system.
    Effectively collect your milk, store it and give it to your baby.
    A system with multiple possibilities.
    Contains: 10, 180ml reusable storage cups + 10 covers + 2 adapters.

    (235)
    £17.46 £23.27
  27. Organic
    Miyé [My] Happy Cycles Massage Body Serum 50 ml
    Miyé

    Miyé [My] Happy Cycles Massage Body Serum 50 ml

    Gently soothes tension and warms sensitive areas for immediate comfort during your cycle.

    (3)
    £24.49
    £489.80/l
  28. Medela Washable Anti-Microbial Pads 4 Pack
    Medela

    Medela Washable Anti-Microbial Pads 4 Pack

    Washable, anti-bacterial pads make milk feeding more comfortable for both mum and baby.

    (2)
    £15.28
  29. Organic Made in France
    Neobulle Stretch marks Nurturing Organic Oil 20 ml
    Neobulle

    Neobulle Stretch marks Nurturing Organic Oil 20 ml

    Helps prevent and reduce stretch marks with a nourishing blend of organic plant and essential oils to repair skin.

    (0)
    £8.78
    £439.00/l
  30. Suavinex Breastfeeding Pads X60
    Suavinex

    Suavinex Breastfeeding Pads X60

    Super breathable and highly absorbent breastfeeding pads

    (5)
    £11.56
  31. Mam Electric and manual dual-purpose breast pump
    Mam

    Mam Electric and manual dual-purpose breast pump

    Electric and manual breast pump made from very soft silicone.

    (0)
    £115.38
  32. Made in France
    Dodie The Essentials Milk feeding Kits
    Dodie

    Dodie The Essentials Milk feeding Kits

    (0)
    £21.38
    £1,069.00/l
  33. Babynat Maternité Pregnancy 60 capsules + 30 capsules
    Babynat Maternité

    Babynat Maternité Pregnancy 60 capsules + 30 capsules

    Supports baby’s development and maternal wellbeing with folic acid, DHA, iron and vitamins B6, B12 and D.

    (0)
    £26.74
    £596.88/kg
  34. Be-Life Daysi Natalisy 60 capsules
    Be-Life

    Be-Life Daysi Natalisy 60 capsules

    A synergy of minerals (iron, zinc, magnesium, selenium, manganese) and vitamins (A, C, D and E) to fill you up with micronutrients before, during and after pregnancy.

    (0)
    £30.82
    £531.38/kg
  35. -25%
    Avent Premium single electric milk pump SCF396/11
    Avent

    Avent Premium single electric milk pump SCF396/11

    Premium electric milk pump that's easy to use and very comfortable.

    (422)
    £109.70 £146.27
  36. Nuk Extensible Disposable Maternity Pants X4 x4

    Multiple choice

    Nuk

    Nuk Extensible Disposable Maternity Pants X4 x4

    This set  of 4 Disposable Nuk pants is recommended during the stay at the maternity to maintain periodical protection without risking staining usual underwear.

    Non-compressive, these pants are comfortable thanks to their soft fabric and their padded seams.

    (5)
    £5.83
    £1.75/u
Your shortcut to self-care!
Sign up for our free newsletter and unlock early access to offers, expert tips and product drops — just for subscribers.

First Name
Email

The data transmitted via this form is processed by EASYPARAPHARMACIE ("EASYPARA") in its capacity of a data controller, for the purpose of managing your EASYPARA account. Your data may also be used, subject to your express consent, for you to receive personalised commercial information by e-mail relating to the activities and products marketed by EASYPARA.
You have the right to file a complaint with the competent supervisory authority, to define requirements concerning the conservation, deletion and communication of your data after your death, as well as a right of access, rectification, deletion, limitation, portability and opposition on legitimate grounds of personal data related to you. To exercise any of these rights, please send your request by e-mail to the following address: donneespersonnelles@easyparapharmacie.com or by post to: EASYPARA - Data Protection Officer - Protection des données personnelles - 47 Boulevard René Cassin - 06200 Nice - FRANCE.
For more information on processing of your personal data, please consult our EASYPARA personal data processing policy.

My items (0)

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara

Shipping within 24 hours

Secured payment

4.5 / 5
Read all reviews on Easypara